Nur Ger ile BM Onur Ödülü

 

 

Sanayici Nur Ger’in şirketi Suteks Birleşmiş Milletler (BM) Kadını güçlendirme Prensipleri (WEPs) yarışmasında onur ödülü kazandı.

Ödülü SUTEKS adına 6 Mart’da New York’da düzenlenen törende şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger aldı.

Birleşmiş Milletler (BM) Kadını Güçlendirme İlkeleri (WEPs) Sözleşmesi’ni imzalayan ilk Türk KOBİ’si SUTEKS, BM-WEPs tarafından düzenlenen yarışmada Liderlik Ödülü Onur Listesi’nde yer aldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında 6 Mart’da New York’da düzenlenen toplantıda ödülü kurumu temsilen SUTEKS Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger aldı.

New York’da düzenlenen “Sosyal İçerme: Değişim için Strateji” başlıklı etkinlikte BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un konuşmasının ardından ödül töreni gerçekleşti. Etkinlikte SUTEKS adına ödülü alan Nur Ger, daha sonra, BM’nin “İnovasyon: İş Dünyası ve Eşitlik” başlıklı oturumunda bir konuşma gerçekleştirdi. SUTEKS’in hiyerarşisiz yönetim anlayışını aktaran ve ayrımcılıktan arınmış bir iş ortamı yaratmak için gerçekleştirdikleri uygulamalara değinen Ger, şöyle konuştu:

1294126879“İş yaşamında kadın erkek eşitliğini sağlamak için SUTEKS özelinde yıllardır yürüttüğümüz çalışmaların bu şekilde ödüllendirilmesinden dolayı büyük onur duyuyorum. SUTEKS’in tüm iş süreçlerindeki mottomuz “Varlıklarının yarısını kullanamayan gelişemez” olmuştur. Tüm çalışanlarımızın iş ve aile yaşamını dengelemek amacıyla yürüttüğümüz yenilikçi uygulamalar bize verimlilik ve kar olarak geri dönmektedir. Tüm işverenlere ve girişimcilere düşen sorumluluk, iş planlarına bu yenilikçi uygulamaları entegre ederek cinsiyet eşitliğini sağlamak olmalıdır.”
Hiyerarşisiz yönetim anlayışı, insana verdiği değer, kar payı paylaşımı gibi uygulamalarıyla dikkat çeken bir iş modeli sunan SUTEKS, 2012 yılında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” yarışmasında “Orta Ölçekli İşletme” kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s