Fark Yaratan Kadınlar

Yarışmalar ve ödüllerle dolu günler yaşıyoruz, iki senedir Türkiye’de de yapılan “Women to Watch” ödülleri sahiplerini buldu, düzenleyen sevgili Pelin Özkan‘ın ve seçilen kadınlardan Elif Çoban ve Faika Ergüder‘in de Kagider’li oluşu da benim için ayrı bir heyacan ve mutluluk nedeni oldu. Katılan, ödüle layık görülen, düzenleyen emeği eçen herkesi kutluyorum.
fark-yaratan-kadinlar-odullendirildi-349734Türkiye’nin ‘Fark Yaratan Kadınlar’ı ikinci kez seçildi. Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın ‘Sosyal Sorumluluk Önderi’ seçildiği organizasyonda Ajda Pekkan’a da ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verildi.
TÜRKİYE’de ikinci kez düzenlenen “Women to Watch” (Fark Yaratan Kadınlar) töreninde, alanında en etkili 15 kadın ödüllendirildi. Tören, önceki gece MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve AdvertisingAge Yayın Yönetmeni Ann-Christine Diaz’ın ev sahipliğinde Swissotel’de düzenlendi.

fark-yaratan-kadinlar-odullendirildi-6003711_3316_400‘Fark yaratan’ kadınların gecesi

Elif_CobanAkmerkez’in ana sponsorluğunda gerçekleşen gecede MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan‘ın açılış konuşmasıyla başladı.
x 2Sözlerine “Bu seremoni hem benim için, hem de MediaCat için çok anlamlı” diye başlayan Özkan, törenin önemini “Üç yıl öncesine kadar yalnızca Amerika’da düzenlenen Women to Watch, yakın zamanda küresel bir boyut kazandı. Bu ödül töreni de küreselleşme hamlesinin önemli adımlarından biri” sözleriyle vurguladı.
Türkiye’nin son yıllarda kadınlar için çok daha zor bir ülke haline geldiğine işaret eden Özkan, üzüntüsünü “Gün geçmiyor ki kadınlarla ilgili bir felaket haberi duymayalım. Bu yüzden de kadınları, özellikle de fark yaratan kadınları onurlandırmak ve birer rol model olarak onlara dikkat çekmek daha da önemli hale geliyor” ifadeleriyle dile getirdi.
Yaptığı konuşmada 17 yıldır yetenekli kadın liderleri ödüllendirdiklerini, ABD’nin yanı sıra ödüllerin Çin, Brezilya ve Türkiye’de verildiğini belirten Ann-Christine Diaz ise, “İzlenmesi gereken Türk kadınlarına bakıyorum ve ne kadar geniş bir alanda harikalar yarattıklarını görüyorum. Ayrıca çoğu işin yanı sıra ev, aile ve çocuk konusunda da çok başarılı. Ailelerine düşkünler. Işık saçan kadınlar. Bu kadınların öne çıkarılması hepimizin geleceğini aydınlatacak” dedi.

1399702144-1SOSYAL SORUMLULUĞA ÖDÜL
Bu yıl ilk kez verilen “Sosyal Sorumluluk Önderi” ödülüne, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı layık görüldü. Sabancı’nın ödülünü Hürriyet Gazetesi Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Birim Gönülşen aldı. “Kültür Sanat Lideri” ödülüne layık görülen, ancak geceye katılamayan yazar Elif Şafak’ın ödülü de Doğan Kitap Yayın Yönetmeni Deniz Yüce Başarır’a teslim edildi. “Yaşam Boyu Başarı” ödülü, Ajda Pekkan’ın oldu. Ünlü sanatçı, teşekkür konuşmasında “Hayatım boyunca birçok kez ödül aldım ama ‘Fark Yaratan Kadınlar’ gecesinde ödül almak beni çok heyecanlandırdı. Bu kadar başarılı ve güzel kadınla aynı sahnede olduğum için inanın çok mutluyum” dedi.
İŞTE FARK YARATANLAR
Ajda Pekkan: Yaşam Boyu Başarı Ödülü
Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı: Sosyal Sorumluluk Önderi
Elif Şafak: Kültür Sanat Lideri
McDonald’s Genel Müdürü Dilek Başarır: Global Lider
Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Gamze Çuhadaroğlu: Global Lider
Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Bilge Çiftçi: Pazarlama Lideri
Coca-Cola Entegre Pazarlama İletişim Müdürü İpek Zeren Süel: Pazarlama Lideri
Turkcell Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu: Pazarlama Lideri
Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl: İtibar ve Kriz Yönetimi
Selamlique ve Haremlique Kurucusu Caroline Koç: Marka Yaratanlar
Şölen Çikolata CEO’su Elif Çoban: Marka Yaratanlar
Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön: İletişim Lideri
Medina Turgul DDB Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Bleda: Yaratıcı Lider
Publicis Türkiye CEO Faika Ergüder: Yaratıcı Lider
Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç: Yaratıcı Lider

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s