Hayatımıza çoşku, heyacan, enerji katanlar

Bazen, sabah gözümüze ilk çarpan saksıdaki yeni açmış bir tomurcuk,bazen deniz kenarında bir martı, belki güzel bir kahve kokusu,bizi güne sevgiyle başlatan, içimizi çoşkuyla dolduran bir şarkı, arkadaşlarımızın sevdiklerimizin başarıları,onlarla paylaşmanın çoşkusu, bazen bir kitap, bazen bir konser,bazen bir sergi, bazen bir film, hepsi heyacan,hepsi hayatımıza yeni bir enerji, taze bir umut,mutluluk  katıyor.

Peygamberimiz; ” İki gün aynı şeyi yaparsam bir günü yok sayarım demiş.”Bizi yaşantımızda mutlu, işimizde başarılı kılan, hep yenilikler peşinde koşturan, sevgi, heyacan, çoşku, tutku.Bütün bu güzel duyguları hep canlı, taze tutan en önemli etkenler, evimiz, ailemiz, sevdiklerimizle paylaştıklarımız. Benim en önemli sevgi, çoşku tutku kaynaklarımdan biri iki senedir, pazar günleri neşem.

Pazar günleri en keyifli günüm.Yakışıklı  küçük prensimle bereber olduğumuz  gün. Birgün önceden hazırlanıyorum, onun için alışverişler, yemekler yapıyorum.Evi onun rahat edeceği şekilde organize ediyorum.Ben de onun beni beğenmesi için hazırlanıyorum, kokularımı sürüyorum.Sabahtan itibaren heyacanla onun gelmesini  beklemeye başlıyorum.

Genelde öğleye doğru, hafif uykulu, biraz çekingen,biraz gülerek, sevinçle babasının kucağında geliyor.Sonra bir bütün gün kitap okuyoruz, müzik dinliyoruz, film, tv  seyrediyoruz,yap-boz yapıyoruz, bilgisayarda oynuyoruz.Bol bol konuşuyoruz,biraz birşeyler yiyiyoruz, oyunlar oynuyoruz, bazen müzik yapıyoruz,vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz.Bazen dışarı çıkıyoruz. Ama ne yapıyorsak,çok mutlu oluyoruz,

Küçük prensim  bizim için çok büyük bir  zenginlik,tarifsiz bir mutluluk, onunla yepyeni dünyalar keşfediyoruz.Ona birşeyler anlatmaya öğretmeye çalışırken, daha fazlasını biz öğreniyoruz. Yeni yerler keşfediyoruz. Planlar yapıyoruz,yazın yapacaklarımız, ne zaman seyahat ederiz, nerelere gideriz. Nasıl daha sağlıklı uzun yaşarız, onunla daha uzun zaman geçiririz, umuduyla, tutkuyla hayata sarılıyoruz.Sonra bütün haftayı onun tadı, kokusu, sesi,anlattıkları, yaptıkları ile dolu dolu geçiriyoruz.

Böyle bir mutluluğu bize verdiği için tanrıya şükrediyoruz, çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.Yeni bir haftaya başlarken, sabırsızlıkla günleri saymaya başlıyoruz.

1 thought on “Hayatımıza çoşku, heyacan, enerji katanlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s