Meltem Kurtsan ve Harika Oryantasyon ……….

Dün yaşadığım uzun ve her anı başka güzel keyifli günün neresinden başlayayım bilemedim.Ama işte yüreğimin sesiyle sonuç bu oldu. Sabah Kagider de çok keyifli, yoğun  Üye İlişkiler toplantısından sonraki oryantasyon da, sevgili Münteha Kagider sunumu yaparken çok önemli bir şeyi hatırtlattı, ve uygulamaya ekledi,hepimiz de üzülerek paylaştık.Ne acı, çok yoğun yaşarken çok önemli şeyleri atlıyabiliyoruz, demek. Sevgili kurucu başkanımız       Meltem Kurtsan‘ın, diğer başkanlarımızın da  Kagider Biz ‘de hiç resmi yok. Bunu üzülerek hatırladığımız da yeni üyeler de sevgili Nur Ger‘in gecesinde tüm başkanlar bir aradaydı, yazıldı ama biz kimlerdi bilemedik dediler. Bu çok önemli eksiğimizin süper hızla halolacağına eminim. Oryantasyon da  en eski  bendim, tabii ilk günlerimizi , yoğun anımsadım, mutlaka kuruluş öncesi çalışmaları ve ilk günleri ayrıca yazmayı hep yine arzu ve temenni ettim. Bu yoğun duygularla da akşam İş Kuleleri Konser Salonun’da birşeyler okurken, birden çok güzel tatlı sesiyle ve süper yeni görüntüsüyle sevgili Meltem Kurtsan’ı buldum. Yanında da Kagider’in en vefalı gazeteci dostu sevgili Gila Benmayor’u.  Meltem’i görünce nasıl sevindim, nasıl özlemişim, nasıl göremedim diye üzülmüştüm. Eskiler yeniler hepimiz için sevgili Meltem’in son halini hemen sayfama koymak istedim.Birazcık zamanımızda hem Meltem ile hem sevgili Gila ile sohbet edebildik, çok iyi geldi.Daha çok sohbetlerimiz  paylaşımlarımız olsun inşallah.

Konser harikaydı, İş Kulerinde Konser keyfi de başka keyif. CKM evimin yanı diye çok mutluyum, ama karşıda konserleri de çok özlemişim. Sabahtan karşıya geçtiğim için erken gidebilme şansım oldu. Kapıda sevgili dostum, İş Kulelerinin yöneticisi Nilgün Baykara ile karşılaşmak, sohbet edebilmek, ortak dostları konuşmak, çay keyfi yapmak süperdi, üstüne Çağdaş Minyatür ustamız Mehmet Pesen‘in sergisini rahat rahat  gezebildim.1923 doğumlu çok değerli sanatçının 40lı  yıllardan bugünlere kadar geniş bir koleksiyonu var, sergide.Uzun uzun anlatmak istiyorum.İstanbul’a konserlere, etkinliklere erken gitmek gibi bir şansımız hiç olmuyor, ama bugün karşıda olmam bana neler neler daha yaşattı. İlk gününden beri takip ettiğim, Tekfen Filarmoni Orkestrası, kurucusu, çok değerli örneğim, enerji kaynağım, sevgili Nihat Gökyiğit‘i Orkestra Şefi Saim Akçıl‘ı 23 farklı ülkeden gelen orkestra üyelerini Tekfen gruptan çok sevdiğim dostlarımı görme şansım oldu. Sevgili Hıncal Uluç’a ne zamandır  rastlamıyordum, onu da görme şansım oldu.  Eskiden AKM konserlerinde, olduğu gibi hep tanıdık, bir çok dostla, arkadaşla, müzik severle, olmak müthişdi. Yine en sevdiğim sanatçılardan   Gülsin Onay‘ın solist olması, günü taçlandırdı.Hepsini daha sonra tek tek anlatacağım.Bu gün sadece harika oryantasyonu ve Meltem ile karşılaşımı sığdırabileceğim. O bile zor gözüküyor.

