Güler Sabancı’nın başarısı

Güler Sabancı  2011 yılında Türk İş Kadınlarının dünyadaki gururu oldu. Çok mutluyuz.
Güler Sabancı ‘5 Öncü Kadın Lider’ arasında

Dünyanın en saygın gazetelerinden Financial Times yazarları ve editörleri 2011 yılının kendi alanlarındaki en etkili kadınlarını seçti.

“Öncülerin Liderleri” başlığı ile ilk kez yayınlanan listede Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı iş dünyasından seçilen en etkili beş kadın arasında yer aldı. Güler Sabancı’nın Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olmasının yanı sıra, bir filantopist olarak bu yıl Clinton Küresel Vatandaşlık Ödülünü kazandığı belirtilirken, çalışmaları arasında Sabancı Üniversitesi’nin de yer aldığı vurgulandı.
Politika, moda, sanat
İş dünyasından seçilen diğer isimler ise Kraft CEO’su Irene Rosenfeld, Pepsico CEO’su Indra Nooyi, Avon CEO’su Andrea Jung ve Xerox CEO’su Ursula Burns oldu. Financial Times yazarları ve editörleri iş dünyasının yanı sıra politika, sanat, moda, bilim ve teknoloji, edebiyat, eğlence ve spor gibi çeşitli alanlarda da dünyanın en etkin isimlerini belirlediler. Bu isimler arasında Hillary Clinton, Christine Lagarde, Angela Merkel, Kate Middleton, Lady Gaga, Victoria Beckham, J.K. Rowling, Rihanna, Iwona Blazwick, Petra Kvitova, Ginni Romety, P.J Harvey, Dilma Rousseff gibi isimler yer aldı.
Güler Sabancı, geçtiğimiz ay da
Financial Times tarafından düzenlenen “Dünyanın Zirvedeki 50 İş Kadını” listesinde ikinci sırada yer almıştı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s