Prensim’le Haziran Ayı

Minik prensim’in Haziran ayı önemli değişikliklikler, ve ilkler ile dolu geçti. Ayın en güzel sürprizi,ilk sahne deneyimi oldu. Yuvasının yıl sonu etkinliğinde Arı Maya olarak sahneye çıktı. Okuldaki gösteri hazırlanırken öğretmenleri kimseye ne olacaksınız, ne yapacaksınız anlatmayın, onlara sürpriz yapalım demiş. Aslan da, tüm hazırlanmalar sırasında, hiç anlatmadı, gerçekten herkese tam bir sürpriz, yaptı.

Haziran sonuna kadar, hafta içi okul devam etti. Hafta içinde okul dışında, annesi, aninası,(anneannesi) Meral teyzesi, nanası ile hergün önceden yapılmış, programları var. Haziran ayında bir hafta arası Aslan’la aninada buluştuk. Hafta içi görüşmek için,  önceden randevu almak şart.Biz bir akşamüstü programı için bir ay önceden plan yaptık, ve büyük aile anina’da bir araya geldik. Anina çok güzel yemekler, tatlılar yapmıştı, Meral Teyzesi de harika börekler. Aslan da okul çıkışı Nana ile geldi, Aslan’ın aninada en sevdiği şey olan,evin terasında  hamakta bol bol sallandı, Meral teyzesiyle oynadı, ve de masada ki, harika lezzetli yemeklerden,iştahla yedi.Tabi  hepimizin ilgi odağı, neşesi oldu.

                                                                                                  Klasik pazar günkü buluşmalarımız da ise, haziran başından beri,   vaktimizin bir kısmını plajda geçiriyoruz, güneye inmeden denize girmeyi düşünmüyoruz, ama yemeğimizi deniz kenarında yiyoruz,yemek sonrası dondurmamızı da , biraz temiz havada şezlongta uyuyoruz, biraz duşun altında oynuyoruz.

Önce biraz ayaklarımızı sokuyoruz.

Sonra dizler

Sonra bir cesaret hepsi,sonra kaçış, sonra bir daha  bir daha, gerçekten çok keyifliyiz, hem o, hem biz.

Dondurmada tercihimiz külahla ve çukulatalı

Plajda çok tanıdıklarımız var, babasının arkadaşları, dedişkonun arkadaşları, henüz yaşıtımız arkadaşımız yok.Özellikle babanın arkadaşları ile çok güzel vakit geçiriyoruz, sohbet ediyoruz, oynuyoruz, gözlüklerini takıyoruz. Çünkü tüm yaşıtları prensim de dahil, henüz kendi başlarına çok özgür, olmuyorlar.Anne babaları ile olmayı tercih ediyorlar. Beni her gördüğümde   şaşırtıyor,  her hafta biraz daha büyümüş yeni şeyler öğrenmiş buluyorum onu.

Ama yine de minicik bir bebek. Onu çok seviyorum. Yanımdaki her anından çok keyif alıyorum. Bütün hafta da aklımda, gönlümde onunla yaşıyorum.Haftaya yeni sürprizlerle bir arada olacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Son An Gelişmeleri/Ayın Son sürpriz Haberi….                                                                   Hafta sonu olmadan bu ayın herhalde en önemli gelişmesi yaşandı. Aslan gözlük takmaya başladı, aynı babasının çocukluğunda yaşadığı gibi, hipermetrop tespit edildi, ve bir müddet prensim gözlük takacak.

Prens’in ilk gözlüklü resmi, aşkım aşkım aninası ile.Aslan için annesi, babası, arabaları,  çok önemli ama ya aşkım aşkım aninası, onun için haftanın 7 günü 24 saat nöbette sevgili İsmihan. Her anında, mutluluğunda, doktorunda, okulunda, eğitiminde, eğlencesinde her zaman gönüllü, bin gönüllü, güzel yürekli , sevgili aninası İsmihan.Haziran ayının sürprizlerinden biri de aninanın doğum günü olması.Nice güzel yıllara güzel dost,güzel arkadaş,güzel insan, harika anina, seni çok seviyoruz.

Sizlerle paylaşmaya da devam, sevgiler herkese…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s