Kagider oryantasyonlarına katılmak  bana çok keyif veriyor.Son dönemde katıldığım üç oryantasyon ise beni çok fazla mutlu etti. Aramıza yeni katılan arkadaşlar hep çok özel, çok başarılı, bunun yanında genel yaş ortalamamızı oldukça  düşüren çok genç yeni üyelerimiz Y kuşağımız sürekli artıyor. Üye ilişkileri komitesinin bu çok önemli aksiyonlarından biri dün yapıldı. Yedi  yeni arkadaş kendini tanıttı.Yedisi de birbiriyle yarışır gibiydi, arka arkaya, işlerini, hayatlarını, sosyal çalışmalarını, anlatırken bizler de hayranlıkla ve  hayretle izledik. Enerjileri, motivasyonları,cesaretleri, iş yapış şekilleri, hedefleri, gençler özellikle hep, çıtaları çok yüksek başlatıyorlar, başarıyla da büyüyerek gidiyorlar.Kagider kadınları hep hiperaktif, bundan da çok memnunlar. Zamanı yönetme problemleri yok. Müthiş sorumluluk ve yoğunluluklarına, yenileri hiç düşünmeden hemen ekliyorlar. Onun için oradaydılar zaten. Hepsinden öğreneceğimiz çok şey var. Bu yeni yedi ismi hemen yazabilmek için sabırsızlanıyorum.Bugün birer satırla giriş yapayım istedim.

Sevgili Gonca Ergün bir önceki oryantasyondan listemde , genç Y kuşak gözdelerimden.Çünkü 1983 doğumlu, 2009 da 21 yaşında şirketini kuruyor,Türkiye de ilk kez çağrı sistemi ile tahsilat sistemini başlatmış. Çalıştığı isimler sektörlerin en büyükleri, 100 çalışanı var, büyümeler ve yeni projelerle devam. Başlıkları bile sığdırmak zor.Uzun uzun anlatacağım, çok yakında.

Firdevs Uzun  avukat, özellikle şirket hukuku konusunda etkin çalışmaları var.Yurt dışı eğitim ve işbirlikleri var. 1974 doğumlu, bence o da Y kuşağı. Hepimizin için çok değerli bir iş konusu var.                                                                                                                           Nuray Karaoğlu, yayıncılık dünyasından, eşiyle çok  önemli ilkleri başarıyorlar.Benim de Necil vasıtasıyla tanıdığım Nuray ve eşi Türkiye de ki  ilk Ansiklopedi Yayımcı şirketi. Milliyet Büyük Ansiklopedi’yi hazırlayıp yayınlıyorlar. STK deneyimleri çok.Toplumdan aldığını topluma ver ilkesi ile parlayan yıldız Kagider’i seçtim diyor. Uzun süredir de eşinle paylaştıkları işin dışında, kendi şirketinde SBS ve ÖSS Yayın seti pazarlaması yapıyor. Üç yetişkin  erkek çocuk, eşi ve köpeğiyle, uğraşmak da keyfi, mutluluğu. Y kuşağı değil ama görüntüsü o kadar genç ve alımlı.                                                                                                                  Beylem Birsen güleryüzlü tatlı sarışın arkadaşımız,aile şirketlerini kurumsallaştırma mücadelesine çok önem  veriyor.Neticesinde de aileye de şirkete  de kadın ve yeni nesil olarak farklılık ve başarı getiriyor. Otomotiv yedek parça sektöründe, Kim Demiş Kadınlar Anlamaz’a çok başarılı örnek oluyor. Sadece 1979 doğumlu.                                                                                                                            Bahar Sunman başka bir mücevher,Elektonik Tıp Sistemeleri Mümessillikleri var, işinde çok başarılı, süper isimlerle çalışıyorlar, ayrıca Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak harika projelerin başında, hepsi benim de duyup hayran olduğum,çok değerli projeler, master yapıyor, başlıklar bile, sayfalar alabilir, daha sonra yazacağım.                                                                                                                            Orkide Gökhan yine çok başarılı Halkla İlişkilerci, çalıştığı isimler yine hep en büyük kuruluşlar, Özyeğin Üniversitesi Danışmanlığı bize Genç Kagider’de çok katkı sağlayacak, iletişim komitemizde olacak, tabii bütün Halkla İlişkilerciler gibi çok renkli bir yapısı olduğu kesin.                                                                                                                                       Derya Türkkorkmaz da tam hiperaktif yapısı, fütürist yaklaşımı,  sahip olduğu İnsan Kaynakları şirketinin  kuruluş öyküsü, sosyal çalışmaları ile dinlerken yorulduklarımızdan, harika ışıl ışıl gözleriyle müthiş yoğunluğuna Kagider’i özellikle Genç Kagider’i keyifle ekledi. X Kuşağı, Y Kuşağı ile ilgili bizlerle özel  paylaşımlar yapacak, söz verdi.

