ABD’deki Kitapta Tek Türk Kadın Girişimci

inline_100013275760894f213419bc1a1ABD’deki The Wharton School of The University of Pennsylvania’da girişimcilik dersinde okutulan kitapta yer alan Güvenç, bundan gurur duyduğunu belirtirken, “Tasarım yolculuğumun en büyük ödülü oldu” dedi.

ABD’de yayınlanan ‘Yükselen Ekonomilerden ve Gelişmekte Olan Ülkelerden İlham Verici Kadın Girişimci Hikayeleri’ (Women Entrepreneurs Inspiring Stories From Emerging Economies and Developing Countries) kitabına  Türkiye’nin ilk ve tek organik moda tasarımcısı Nejla Güvenç de girdi.

Nejla Güvenç, 2011 yılında yatırım bankası Goldman Sachs tarafından desteklenen, Harvard University ve The Wharton School of The University of Pennsylvania tarafından yürütülen ’10 bin Kadın Girişimci’ projesinde, rol model seçilen tek Türk kadın girişimci olurken, proje için hazırlanan kitapta hikâyesine yer verilen 24 başarılı kadın arasına girmişti. Nejla Güvenç, 2002 yılında yarattığı markası NEJ’i, ‘ekolojik bir serüven’ olarak nitelendirirken tasarımlarında organik malzemeler kullanıyor.

Aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Yönetim Kurulu Üyesi olan Nejla Güvenç, Garanti Bankası’nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle 2011’de düzenlenen  Türkiye’nin Kadın Girişimci’ yarışmasında ‘Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’ dalında ikinci olmuştu.

DHA

 

Bu güzel haberi ben de gururla paylaşıyorum, Ayrıca şeffaf gazete de yayınlanan bir Nejla Güvenç defile haberi ile... sevgiler, sevgler…

ABD'deki 'Kadın Girişimciler' kitabındaki tek Türk kadın girişimci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s