Yılın İşkadını Arzuhan Doğan Yalçındağ

Sevgili Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı kutluyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün (ENSO) her yıl verdiği ‘Yılın İşkadını Ödülü’nü bu yıl Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı ArzuhanDoğan Yalçındağ aldı

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün (ENSO) geleneksel ‘Yılın İşkadını Ödülü’ bu yıl Doğan HoldingYönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’a verildi. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törene katılan Arzuhan Doğan Yalçındağ, ödülünü Öğrenci Faaliyetler Koordinasyon Kurulu Kulüplerarası Kurul Başkanı İhsan İlter Özgür’den aldı. Yılın İşadamı Ödülü ise Hüsnü Özyeğin’in oldu.

Çok şanslısınız

Gençlerle iş deneyimlerini paylaşıp tavsiyelerde bulunan Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Ben de bir Boğaziçiliyim ve bu yüzden çok heyecanlıyım. Boğaziçi Üniversitesi, yurtdışında da saygın görülen bir markadır. Sırf bu itibarlı üniversitedeokuduğunuz için çok şanslısınız” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji okurken Prof. Demir Demirgil’in ekonomi derslerine girdiğini belirten Arzuhan Doğan Yalçındağ, Demirgil için, “Sadece ekonomi değil aynızamanda hayatı da anlatıp öğretirdi. Onun isminin verildiği salonda ödül alacağımı öğrendiğimde daha da heyecanlanmıştım” diye konuştu.

Mutlu aile hayatı

Arzuhan Doğan Yalçındağ, konuşmasında kendi hayatında örnekler vererek, şöyle devam etti: “Burada okurken mantığım ve kalbimin arasında kaldım ve kalbimin sesini dinleyerekLondra’ya aşkımın peşinden gittim. Ve ne doğru bir karar verdiğimi şimdi anlıyorum. Çünkü mutlu bir aile hayatı iş hayatını çok olumlu etkiler. İlk iş tecrübem strateji ve iş geliştirme biriminde çalışmak oldu. Fakat daha sonra bu iş kolundan memnun olmadım. Konforumdan ödün vererekMilpa’da Katalog ve Satış Biriminin başına geçtim. Burada öğrendiğim en önemli şey insanları idare etmek oldu. Tüm sorumluluğu almayı, kredileri doğru kullanmayı ve birim yönetmeyi de burada öğrendim.”

Kadının işi daha zor

İş hayatında kadınların çektiği zorluklara değinmek istediğini belirten Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Üzgünüm ama belirtmem gerekiyor; iş hayatında kadınların işi daha zordur. Pek çok ülke bu sorunu daha önce aştı. Biz de aşmaya çalışıyoruz. Kadın yöneticiler artmaya başladı. Umarım ileride uluslararası şirketlerde de Türk kadınlarını yönetici olarak görürüz” dedi. Türkiye’yi yükselen bir yıldız olarak gördüğünü söyleyen Yalçındağ, üniversite öğrencilerine İş hayatında potansiyelle birlikte rekabetin de arttığını ve ülkece heyecanlı bir döneme girildiğini vurguladıktan sonra konuşmasını öğrencilere “Zeki, çalışkan ve çok şanslısınız” diyerek bitirdi.

Kanal D sektöre canlılık getirdi

ÜNİVERSİTELERDEKİ organizasyonların bir katmadeğer yarattığını, buralardan geçen öğrencilerin sektörlere başarı kazandıracağını ve sektörün başarısının ülkenin başarısı olduğunu belirten Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kanal D’den bir örnek vererek şunları söyledi: “Kanal D kurulduktan sonra sektörde ciddi bir yükseliş yaşandı. Şu an özellikle televizyon dizileri çok ciddi bir istihdam yaratıyor. Artık binlerce insan gelişen dizi sektöründe çalışıyor ve bunun da ülke ekonomisine önemli ölçüde katkısı var. Pek çok yabancı ülkeye de bu diziler ihraç edilebiliyor.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s