Genç Kagider Atakta, Film ve Lansman

Genç Kagider projesi danışma kurulu üyesi Sabancı üniversitesi son sınıf Mühendislik Fakültesi öğrencisi Recep Doğan konuşmasında Genç Kagider projesinde yer alması ile ilgili duygularını şöyle dile getirdi…”İlk başlarda, bir erkek olarak çalışmalara katılmanın garip karşılanacağını bile düşünmedik değil. Ancak sonradan farkettik ki aslında bu problem; erkeklerin problemiydi ve yine erkekler tarafından çözülmesi ve erkekler tarafından desteklenmesi gereken bir durumdu..Yani erkeklere de farkındalık yaratmak gerekiyordu. Kadın girişimciliğinin ve istihdamının önündeki engel ve problemleri yaşayan kadınlar dışında , erkekler tarafından topluma anlatması daha etkili olacaktı. “

Türkiye’de kadınların ekonomik özgürlüklerine sahip olmalarının,kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri maddiyatı kendileri çalışarak kazanmalarının,bağımlılıktan kurtulup,kendilerine inanmaları ve özgüvenlerini arttırmalarının Aileye,topluma ve ülkeye kazançlarını vurgulamak için başlattığımız bilinçlendirme projemiz GENÇ KAGİDER’e bugün startı verdik.
Çalışan Kadın
Güçlü Aile
İleri Toplum
Gelişen Türkiye
demektir…
Çocuğu doğuran anne,çocuğun gelişimine ve eğitimine en büyük desteği veren gene anne.
Unutmayalım ki erkeği doğuran büyüten de anne.
Anne ne kadar güçlü,ne kadar özgüvenli olur,kendini ezdirmez ise yetiştirdiği kızlar kadar erkekler de özgüvenli ve güçlü olacak ve toplumun gücünü arttıracak.Bu nedenle kadının ekonomik gücünü kazanması için üniversitelerde kız-erkek birarada yapılacak çalışmalar ile değişimi gerçekleştirmek istiyoruz.
VE Tüm Genç Kızlara şöyle sesleniyoruz.Ekonomik gücünüz elinizde olursa, hayallerinizi ve geleceğinizi SİZ kendiniz şekillendirirsiniz.
Bağımlı yaşamaz,ailenizde bir birey olarak varlığınızı sürdürür,gerçek bir EŞ olarak eşitlik içerisinde mutlu bir aile yaşamı sürersiniz.
Toplumda üretken bir birey olarak daha fazla saygı görür,kendinize daha fazla saygı duyarsınız.
Gelin diplomalarınızı evinizde duvar süsü olarak değil,mutlu ve güvenli bir geleceğin anahtarı olarak kullanın.

Genç Kagider

21 Şubat 2012 ”Genç KAGİDER Günleri” Sabancı Üniversitesi’nde; Milli Basketbolcumuz ve Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Yasemin Horasan bizlerle.

Kadınların kurduğu işletmeler ekonomiyi ne şekilde etkiliyor?
Kadın girişimciliğinin ve istihdamının önündeki engeller nelerdir ?Bu engelleri hep birlikte tartışıp aşmaya var mısınız 21 Şubatta Sabancı Üniversitesi’ndeyiz ya siz?
Münteha Adalı Gelenek,görenek,kültürel faktör,nedenlerden sadece bir kaçı gelin hep birlikte tartışalım ,engelleri hep birlikte aşalım..
‎21 Şubat 2012- ”Genç KAGİDER Etkinliği” Sabancı Üniversitesi’nde Avivasa CEO’su Meral Eredenk bizlerle.
‎21 Şubat 2012- ”Genç KAGİDER Etkinliği” Sabancı Üniversitesi’nde Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas bizlerle.
Kadınlar madem bu kadar detaylı düşünebiliyor, yaratıcılıkları ve olaylara bakış açıları çok daha zengin, peki sence neden iş yaşamında ve girişimcilikte erkekler kadar etkin olamıyor? Bunun önündeki engeller neler? Halbuki iş hayatında düşünce zenginliklerinden dolayı çok daha yaratıcı ve başarılı olabilirler..

