“Başarı İçin Kişisel İmaj”

SAP Türkiye gönüllüleri, girişimcilerle buluştu

Salı günü Kagider ofiste çok başarılı bir proje gerçekleştirildi.Bu güzel projede olamadım,ama hazırlıklar yapılırken güzel katılımı gördüm, emek veren arkadaşlarımın heyacanlarını paylaştım. Ben de haberi basın haberleri ve sevgili Aydan Baktır‘ın fotoğraflarıyla paylaşıyorum.Bizi takip edin. Sizlere de uyan yeni eğitimler,  farklı fırsatlar  her an doğabilir.Sevgiler sevgiler

SAP-KAGIDER-SOSYAL-SORUMLULUK-1

SAP Türkiye, “Daha iyi bir dünya için topluma ve sosyal yaşama destek” ilkesiyle kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu çerçevede SAP Türkiye gönüllüleri, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) evsahipliğinde girişimci adayları ve işini yeni kurmuş girişimcilerle bir araya geldi. Etkinlikte ‘Speed Mentoring’ yöntemiyle gerçekleştirilen birebir görüşmelerde SAP Türkiye çalışanları kadın girişimci adaylarıyla iş hayatında teknoloji, inovasyon ve mobilite konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. Etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilen “Dress for Success”“Başarı İçin Kişisel İmaj” aktivitesinde ise katılımcılara iş hayatında başarı için doğru kıyafet seçimi ve kişisel imaj oluşturmanın püf noktaları aktarıldı.

Speed Mentoring yöntemiyle birebir görüşme
SAP Türkiye, “Daha iyi bir dünya için topluma ve sosyal yaşama destek” ilkesiyle EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesini kapsayan kurumsal sosyal sorumluluk girişimi çerçevesinde yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda organize edilen “Başarı İçin İnovasyon ve Kişisel İmaj” deneyim paylaşımı etkinliğinde Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ev sahipliğinde girişimci adayları ve işini yeni kurmuş girişimcilerle bir araya gelen SAP Türkiye çalışanları, katılımcılara hem danışmanlık hizmeti sundular hem de iş hayatında teknoloji, inovasyon ve mobilite konularında bilgi verdiler.

421944_10151664019564931_2453165_n

KAGİDER ofisinde gerçekleştirilen etkinliğin ilk bölümünde, SAP Türkiye Kanal  Satış Yöneticisi Gökçe Özen  , katılımcılara işlerini kurarken teknoloji ve inovasyondan nasıl faydalanabilecekleri hakkında bilgiler verdi. Sonraki oturumda söz alan SAP Türkiye Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal iş hayatında mobilitenin giderek artan önemine değinerek mobil çözümlerin iş yaşamına nasıl adapte edilebileceği konusunda bilgi paylaşımında bulundu. SAP Türkiye’nin farklı bölümlerinde görev yapan çalışanlar ise etkinlik kapsamında kadın girişimcilerle bir araya geldiler ve ‘Speed Mentoring’ yöntemiyle birebir görüşmeler yaparak bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular. SAP Türkiye çalışanları ‘Speed Mentoring’ görüşmelerinde teknolojinin, yenilikçi çözüm ve uygulamaların girişimcilere sağlayacağı katkı ve değerler hakkında bilgiler aktardılar.

941468_10151664018229931_1931213599_n

“Dress for Success” aktivitesiyle iş hayatında başarılı giyinmenin sırları
Etkinliğin iletişimci ve KAGİDER üyesi girişimci Aydan Baktır’ın moderatörlüğünde gerçekleşen son bölümünde ise, iş hayatında başarılı bir kişisel imaj için dikkat edilmesi gerekenlerin paylaşıldığı “Dress for Success” – “Başarı İçin Kişisel İmaj” aktivitesi düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde, iş yaşamında başarıyı hedefleyen kadınlara işyerinde hem şık hem de rahat giyinmenin, başarılı bir tarz ve kişisel imaj oluşturmanın püf noktaları aktarıldı. Büyük ilgiyle takip edilen “Dress for Success” aktivitesi boyunca katılımcılar kurumsal yaşamda imaj ve kişisel stil yaratma konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Kadın girişimcilere rehberlik
KAGİDER’le ortak bir çalışmaya imza atmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “KAGİDER, gerçekleştirdiği faaliyetlerle kadın girişimcilerin desteklenmesi ve iş hayatında daha aktif rol almaları konularında çok önemli bir yere sahip. Gönüllülük esasına dayanan bu etkinliğimizde çalışanlarımız KAGİDER network’ündeki girişimciler ve girişimci adayları ile bir araya gelerek yeni bir iş kurarken teknoloji ve inovasyonun ilk adımda yaratacağı katkı ve değeri paylaştılar. Sunumlarda ve birebir görüşmelerde aktarılan bilgilerin kendilerine girişimcilik alanında ve profesyonel yaşamda ışık tutacağına ve rehberlik edeceğine inanıyorum. İçinde bulunduğumuz topluma değer katmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz benzer projeleri önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz,” diye konuştu.

KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan ise konu hakkında, “Kadın girişimcileri farklı açılardan destekleyecek ortak çalışmalarda SAP ve KAGİDER olarak işbirliği gerçekleştirmekten mutluyuz. Modern dünya düzeninde girişimcinin güçlenmesi için çalışmak demek, yalnızca ekonomik veya yönetimsel büyümeyi değil aynı zamanda sosyal gelişimi ve modern trendlere ayak uydurmayı da kapsayan bir operasyon düzenlemek demektir. Bu bağlamda etkinliklerimizin tüm katılımcılar için maksimum fayda sağlamış olmasını hedeflediğimizi belirtmek istiyorum. Kadın girişimcileri güçlendirecek çalışmalarda başarılı sivil toplum ve özel sektör ortaklıklarımıza devam edeceğiz,” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s