Kagider Tebrik

Başarılı arkadaşlarımızla Kagiderli olarak çok mutluyuz, çok gururluyuz,aşağıda Kagider Tebrik yazısını paylaşmak istedim.

Değerli KAGİDER Üyeleri,

3-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen 2.Küresel Girişimcilik Zİrve’si kapsamında başarılarını tüm dünyanın duyduğu değerli üyelerimizi kutlarız. Konu ile ilgili basın ile paylaştığımız basın bültenini ekte ve aşağıda bilgileriniz için iletiyoruz. Ayrıca aday üyelerimizden Selin Bozkurt da Manifesto İletişim  Danışmanlığı ve Etkinlik Hizmetleri şirketi ile “start-up – büyüyen yeni şirketler” listesinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

KAGİDER üyesi girişimci kadınlara  küresel ödül ve övgü

 İkinci Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde KAGİDER üyesi Berna İlter şirketiyle, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasına girmesi”, KAGİDER üyesi Özlem Açıkel Turhan’ın Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında 63.sırada yer alması ve bir başka KAGİDER üyesi Bedriye Hülya’nın ise Zirve’ye konuşmacı olarak katılan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden tarafından örnek girişimci olarak gösterilmesinin, kadınların küresel çapta dikkat çeken girişimciler olduğunun göstergesi olduğunu belirten KAGİDER Başkanı Gülden Türktan,“Üyelerimizle gurur duyuyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz”dedi.

 ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in konuşmacı olarak katıldığı İkinci Kürsel Girişimcilik Zirvesi’nde KAGİDER üyesi BRN Yatak Baza Ev Tekstili firmasının sahibi Berna İlter, AllNetwork’ün belirlediği Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasına girdi. Aynı listede bir diğer KAGİDER üyesi Özlem Açıkel Turhan da ilk 100 sıralamasında 63.sırada yerini aldı. Bir başka KAGİDER üyesi Bedriye Hülya ise Türkiye’de bir ilk olan“b-fit Kadınlara Özel Spor ve Yaşam Merkezleri” ile Biden tarafından örnek girişimci olarak gösterildi.

Kayseri’de Brn Yatak Baza Ev Tekstili ve Brn Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurucusu olan Berna İlter, 2006 yılında 800 metrekarelik alanda 10 kişi ile başladığı yatak üretimini 4 yılda 22 bin metrekarelik bir alana taşıdı. İlter, 2010 yılı sonunda 20 milyon doları bulan ihracata ve 250 kişilik istihdama ulaştı. İlter 2011 yılında Avrupa’nın en başarılı ilk 10 girişimcisi arasına girerek ‘Ruban D’Honneur 2011’ nişanının da sahibi oldu.

Özlem Açıkel Turhan, 2001 yılında kurulmuş uçtan uca e-iş çözümleri üreten bir danışmanlık ve yazılım şirketi olan Workcube’un kurucusudur. Workcube 2008-2010 yılları arasında %70 büyüme oranı ve 70 çalışanı ile Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına girmiştir.

B-Fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya ise  Türkiye’de bir ilk olan Kadınlara Özel Spor ve Yaşam Merkezi b-fit’i İzmir’de arkadaşlarıyla birlikte açtı. Kısa sürede franchising yoluyla gelişen b-fit Türkiye’nin bütün bölgelerinde, Kuzey Kıbrıs ve Almanya’da çok sayıda şubeye ve 82 bin kadına ulaştı. B-fit’in en önemli özelliklerinden birisi sadece kadın girişimcilere franchising vermesi.

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, ekonomik ve sosyal yaşamda kadının konumunu güçlendirmek amacıyla kadın girişimciliğini destekleyen KAGİDER’in aynı zamanda rol modelleri oluşturduğunu, Berna İlter. Bedriye Hülya ve Özlem Açıkel Turhan’ın girişimcilik alanında birer rol model olarak kadınlara örnek teşkil ettiğini söyledi.

İlter, Turhan ve Hülya’nın kadınların, fırsat sunulduğunda küresel çapta dikkat çekecek iyi bir girişimci olabileceğini gösterdiğini belirten Türktan, “Daha fazla sayıda kadını girişimci yapmak, girişimci kadınlara yeni fırsatlar sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyor, İlter ve Hülya’nın başarıları ile gurur duyuyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz” dedi.

2 thoughts on “Kagider Tebrik

  1. Sevgili arkadaşlarım başarılarınızla inanılmaz mutluluk duyuyorum,yorumlarınızla müthiş keyif alıyorum, birbirimizi daha iyi tanıyor, anlıyor ve paylaşıyoruz.
    Sevgili Ayşe, Şule,Özlem bana inanılmaz enerji yüklediniz,Bodrum’u tekrar yaşadım, filmi tekrar hatırladım,Ayşe ile ilk tanışmamızı anımsadım.Hepiniz çok özelsiniz, farklısınız,değerlisiniz..Film deki şarkı kadar Diane’nin doğumgünü kutlanan brasserie , La Grand Colbert ise Paris denince ilk gitmek istediğim restorant oluyor. Hep beraber gideriz belki Paris’e ya da sonbahar da Bodrum’a , ya da ayrı ayrı gitsek de paylaşırız anılarımızı şarkılarımızı……sevgiler sevgiler

  2. Geri bildirim: Çok Değerli Ödüllerin Sahibi Gururumuz Berna İlter | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s