  • Münteha Adalı peki ne yapalım mücadeleden vaz mı geçelim ? Bu panel ile iş hayatında olmanın bizlere kazandırdığı,kazandıracağıbireysel ekonomik gücü ve toplumsal faydaları üzerinde konuşup tartışacağız. Her ne olursa olsun vazgeçmek yokkkk…
  • Namik Kartaloglu Asla vazgecmeyin. Ne zamanki erkeklerin kadinlardan farkli olan seyin sadece haftada en az uc defa tras olmak oldugunu farkedene kadar direnin, kazanacaksiniz. O zaman esit is, esit maas hakkiniz dogar. Yaninizdayim, omuz omuza.
‎21 Şubat 2012 Saat 17.00-20.30’da Sabancı Üniversitesi Sinema Salonunda Genç Kagider Günleri etkinlğimizin ilkini gerçekleştiriyoruz. Tüm üniversiteli arkadaşlarımızı bekliyoruz.
Genç Kagider’den  Herkese  Merhabalar,

Kagider Yönetim Kurulu olarak,2011 ‘de yönetime gelirken GENÇLER ‘i aramıza alacağımızı onlar ile birlikte projeler , çalışmalar yapacağımızı ,girişimcilik yolunda itici güç olup ,kadın rol model eksikliğini gidereceğimizi ,kadının iş hayatı içinde olma ve kendi ekonomik gücüne sahip olma gerekliliği ve önemini dile getirmiştik ve 2011 yılı bitmeden  GENÇ KAGİDER olgusunu yeni dönemde hep birlikte oluşturduk..

Sonrasında  Sevgili Genel sekreterimiz Yeşim  ve Sevgili Başkan yardımcımız Selma’nın birlikte oluşturdukları proje ile  J.P.Morgan’dan alınan   fon sonrasında  GENÇ KAGİDER olgusunun ilk projesi  “GENÇ KAGİDER GÜNLERİ” ne    10 üniversitede gerçekleştirilecek  paneller ile başlıyoruz……

Amacımız genç kadın ve erkeklere iş dünyasını tanıtmak,farklı sektörden girişimciler ve profesyonellerin deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak ve kadının ekonomik güce sahip olmasının tüm topluma sağlayacağı faydaları aktararak bir bilinçlendirme başlatmaktır..

“Genç Kagider” oluşumu kapsamında uluslararası finans kuruluşu JP Morgan Chase Foundation’ın desteği ile hayata geçireceğimiz ‘’Genç Kagider Günleri’’’nin kamuoyuna tanıtımı amacıyla 15 Şubat 2012 tarihinde saat 10.30 da  Levent Avantgarde Hotel’de basın toplantısı düzenlenecektir. Bu proje için hazırlanan film de gösterilecektir (Bu defa Aydan hazırlamadı .. J ).

Gençler, Kagider üyeleri ile tanışmayı çok istiyor ve önemsiyorlar… Hepinizi bu tanıtıma bekliyoruz,genç kagider danışma,çalışma kurulu, üniversiteler ile J.P.Morgan yetkilileri de  aramızda olacaklardır.

Panellere gençlerin katılımını artırmak amacıyla gençlere hediye vermek istiyoruz,gençlerin ilgisini çekecek ürünü olan arkadaşlarımız veya bu desteği sağlayabilecek dostlarınız varsa çok mutlu oluruz..Bu konuda  benimle irtibata geçebilirsiniz..

 Bu projede  gençlere destek olan Sevgili Alev Altınkılıç “KAHVE DÜNYASI”’na,Sevgili Harika Karakan Batallı “DOĞUŞ ÇAY”’a ve Sevgili Nuray Güllü “GÜLLÜOĞLU BAKLAVALARI”’na  çok çok teşekkür ediyoruz. Gençler sizleri ve ürünlerinizi  unutmayacak,kokuları ve tatları akıllarında kalarak tüketmeye devam edeceklerdir..

Siz arkadaşlarımızdan önemli bir ricamız daha var, lütfen bizleri facebook ve twitter ‘den takip ediniz .Bu projenin toplumun her kesimi tarafından duyulmasını ,takip edilmesini sağlamakta destek olunuz…

 ETKİNLİK YAPILACAK ÜNİVERSİTELER VE KESİNLEŞEN TARİHLER:

 (Not:Kırmızı ile yazılanlar henüz netleşmeyenlerdir)

 Sabancı Üniversitesi

21 Şubat 2012  Salı

Dumlupınar Üniversitesi

09 Mart 2012 Cuma

Yıldız Teknik Üniversitesi

30 Mart 2012 Cuma

Erzurum Atatürk Üniversitesi

26 Nisan 2012 Cuma

Eskişehir Anadolu Üniversitesi

2 Mayıs 2012 Cuma

Boğaziçi Üniversitesi

5 Ekim 2012 Cuma

Dicle Üniversitesi

26 Ekim 2012 Cuma

Karadeniz Teknik Üniversitesi

9 Kasım 2012 Cuma

Çukurova Üniversitesi

30 Kasım 2012 Cuma

9 Eylül Üniversitesi

21 Aralık 2012 Cuma

Sevgi ve Saygılarımızla,

 2004’de KAGİDER’e üye olduğum günden beri  bu  fikrimi ve hayalimi destekleyen tüm arkadaşlarıma ve yönetimlere teşekkür ediyorum…

GENÇ KAGİDER GENEL KOORDİNATÖRÜ

Münteha ADALI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s