MIT Innovators Under 35 Yarışması ilk kez Türkiye’de

Gençler İçin Çok Önemli Bir Fırsat…21 Mayıs 2014’e kadar katılabilirsiniz;

MITInnovatorsUnder35Turkey-610x250

Küresel bir yetenek avı olarak 10 yıldır faaliyet gösteren MIT Technology Review Innovators Under 35 (35 Yaş Altı Yenilikçiler) Yarışması, bu yıl Garanti Bankası’nın desteği ile ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek.

KAGİDER’in de; Genç KAGİDER adı altında gençlere yönelik yürüttüğü girişimcilik projeleri kapsamındaki bu önemli projenin Türkiye’deki paydaşı olması çok gurur verici.

indir

MIT Technology Review Innovators Under 35 Yarışması, güncel sorunları çözmeye ve geleceği şekillendirmeye yönelik toplumsal etkisi yüksek projeleriyle en yenilikçi ve yaratıcı 10 Türkiyeli genci belirleyecek. Yarışmaya enerji, internet-web, biyoteknoloji, telekomünikasyon vb. tüm teknoloji alanlarında katılabilecek adayların, 35 yaşın altında, Türkiye vatandaşı olmaları ve topluma somut etkisi olan küresel sorunlara yenilikçi bir çözüm üreten projelerinin olması yeterli.

Yarışma için son başvuru tarihi 21 Mayıs 2014’tür. Yarışmaya katılım koşulları ve detaylı bilgi için http://www.tr35turkey.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası’nın desteği ile iye’de ilk kez gerçekleştirilecek  Technology Review Innovators Under 35 sı en yenilikçi ve yaratıcı 10 ni seçecek.

Küresel bir yetenek avı ve tanıtımı olarak 10 yıldır faaliyet gösterenInnovators Under 35 (35 Yaş altı Yenilikçiler) Yarışması, güncel sorunları çözmeye ve geleceği şekillendirmeye yönelik toplumsal etkisi yüksek projeleriyle en yaratıcı 10 Türk gencinibelirleyecek. iye’de Garanti Bankası’nın desteği ile ilk kez gerçekleştirilecek ya başvurular 21 Mayıs 2014tarihine kadar www.tr35turkey.com linki üzerinden yapılabilir. Yarışma, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün() bağımsız yayını MIT Technology Review Dergisi aracılığı ile deki gelişimlere en çok etki edecek Türk gençlerini bulmayı amaçlıyor. En yaratıcı 10 Türk genci arasına seçilenler, yarışmanın uluslararası versiyonuna katılmaya hak kazanacak.

MIT Innovators Under 35 Yarışması’nın önceki kazananları arasında Facebook’tan Mark ZuckerbergGoogle’danSergei Brin ve Linux’tan Linus Torvald yer alıyor.

Türkiye’nin en yaratıcı ve en etkili 10 genç yenilikçisi

Yarışmaya enerji, internet-webbiyoteknolojitelekomünikasyon vb. tüm teknoloji alanlarında katılabilecek adayların,35 yaşın altında, Türkiye vatandaşı olmaları ve topluma somut etkisi olan küresel sorunlara yenilikçi bir çözüm üreten projelerinin olması yeterli.

Yarışmanın hedefi Türkiye’deki, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Nobel Fizik ödülü sahibi Konstantin Novoselov, Google’ın kurucusu Sergey Brin ve Linux’un web geliştiricisi Linus Torvald gibi sıradışı yenilikçileri keşfetmek.

MIT Technology Review Yöneticisi Jason Pontin, Innovators Under 35 Yarışmasının teknoloji aracılığıyla güncel sorunlara yanıt verme cesaretini gösteren ve ülkenin geleceğini belirleyen ekonomik ve toplumsal değişimlerin nabzını tutan yeni nesil liderleri bulmayı amaçladığını kaydediyor.

Başvurular sona erdiğinde farklı teknoloji alanlarındaki uzmanlardan oluşan bir jüri heyeti adayları değerlendirecek ve kazanan 10 kişinin isimleri Eylül 2014’de duyurulacak. Kazanan gençler düzenlenen etkinlikte projelerini ülkedeki yenilik ve teknoloji camiasının öncülerine sunacaklar.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s