Ekonomi Dergisi Optimist

Girişim, inovasyon ve yönetim alanlarına özel Türkiye’deki ilk ekonomi dergisi Optimist, girişimciler, iş liderleri, yöneticiler ve ekonominin tüm aktörleri için değişimin nabzını tutacak. Optimist’in demo sayısını, BZD Yayıncılık‘ın ortağı sevgili Bilge Dicleli‘den aldığımda çok beğendim.Çok büyük bir boşluk dolduracağına inandığım derginin Ocak sayısı çıktı. Her sayfasını satır satır okumak arzusu içinde elimden düşürmediğim dergiyi çok severek okudum, ve hemen takipçisi oldum.Aşağıda derginin kendi tanıtımlarını sizlerle paylaştım. Aslında her konu başlığını  aktarmak arzusundayım. Bugünlük bu kadar tanıtımdan sonra paylaşımlara devam edeceğime emin olabilirsiniz.

OPTİMİST DUYURU METNİ (2)

Değişimin nabzını tutmak için yola çıkan Optimist, internet, sosyal medya ve bilgi ekonomisinin tüm dünyayı dönüştürdüğü koşullarda boy atan yepyeni fikir ve kavramlar için Türkiye’de verimli bir tartışma ve düşünme platformu oluşturmayı hedefliyor.

Yeni ekonominin motorunu oluşturan girişimcilik ve inovasyon konularında dünya ve Türkiye gündemini yakından takip edecek olan Optimist, yeni yönetim anlayış ve uygulamalarını yansıtacak. Halkla ilişkilerden çalışan ilişkilerine, üretimden pazarlamaya, eğitimden tanıtıma, sosyal sorumluluktan itibar yönetimine kadar tüm faaliyetlerde ihtiyaç duyulan yeni girişimci ve buluşçu ruh Optimist’in merceğinde olacak.

Optimist; yeni iş modelleri, sosyal girişimcilik, kurumsal ve kişisel girişimcilik, sosyal şirketler ve benzeri pek çok konuda dünya ve Türkiye’deki en yeni gelişmelere odaklanacak.

Sosyal yaşamda ve çalışma hayatında rolü gün geçtikçe artan girişimci, yönetici ve çalışan kadınlara özel bir bölüm ayıran Optimist, aynı zamanda ekonomik ve sosyal yaşamımızın geleneklerini, tarihi ve özgün renklerimizi de unutmayacak. Sanat ve iş dünyası ilişkisindeki yeniliklerin yanı sıra, Çin’den Hindistan’a, Ortadoğu’dan Latin Amerika’ya dünya ekonomisindeki köklü dönüşümün analizi için güvenilir bilgi kaynağı işlevi görecek.

Girişimciler, iş liderleri, özel ve kamu sektöründeki yöneticiler, akademisyenler, kadın girişimci veprofesyonel çalışanlar, ekonominin ve sivil toplumun tüm aktörleri yeni dönemi derinlikli araştırma, analiz ve çarpıcı röportajlarla Optimist’in sayfalarından takip edecek.

BZD Yayıncılık tarafından çıkarılan aylık ekonomi dergisi Optimist, okurlarıyla kuracağı aktif bağla, ortak değerin sesi olarak, Türkiye’nin geleceğini bugünden kuranların görüş, öneri ve katkılarıyla sürekli yenilenecek.

Her yeni sayıyı heycanla bekliyor olacağım, BZD yayıncılğa,  teşekkürler, başarılar,sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s