Yalıkavak, Yalıkavak …

Bu sene benim için  Bodrum; Yalıkavak merkezli oldu. Yalıkavak Marina’nın yenilenmesi, Yalıkavak’da yeni yerler keşfetmem, çok sevgili arkadaşlarımın Yalıkavak’da kalmaları, daha birçok neden beni Yalıkavak’ı daha  sever, Yalıkavak’ta daha vakit geçirir yaptı.Bu güzel nedenleri  tek tek anlatacağım.fotograf (93)Marina’yı hep çok severdim.Alışverişe konsere, yemeğe, kahveye hep giderdim.Bu sene yenilenmiş haliyle çok daha da çarpıcı olmuş.Eski halini de çok severdim, ama yeteri kadar kullanılmadığı için üzgündüm. Şimdi tam bir ilgi alanı oldu.Kalabalık oluşunu beğenmeyenler, İstinye Park’tan ne farkı  var diyenler de var; ama bana  göre çok farklı ve Yalıkavak’a Bodrum’a canlılık getirdi, ışık saçtı.Gündüzü de gecesi de başka güzel. Eğlenceli, hareketli, sosyal ve denizin kenarında, hatta  içinde sıcak yaz günlerinde püfür, püfür…Çok sosyal ne zaman uğrasam, en az üç arkadaşıma rastladığım, çok güzel vakit geçirdiğim bir alan oldu.Her yaşın, farklı kültürlerin, farklı merakları olanların da kendilerine göre gece gündüz eğlenceler bulacağı bir yer.

IMGP2790

La Maison Bodrum bu sene  Yalıkavak’ta açıldı, çok şık çok keyifli .Hem butik otel hem restorant olarak süper. Arkadaşlarım keyifle kalıyorlar, yemekler, servis, ilgi mükemmel.imagesBiz yemeğe gittiğimiz de salyangoz, ördek, balık  ve bonfilelerini yedik, çok başarılı idi.Kahvaltıları akşam üstü çay saatleri hep özel farklı, güzel.Hem de  sürekli Deniz Anapa farkıyla. Pazartesi geceleri dans geceleri düzenliyorlar.  Yürüyerek, Yalıkavak merkeze 5, marinaya 10 dakika.Bu sene favorim oldu, uzun uzun anlatacağım.Hem sevgili Deniz Anapa’nın girişimcilik öyküsünü hem La Maison Yalıkavak’ıfotograf (78) Yalıkavak Geriş köyü Panorama Pasanda restaurant yeni keşfim çok özel. Tipik köyün dar yollarından taş evlerinin arasından çıkıyorsunuz, müthiş manzara, iki çok güzel insan sizi  karşılıyorlar, ağarlıyorlar. Murat ve Fadime Ulucan mekanı gördükleri an bu tam bizim aradığımız yer demişler, ve işe koyulmuşlar.Sonuç mükemmel olmuş. Ben kahvaltılarına gittim.gece_yalikavak Ama akşam da çok güzel olduğu kesin. fotograf (96)

Bir sürü yeni proje gezdim, arkadaşlarımın evlerine gittim. Çok beğendim. Zaten Bodrum’un hem sıcacık,hem şık bölgesi Yalıkavak; bu sene birçok seçimde favorim oldu Yalıkavak pazarı ile plajları ile, sahili, marinası ile hep çok şık ve özeldi. Ama bu sene yeni eklenenleri ve benim yeni keşiflerimle çok daha çarpıcı güzeldi.Her zamanki favorillerim Bodrum Marina, Gündoğan’a Torba’da da çok özel yerler eklendi. Casa Dellarte Hotel’i oradaki Muzaffer Akyol sergisini ve Torbahan Hotel’de Buzuki Hakan ve Pelin’i yarın anlatacağım hafta sonu gelecekler için.

994913_10151532932502186_671640280_n

Bodrum’da keşfedilmeyi bekleyen çok yer var, sevgiler sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s