Seninle Hep Gururluyuz

2009 yılında, Amerika da  gelişmekte olan ülkelerde etkin girişimcileri destekleyerek, ekonomik gelişime katkıda bulunmak amacıyla kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor’un yılın girişimci ödülünü kazanan sevgili arkadaşımız Bedriye Hülya, geçen hafta Küresel Girişimcilik Zirvesinde konuşan Amerika Başkan Yardımcısı Biden’in Türk Girişimci örneği idi.

Bu güzel haberi onun yeni projesi Muzipo Kids’in açılışında öğrendim.

Bedriye yi ilk kez, Kagider Komite toplantılarında tanıdım.Sonra Bodrum daki inşaat projeleri  için, bir araya geldik. Bodrum da buluştuk, projesini gezdik.

Onu tanıdıkça akıl almaz yaşantısını hem anlamaya çalışıyor, hem de paylaşıyordum. Bedriye o günlerde İzmir  Üniversitesinde öğretim görevlisi, Bodrum da Otel sahibi, ve b-fit in kurucusu idi.Her hafta İzmir’e derse gidiyor, Bodrum da yaşıyor, ve İstanbul da da yeni işini büyütmeye çalışıyordu.

O yaz bizi Bodrumdaki evinde yaptığı doğum günü  partisine  davet ettiğinde onu dahada yakından tanıma fırsatım oldu.Türkbükün de, deniz kenarında kendi çaba ve gayretiyle yaptığı evinde otel sahibi  olmasına rağmen tüm yemekleri kendi hazırlamıştı.Hem de hepsi  lezzetli ve mükemmeldi.Tüm bunları bir gece önce İstanbuldan gelmiş, gündüz yapmıştı.En az otuz kişilik  partinin tüm detayları eksiksiz ve özenli idi.

Uzun süre Amerika da okuyan ve yaşayan Bedriye bu iş yoğunluğunun içinde de sık sık  Amerikaya gidip gelebiliyordu.

Bedriye’yi, müthiş enerisini, tatlı çılgın yönlerini,naif güzel ruhunu, harika sofralarını, yemeklerini, kadın girişimciliğinde çok önemli bir proje olan b-fit leri, şimdi de ilk kez çocuklar için geliştirdiği oyun ve hareket merkezleri Muzipoları birkaç satırda ya da sayfada anlatmak mümkün değil.

Ama bütün bu meziyetler onu sadece Türkiye de değil, yurtdışında da başarılı ve bilinir yaptı. Sevgili Bedriye’mizle çok gurur duyuyoruz, duymakta da devam edeceğiz, her zaman böyle güzel enerjiler ve projelerle onunla olsun.

2011 Aralık ayında bu yazımı yayınlamışım, Bedriye Hülya o tarihten sonra da çok yarışmalara katıldı ve çok önemli ödüller (tıklayınız)aldı, bu sene de 25.Eylül 2014 de Türkiye’nin Sosyal Kadın Girişimcisi seçildi.Sevgiler sevgiler…

fashion4
2013 Schwab Vakfı Türkiye Sosyal Girişimcisi2013 Schwab Vakfı Türkiye Sosyal Girişimcisi

Schwab Vakfı, Dünya Ekonomik Forum’u ve diğer paydaşları ile 2013 yılı sosyal girişimcisi olarak Türkiye’den b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya’yı seçti. b-fit; Türkiye’de kadın girişimcileri desteklemek, kadın istihtamını artırmak, her yaştan ve gelir grubundan kadına spor yapma fırsatı sunmak için çalışan bir sosyal girişim.

fashion4
2012 ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu “Yılın Kadın Girişimcisi”ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, Türkiye’de sadece kadınlara franchise veren ve bugüne kadar 250′den fazla kadına girişimci olma şansı tanıyan, spor ve yaşam merkezi b-fit’in kurucu ortağı Bedriye Hülya’yı 2012 yılının kadın girişimcisi seçti.

fashion4
2012 Ashoka Üyesi2012 Ashoka Üyesi

b-fit 2012 Ashoka Üyesi Seçildi.Bedriye Hülya, spora erişim ve girişimciliği araç olarak kullanarak Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ve kızların eğitimi, girişimciliği ve güçlendirilmesini teşvik ediyor.

fashion4
2009 Endeavor Girişimcisi2009 Endeavor Girişimcisi

B-fit 2009 Yılı ENDEAVOR Girişimcisi Seçildi

1 thought on “Seninle Hep Gururluyuz

  1. Geri bildirim: 2014 Türkiye’nin Kadın Girişimcileri | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s