Kagider Anayasa Çalışma Raporları TBMM de

Sevgili Meltem Gürler‘in, başlatarak, uzun süredir emek verilen  çalışmayı, Kagider grup olarak başkanımız, Gülden Türktan, YK üyemiz Şule Yüksel ,Hatice Uçum ve genel sekreter yardımcımız  Nuray Özbay ile dün Ankara’da TBMM Anayasa Uzlaşma Alt Komisyonu’nda sundu.

Hepimiz için çok önemli bir tarih, neticeleri de olumlu  olsun istiyoruz.Aşağıda Meltem Gürler’in anlatımını, raporu ve basından iki yazıyı paylaştım, sevgiler.

Değerli dostlar,                                                                                             Kagider olarak siz üyelerimizin katılımıyla uzunca bir süredir devam ettirmekte olduğumuz yeni anayasaya katkı sürecimizde dün önemli bir gündü.

Kagider heyeti olarak dün önce TBMM Başkanı sayın Cemil Çiçek’i ziyaret ettik, ardından da Anayasa Uzlaşma Komisyonu sivil toplum alt komisyonuna sunumumuzu gerçekleştirdik ve raporumuzu verdik.

Sevgili başkanımız Gülden Türktan’ın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ziyaret ve sunumlarımızda, tüm süreçte komisyonumuzda yönetim kurulunu temsil eden ve enerjisiyle her daim güç veren sevgili Şule Yüksel; başından itibaren komisyonun sorumluluğunu benimle beraber üstlenen ve detayları asla atlamayan sevgili Hatice Uçum ve çalışmalarımızın hem içinde, hem arkasında çalışkanlığı ve birikimiyle müthiş destek veren sevgili genel sekreter yardımcımız Nuray Özbay’la beraber beş kişiydik.

Cemil Çiçek bize yarım saat ayırmıştı ama bir saatte zor ayrıldık, özel kalemi her geldiğinde Sn Çiçek “biraz daha” dedi ve bizi bırakmadı, tüm talep ve önerilerimizi dile getirmenin yanı sıra, sayın başkana Meclis’te kavga görmek istemediğimizi, bu konuda kendisinden de talebimiz olduğunu ilettik.

Daha sonra Uzlaşma Komisyonu sunumumuzu gerçekleştirdik ve raporumuzu komisyon üyelerine sunduk.

Sivil toplum alt komisyonunda Meclis’te grubu bulunan her partiden bir temsilci var ve kendilerine sivil toplum tarafından iletilen talepleri derliyorlar ve dinliyorlar. Sunumumuz çok başarılı geçti; her şeyden önce çok netti ve bize verilen süre içinde düzenli biçimde gerçekleşti. Komisyon üyeleri “kadınların farkı olsa gerek” dediler ama ne yazık ki bu olumlu farkı yaratabilen kadınlardan kendi içlerinde hiç üye yoktu.

Sevgili dostlar, bugün umuyoruz basında da ziyaretimiz ve taleplerimiz yer alır ve ben basından önce size bilgi verebilmek istedim ama şimdilik daha detaylı yazamıyorum; belki heyetteki arkadaşlarımdan eklemeler yapacaklar olacaktır. Ama şunu söylemeliyim ki dün yine Kagider’in de tarihine not düştüğümüz, umuyoruz ülkemizin de yeni anayasa sürecine katkıda bulunduğumuz önemli bir görevi yerine getirdik; katkı veren tüm üyelerimizin sayesinde olabildi bu.

Başta Anayasa Çalışma Grubu’nda emek veren arkadaşlarım olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür etmeyi görev sayıyorum. Süreci takip etmeye devam edeceğiz. İşimiz burada bitmedi.

Hepinize içten sevgilerimi yolluyorum.

Meltem  http://www.kagider.org/resim/27032012113952.pdf

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s