Hayat Altüst Olursa…

Her dönem restoran, kafe açmak, yemek işi yapmak çok popüler. Birileri  biraz güzel bir şeyler pişiriyorsa hemen bu işe başlamak girişimci olmak istiyor. Ama bu da en zor işlerden biri…Bu konuda çok beğendiğim, çok iyi bir örnek girişimci var. Nasıl başarlı olmuş, tekrar paylaşayım, istedim. Gözünüzü korkutmayayım, girişmek kolay da, ama başarı kolay değil… Sizin  de bildiğiniz tanıdığınız Big Chefs işletmelerinin sahibi Gamze Cizreli’nin girişim öyküsünü eski yazılarımın içinden paylaştım. Gamze’nin girişimcilik öyküsü baştan sona çok özel. En çok beğendiğim bölümü ise, daha işe başlamadan yaptıkları… Gamze ODTÜ den mezun oluyor,çok iyi bir işe başlıyor, maddi olarak da iyi kazanıyor, ama aklı acaba bir kafe restoran açsam mı ? da. Ne yapıyor biliyor musunuz? Gündüzleri işine devam ederken geceleri Ankara’da beğenilen iyi bir restoran da  çalışmaya başlıyor. Bu iş nasıl yapılır, ben yapabilir miyim? diye öğrenmek için. Hem de geceleri çalıştığını ailesi öğrenmesin diye Ankara dışında yaşayan ailesinden saklayarak…Hatta iş çevresinden de saklayarak, restoran da sıradan bir çalışan olarak çok özel bir mücadele veriyor.Hem de sekiz ay gibi uzun bir zaman.Ta ki ben bu işi yaparım diyene kadar…Sevgili Gamze o günlerden bu günlere sürekli yeni gayretler, başarılar, ödüller, ve yeni yerler ile devam ediyor. Bu yaz  Bodrum’da açtılar…Bir  ay sonra Erenköy’de yeni yerlerini açıyorlar, kolay gelsin Gamze’cim…  Hep gururumsun, sevgiler…

yaz-gi

Onu  ilk kez 2010 Yılı  Garanti Bankası ve Ekonomist dergisinin işbirliğinde, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) katkılarıyla  dördüncüsü düzenlenen ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda birincilik ödülünü aldığı gün gördüm ve dinledim, kısacık ama çok etkileyici hiç aklımdan çıkmayan anlatımıyla onu tanıdım. O günden sonra da Gamze Cizreli’nin  her gün yeni başarı  haberleri gelmeye devam etti. Hayranlıkla takip ettiğim sevgili Gamze Cizreli‘yi  ben de sizlerle son günlerde okuduğum, haberleri ile  paylaşmak istedim.

fft5_mf428923

Yarışmada suni deri üreten Perihan Çöçelli ikinci, Bonny Food Lezzet Çiçekçisi Didem Güney Alsoy da üçüncü olmuştu.Anikya İznik Çini ve Seramik’in kurucusu Nejla Anıl ise sosyal girişimcilik ödülünün sahibi oldu.

Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmadığını ?

Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını?

3 bin 600 girişimci arasından birinci  seçilen Gamze Cizreli“Şems-i Tebrizi”nin 

View original post 1.533 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s