“Ara Güler’e Saygı”

DSCF5158

Ara Güler, her zaman söyleşilerine, sohbetlerine, sergilerine koşa koşa gittiğim müthiş sanatçı, büyük usta.Bu ay da Tophane-i Amire’deki sergisine gidebildiğim için çok şanslıyım, çok mutluyum. Defalarca dolaştım, fotoğraflarını  tekrar tekrar hayranlıkla seyrettim, sergi salonundan çıkmak istemedim.Fotoğraflarının  hikayesini onun tatlı anlatışıyla dinlemeyi her zaman çok sevdim.. Hikayelerle fotoğraflarını başka yazılarıma bırakıp size, görmek isterseniz, son günleri yaklaşan  sergiyi hatırlatmak birazını da  paylaşmak istedim.

DSC_0273(1)

5 Mart’ta Usta Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler’e  fahri doktora ünvanı veren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,  “Ara Güler’e Saygı” Fotoğraf Sergisi’yle Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu’nda büyük ustanın fotoğraflarını  ağırlıyor.

DSCF5159

Yarım asırdır ”kendi deyimiyle” foto muhabirliğini sürdüren, Türk fotoğrafının dünyada tanıtılmasını sağlayan fotoğraf sanatçısı Ara Güler’e, fotoğraf sanatına katkılarından dolayı ”fahri doktora” unvanı verildi. DSCF5161
Usta’nın ünlülerin portrelerinden  seçmeler de sergi de yer almıştı. Ben çok beğendiğim, ünlü Rus ressam’ı Chagal’ın tablolarından biri önünde ki fotoğrafını sizlerle paylaşmayı tercih ettim.

DSCF5168Benim gittiğim saatte, sergi salonun da özgürce dolaşabilme ve tekrar tekrar bakabilme  şansım oldu. 31 Mart son gün belki sizin de gitme şansınız olur.Sevgiler, sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s