Sinem’ im ve Takıları

Her zaman gençlerle çalışmaktan, onların başarılarından, farklılıklarından çok daha fazla mutlu oluyorum, keyif alıyorum.Çalışanlarım özellikle gençler olsun istiyorum.Yeni genç girişimciler daha da heyacanlandırıyor, beni.Kendi gençlik yıllarımı hatırlıyorum.O günkü  çoşkumu heyacanımı, azmimi, gayretlerimi. Kagiderin oryantasyonların da genç üyelerimizin girişimcilik öyküleri başarıları beni çok daha farklı etkiliyor, heyacanlandırıyor.

Konunun bilirkişileri, 1970 – 2000 yılları arası doğmuş  ve farklı çalışma anlayışları olan gençleri Y kuşağı olarak adlandırıyor.

Y kuşağı sadece doğum yılları ile değil, aynı zamanda sosyal medya’yı aktif kullanan,  hiyerarşik çalışma anlayışı değil de işbirliğine dayalı bir çalışmayı tercih eden, fikirlere açık, bilgiyi paylaşmaktan korkmayan, online dünya ile offline dünyanın iyi bir sentezi olabilenlerden  oluşuyor.

Yeni iletişim teknolojilerinden pek anlamayan, hiyerarşik çalışma anlayışını destekleyen, kontrol odaklı, bilgiyi kısıtlı bir kesimden alıp  paylaşmayı pek tercih etmeyenler ve konumunu korumaya odaklananlar ise, X kuşağı , Baby Boomer olarak adlandırılan jenerasyonu oluşturuyor.

Geleceğin şirketleri, hiyerarşik yapılı değil, işbirliğine dayalı çalışan şirketler olacak, onun için gelecekte Y kuşağı insanının düşünme ve davranma anlayışına  fazlasıyla ihtiyacımız olacak.

Bu sayfalarda paylaşmak istediğim çok başarılı  Y kuşağı gençlerimiz var.Bugün ben, benim göz bebeğim, çok sevdiğim Sinem’i (Sinem Öztürk) anlatmaya çalışacağım.Sinem çok genç pırıl, pırıl, çok zarif, sade, kibar, yaşından çok olgun, saygılı,çok yetenekli, ailesinin en güzel taraflarını taşıyan bir genç kızımız.

Sinem, üç sene önce  abisi uzun dönem askere gittiğinde, ikisinin ortak olduğu gıda sektöründeki şirketleri Cemser de, yönetici ortak olarak tüm şirketi üstlendi ve başarıyla yönetti.Aynı zamanda o dönemde okulu bitirdi, projelerini teslim etti, sonra da yüksek lisans yapmaya başladı.Kendi tanımıyla Yıldız Teknik Üniversitesinde Bilgisayarlık Ortamında Mimarlık okudu.

Abisi döndükten sonra hem kendi şirketlerinde görevlerine devam etti,hem bizim gayrimenkul proje danışmanlık şirketimiz de çok önemli bir danışmanlık üstlendi.Değerli bir projemizin dairelerinin müşteriye teslim aşamasında, tüm müşteri taleplerini projede gerçekleştirilmesini sağladı.Çok zor, çok hassas bu işi iki sene boyunca hiç problemsiz götürdü.Bazen çok üzüldü, daraldı, ama sorumluluklarını hiç bırakmadı, başarıyla ve tüm müşterilerini mutlu ederek, projeyi bitirdi.Hatta kendisinden, çok memnun kalan müşterilerimizden  (çok güldüğümüz, şaşırdığımız) bahşiş almaya bile zorlandı.

İki sene önce Gayrimenkul Konseptin, tüm sosyal medya çalışmalarının blog, facebook, teknik  ve kreatif yapılarını oluşturdu.Sinemin zevkini çok beğeniyorum, ya da benim zevkimle çok örtüşüyor, ona nasıl birşey istediğimi anlatsam, o hemen en güzelini yapıp hazırlıyor. Sinem şu sıralar tüm katıımcıların gönüllü olarak destek verdiği ve bizim de parçası olduğumuz önemli bir çevre dostu ana okulu projesinde  Kadıköy Belediyesi ve yapımcı şirketler arasındaki organizasyonu bizim adımıza üstlendi ve tüm sorumluluğu aldı, proje başarıyla devam ediyor.

Bu sene de kişisel blogum yaz-gi yı  hazırlarken ona biraz kafamdakileri anlatmam, yeterli oldu, gerisini o yaptı.Ön sezgileri çok kuvvetli, benim bilmediğim, öğrenmem gereken tüm konuları hazırlayıp tam benim yutacağım hap gibi hazırlayıp koydu.Sonrasını da ben beceriyorum artık. Gençler bazı konularda bizden çok farklı şeffaf ve pratikler.Bizim gibi hiç bir şeyi döndürüp dolaştırıp uzatmıyorlar.Ne istediklerini, ne istemediklerini çok daha kolay anlatıyorlar.Bazen anlatmıyorlar bile, sadece yapıyorlar.Onları böyle oldukları için daha çok seviyorum.Daha yapmacıksız, daha net.Evet Sinem benim gözbebeğim, üç senedir, gurur kaynağım, mutluluğum, moral kaynağım enerjim.Onu tanımaktan, onunla çalışmaktan çok mutluyum.Ben de onun her işinde çok mutlu ve başarılı olmasını istiyorum.

Sinem çok başarılı, yüksek mimarlık eğitimini tamamladı.Şu anda kendi şirketinin yönetici ortağı, halasının şirketlerinin herzaman proje danışmanı jokeri; ve son çalışması, takı yapmaya başladı.Zevklerini, becerilerini takılar üzerinde uygulamaya başladı, yaptıklarını da bir internet sitesinde satmaya başladı.

Geçen hafta da yeni tasarımlar, malzemeler için Londra idi.Herkesin sevdiği işi yapması ruhunu koyması en büyük başarıyı getireceğine inancım sonsuz.Sinem’inde ruhunu, sevgisini koyarak yaptığı yeni girirşiminde çok başarılı olacağına inanıyorum.

Ona mutluluklar, başarılar sevgiler diliyorum.

3 thoughts on “Sinem’ im ve Takıları

  1. Meral Hanım, siz süpersiniz… Hakkımda yazılan en güzel yazı.. 🙂 hep enerji veren, mutluluk dağıtan, pozitif olmamız gerektiğini gösteren, bize destek olurken kendinden verebileceği tüm katkıyıda esirgemeyen birisiniz benim hayatımda. Siz bize hem çok iyi birer örnek hem de girişimlerimize heyecan katıyorsunuz. 🙂 çok teşekkür ederim iyi ki varsınız… (Blogunuzda çok süper oldu.)

  2. Geri bildirim: Meltem Kurtsan ve Harika Oryantasyon ………. | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s