Rüzgarı Arkasına Alınca

İzmir’in kadınları bir başka güzel, cazibeli çekici. Daha özgür ruhlular, daha özgüvenleri  yüksek. Sevgili arkadaşım Ferda Boyar‘da tipik, özgür ruhlu, İzmir kızı.

Yaşamdan keyif almayı,tutkularının, heyacanlarının arkasından gtmeyi sevenlerden.Böyle olunca da çok dolu, dolu hep hareketli adrenali yüksek bir yaşam hikayesi var.Emeklilikten sonra girişimci olanlardan. Girişimci olmadan hem doğduğu yaşadığı şehri değiştiriyor.Sonra da  kendi işini kuruyor.Ferda’nın özgür, korkusuz, heyacanlara açık  ruhunun en güzel göstergelerinden biri  de iyi bir motorcu olucu. Hem de göstermelik değil, sıkı bir motorcu. Arkadaşımı Kagider’e girdiği günden beri tanıyorum. Birbirimize hep yakın olduk, işlerimiz aynı sektörde, Kadıköy yakasında aynı grupdayız, beraber seyahatler ettik. Her sene Bodrum’da buluşuyoruz.Heyacanlarının tutkularının peşinden gidişini hep zevkle mutlulukla takip ediyorum. Ferda’yı Harley’ci  Girişimci arkadaşımı biraz ben anlatacağım, biraz resimler, biraz Ferda. Siz de okuyunca motorunuzla rüzgara doğru özgürce sürme hevesine kapılabilirsiniz, bence.

 Ferda’ nın hikayesinde öncelere gitmedik. Girişimci olma kararı aldığı, günlerle,yepyeni bir sayfayla, yeni bir  dönemle başladık. 2004 ve İstanbul.

“Bankacılık ve Gemicilik Şirketinde 20 yıl çalıştıktan sonra 2004 yılında emekli oldum.En Son çalıştığım şirket nedeniyle İzmir’den o güzel İzmir’den sonra Büyülü Şehir İstanbul’a yerleştim.Zaten hayalim hep İstanbul’a yerleşmekti .İstanbul’a yerleştikten sonra emekli olup kendi şirketimi kurmaya girişimci olmaya karar verdim.6 aylık bir araştırma sonucunda Mali Müşavirlerim bana Geleceğin Sektörü Emlak işini yapmamı söylediler.2004 Aralık ayında Remax Altunizade Deniz ofisini açtım.

Tabii zor bir dönem Emlak işi Çevre ve Yer Bilgisi gerektiren bir iş.Remax’da koşuşturmalarla geçen koca 5 yıl .Fakat bu işi öğrenmek için Remax doğru bir adresti.Zorlandığım ve keyifaldığım bir dönemdi.Kadın olmanın verdiği zorlukları ve kolaylıkları yaşadım.Rotary gibi büyük  bir Sivil Toplum Örgütüne ve Kagider’e üye oldum.Çok doğru yerlerde olduğumu zamanla daha iyi anladım.Aynı dönemlerde Harley Davidson 

(Harley Owners Grup ) HOG grubuna üye olup Sporster 883 C model motor alıp hayatımın yönünü değiştirip bir hobi edindim.Adrenalin ve Rüzgar muhteşem vazgeçilmezim oldu.Uzun seyahatler ,yurtdışı seyahatlere katılıyorum.İnanılmaz keyif alıyorum.Benim çocukluğum motor üzerinde geçti.Babamda bir motorcuydu.Zannedersem beni çeken genler var !

Remax ile başladığım hayatıma 5 yıl sonunda Remax Franchıse’ı bitirdim .Kendi şirketim Mare Real Estate’i kurdum.Bunun yanında Rennak Nakliyat Gay.Yat.Dan.Ltd.Şti’ni kurup nakliye işine girdim.5 tane Treyler aldım.Ayrıca Partnerimiz olan Reks Frigo Kont.Hizmt.şirketine Finans ve Muhasebe Danışmanlığı yapıyorum.

Motorcu hayatıma gelince 2008 yılında İtalya’dan ST.TROPEZ ‘e Harley Festivaline gittik. 16 günlük bir seyahetti.

Yunanistan Turlarına katılıyorum.2011 Eylül’de yine İtalya’dan Cortina,Avusturya faaker see Harley Festivaline ordan yola devam edip Budapeşte ,Sırbıstan,Bulgaristan,Türkiye çok keyifli bir o kadar da yorucu 10 günlük bir tur yaptık.2012 yılı Mart ayında Amerika’ya Daytona Harley festivaline katılmak üzere Florida’ya gittik.15 Günlük bir seyahatti Daytona Harley festivalinde hayatımda bir daha bu kadar çok Harleyci’yi birarada göremem  heralde diye düşünüyorum.7 gün Florida eyaletini Harley Motor Kiralayarak gezdik.” 

Sevgili Ferda beni kırmadı, Harley’i ile olan öyküsünü, girişimciliğini özetledi. Kısacık, anlatımında başarısının, sırları hep satır aralarında var. Doğru zamanlarda, iş seçimi, sosyal faaliyetlere katılımları, kendi arzuları tutkuları hepsi birbirini tamamlayan bir bütün.İş kurup, hızla başarılı olmasındaki  en önemli etken de  daha önceki  profesyonel çalışmalarındaki deneyimleri, sonra iş kurmaya karar verirken, konusunda başarılı bir markayla işbirliği yaparak başlaması. Hepsinin önünde özgür, özgüveni yüksek, kararlı, planlı, bilinçli,  tutumu.Ferda artık belli bir olgunluğa geldiğini hissettiğinde kendini rüzgarın önüne bırakmaktan çekinmiyor, ve başarı da onu takip ediyor.

Bu rüzgarın içinde büyük aşkı, desteği İbrahim de var. Harley tutkuları onları birbirlerine çok daha iyi kenetliyor.Bu güzel, ortak tutku neticesinde işlerinde de birbirlerini tamamlama kararı alıyorlar.

Kızı Hazal en değerli enerji kaynağı,her zaman  yanında, yakınında. Güzel arkadaşımın hep enerji ,serüven başarı, heyacan dolu günlerde sevdiklerinle olması dileklerimle. Harley’i ona, işine yaşamına başarılarına, özgür ruhuna  çok yakıştırıyorum.                                Ben de samimi anlatımları çok değerli bulduğum  için, yazdıklarını olduğu gibi aldım. Tüm yeni iş kurmak isteği olanlarla gönülden paylaşmak için. Sevgiler, sevgiler

 

 

 

2 thoughts on “Rüzgarı Arkasına Alınca

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s