Nasıl Durmalı?…Ne Yapmalıyız?…

“Şehid askerin ölü bedenini kendi toplayan halk mutlaka bir şeyler düşünüyordur…” diyor, sevgili Zehra Güngör. 12004771_10153028162447539_2972944291682052212_nDağlıca cenazeleri kalkmadan yeni şehit haberleri Iğdır’dan geldi.

Tüm anneler, kadınlar, sağduyulu güzel insanlar; bir an önce  birlikte,barış ve dayanışma kararı almalı bu gidişe dur demeliyiz. Aşağıda Kagider’in Basın Açıklamasını paylaşıyorum.

‪#‎KAGİDER‬ Basın ve Kamuoyu Açıklaması- ‪#‎Dağlıca‬ http://bit.ly/1OtLgRv

Dağlıca’da yaşanan saldırıdan dolayı KAGİDER olarak derin bir üzüntü duyduk. Öncelikle bu elim saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Son aylarda sıklıkla aldığımız kayıp haberlerinin ardından ülke içinde ‪#‎istikrar‬, ‪#‎huzur‬ve ‪#‎güven‬ ortamının sağlanması ve korunması için diyalog içinde hareket etmeye çok daha fazla ihtiyacımız olan günler yaşıyoruz.

Her ne olursa olsun ‪#‎barışa‬ ve sorunların barışçıl yöntemlerle çözülebildiği bir ortamın tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte ‪#‎Türkiye‬’nin ihtiyacı olan, sağduyulu bir yaklaşımla siyasi istikrarın sağlanması ve gözyaşının dindirilmesidir.

Türkiye’de kadının ‪#‎toplumsal‬ ve ‪#‎ekonomik‬ konumunun güçlenmesi adına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak biliyoruz ki; kargaşa ve ‪#‎istikrarsızlığın‬ en çok etkilediği kesimler arasında ‪#‎kadın‬ başta gelmektedir.

Ulusal güvenliğimizi ve iç barışı sağlamak, birlik ve beraberlik içinde çözülmeyi bekleyen, her zamankinden acil bir sorun olarak önümüzde durmaktadır. Bu süreci uzun vadede en zararsız şekilde atlatmanın tek yolunun sağduyu ve dayanışma olduğuna inanıyor, tüm kesimleri diyalog ve çözüm odaklı bir tutum almaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla,

‪#‎TürkiyeKadınGirişimcilerDerneği‬
Yönetim Kurulu Adına
Sanem Oktar
Başkan10509691_751738138269955_6690651912010866083_n

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s