Oryantasyonun en önemli konularından biri Genç Kagider idi.Sevgili Münteha’nın çok emek verdiği proje çok kıymetli, hepimizin , özellikle yeni katılımcı üyelerimizin çok faydaları olacağı kesin.Herkes birşeyler üstlenip çok önemli sorumluluklarla ayrıldı.Bu da büyük mutluluk ve ilk günden süper bir katılım oldu. Yeşil-İş katılımı söylememe gerek yok, hepimiz gibi yeni üyelerimiz de zaten çevreci yaklaşımlarla bizzat işin içinde. Yeşil İş Kagider ile gönüllü paylaşım içinde olacaklar. Gün bitmeden  hepsinden katılım mesajları gelmeye başlamıştı.

Sevgili Meltem Kagider kurulalı 10 sene oluyor, sizlerin yola çıkışı daha da fazla, çok doğru bir adım ve başlangıç ile nasıl güzel günlere ulaşıldı.Binlerce teşekkürler sana ve seninle kuruluş mücadelesi başlatan çok sevgili arkadaşlara.

Harika günün birazının başlıklarını anlatmaya çalıştım, sevgiler

8 thoughts on “Meltem Kurtsan ve Harika Oryantasyon ……….

 1. Başından sonuna her şeyi o kadar güzel tasvir etmişsiniz ki, okurken bile heyecanlanıyor insan. Kagider in en geç üyesi olmama rağmen sizi çok kıskandım, Kagider e dair yaşanmışlıklarınız ve anılarınız kıskanılmayacak gibi değil. Bunun yanında kendimi çok fazla geç kalmış saymıyorum, en kısa zamanda Kagider e ait birçok anı ve tecrübeye sahip olacağıma, birbirinden eşsiz ve idealist üyelerle eşsiz deneyimler yaşayacağıma eminim.
  Dün gerçekleşen oryantasyondan etkilenmemek mümkün değildi. Tüm yeni üyeler, onların hayata ve geleceğe dair heyecanları şahsi olarak beni yüreklendirdi. Keşke zaman olsaydı da eski ve değerli üyelerin de girişimcilik tecrübelerini uzun uzun dinleyebilseydik.
  Benim için yazdıklarınız gerçekten onurlanmama sebep oldu. Sadece yanlış anlaşılmaması için bir düzeltme yapmak isterim. Ben avukat değilim, birden fazla avukata hizmet veren bir çağrı merkezi şirketim var. İfadelerim böyle bir yanlış anlaşılmaya sebep verdiyse öncelikle avukat arkadaşlardan ve sizden özür dilerim.

  • Canım sizlerin enerjisi de beni çok mutlu ediyor, birbirimize böyle güzel duygular enerjiler verebilmek çok güzel, birlikte çok daha güzel günlerimiz olacak,sana tavsiyem vakit ayırabilirsen Kagider gezilerine katıl, daha çok kişiyle tanışma şansın ve vaktin olacak. Üye ilişkilerin de de olman seni n herkesi tanımanı çabuklaştıracak.Tekrar tekrar sevgiler

   • Sevgili Meral Varuy,

    Değerli zamanınız ve bu güzel yazınız için çok teşekkür ederiz . İleride pekişeceğine yürekten inandığım dostluklar için güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ben de. Gerçekten çözüme , yardıma, desteğe, paylaşmaya yönelik projeler dinledik sizlerden. Ölçülebilir çıktıları olan değerli projeler. Bu müthiş sinerjiye dahil olduğum için çok mutlu oldum.

    Eminim ki daha önce de söyleyenler olmuştur. Ses tonunuz ve konuşma akışınız
    muhteşem. Siz konuşurken çok başarılı bir seslendirme sanatçısı olabileceğinizi ve hatta güzel şarkı da söyleyebileceğinizi düşündüm kendi kendime.. Kim bilir belki bir gün dinleme şansına sahip olabiliriz 🙂

    İçten sevgilerimle,
    Derya

 2. Sevgili Derya ne desem ki bence hersey birlikte olusan sinerjiden guzellesti.Kagider de bunu hep hissedeceksiniz. Benzer duygular enerjiler birbirini cogaltiyor. Sesimle ilgili konuşma konusundaki beğenin için teşekkürler, ama şarkı söyleme şansım hiç yok, keşke söyleyebilseydim, mırıldanamıyorum bile, çünkü söz hiç bilmiyorum.
  Müthiş olan, gözlerimizi kamaştıran sizlerdiniz, çok mutluyum, aramıza katıldığın için,sevgiler

 3. Meral hanim bu guzel pazartesi sabahinda gecte olsa yazinizi okudum ve cok keyif aldim. Sizlerin arasinda olmak ve enerjinizi hissetmek muhtesem bir duygu.Sevgiyle kalin Orkide Gokhan

 4. Geri bildirim: Derya Gönülden İsteyince | yaz-gi

 5. Geri bildirim: İş Fikri de Enerjisi de Müthiş | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s