Genç Fikirler Güçlü Kadınlar

Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampı 22-23 Şubat 2014 tarihinde GAZİANTEP’te gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihi 17 Şubat 2014

safe_image

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Intel Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği- KAGİDER işbirliği ile gerçekleştirilen “Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar” projesi Fikir Kampları’nın üçüncüsü, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek. Gaziantep Üniversitesi, Zirve Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gençlik Bilgi Merkezi – YINFO yerel desteği ile düzenlenecek olan Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Gaziantep Fikir Kampı”na 18 – 30 yaş aralığındaki gençlerin katılımı hedeflenmektedir.

Proje kapsamında bu Fikir Kampı ile Gaziantep’te kaynaklara erişimin sınırlı olduğu yoksul kesimlerdeki kadınların konumlarının güçlendirilmesi için istihdam, eğitim, sağlık, çevre ve karar alma mekanizmaları gibi farklı alanlarda karşılaştıkları problemlere yönelik olarak teknoloji destekli çözüm önerileri ve/veya sosyal girişimcilik projeleri üretilmesi amaçlanmaktadır. Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi çıktıları olarak, bölgesel bazda kadınların birçok farklı alanda (eğitim, sağlık, çevre, yetki ve karar alma mekanizmalarındaki rolleri, ekonomi ve yoksulluk gibi alanlar) karşılaştıkları problemlere yeni yaklaşımlarla uygulanabilir çözüm önerileri geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi Gaziantep Fikir Kampı’nda bulunmak ve kadınların karşılaştığı toplumsal sorunlara yönelik çözümler üretmek istiyorsanız 17 Şubat 2014 tarihine kadarwww.gencfikirlerguclukadinlar.com adresindeki kayıt formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Facebook : https://www.facebook.com/GencFikirlerGucluKadinlar
Twitter : https://twitter.com/gfgk_Projesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s