Leyla’m Evlendi

Leyla’m (Perim Vefkioğlu) Cumartesi akşamı Çırağan’da masallarda ki gibi bir düğünle evlendi. Prens’i Kıbrıs’tan onu almaya gelmişdi.İkisini de sevgisi aşkı, düğünün de keyfi neşesi oldu. Pamirim,Tülinim, Umut  hep çok,  mutlu ve keyifli idi, biraz da üzgün tabii, kızlarından ayrılmak kolay mı!                  Necil’le ben de çok mutlu idim. Çok sevdiğimiz, Leyla’mız sevdiğinle evleniyor diye. Ama biz de karı koca her düğün de anne babaların heyacanını hisseder, buruk oluruz, gözlerimiz hep nemlenir.Düğünler, nikahlar, çok duygusal anlar,hem ağlarım, hem giderim, hem ağlarım, hem veririm dedirten.Darısı tüm gençlere, anne babalara.

Herşey çok şık çok güzeldi.Sarayın bahçesinde, deniz kenarında, nikah organizasyonu yapılmıştı, kokteyl de yan tarafta idi.

Gelinle damadın gelişi muhteşem oldu.Işıklar müzik, havaii fişekler, sarayın ihtişamı, iki birbirini seven güzel yürek, ve tüm konukların heyacanı, mutluluğu hepsi birbirine karıştı.Nikah başladığında artık hava da kararmış çok daha büyüleyici bir ortam oluşmuştu.Selami (Öztürk) Başkanımın nikahı kıyacak olması bana sürpriz oldu. Sevgili Sevgi Öztürk yanımda yedi nikah şahidi, gelin damat yerlerine yerleşirken başkanım esprileri yapmakta gecikmedi.

Nikah çok sıcak, tatlı  sohbet ortamında başladı. Selami Bey kız tarafı ve kız babası olduğunu,belli etmekte sakınca görmedi, ya da ben öyle görmek istedim, öyle yorumladım.Çok neşeli bir nikah oldu.

Murat Hakkı üç kez evet, evet, evet  dedi,Leyla altında kalmadı, sonsuza dek evet dedi.

İlk ayak basan Leyla oldu, ama arkasından Murat da basınca Selami Bey bir rahatsızlık varsa tekrar baştan kıyalım önerisinde bulundu.Leyla’ya adınız diye sorduğunda, Perim,  Leyla Hakkı cevabını almak, hepimizi çok mutlu etti.Kahkalarla nikah da sonlanmış  oldu.

Nikah sonrası hepimiz masalarımıza yerleştik, biz liseli kızlar bir arada idik. O kadar zaman  birbirinden hiç ayrılmayan bizler Pamir’in de katılmasıyla, poz verirken de tüm düğün boyunca da çok neşeli idik.Keyifli gecede hiçbirimiz saatlerin nası geçtiğinin farkına varmadık.

Bu senenin renkleri harika,biz lisedeyken bu kadar renkli değildik.

Gelinle damat Sevgi ve Selami Öztürk’ün masasında

Heryerdeki muhteşem çiçeklerin, güzelliğini bolluğunu,nikah şekerlerimizin şıklığını güzelliğini masaların şıklığını anlatmak göstermek paylaşmak istedim, çektim de ama hiç biri gerçeği kadar güzel değildi. Ya yemeklerin lezzeti,menüyü Pamir ben seçtim, sadece orada karıştım, diğer herşeyi Leyla seçti dedi.

Pamir’in seçimi burada da kendini hemen farkettirmişti. Her zaman yenilenlerden çok daha  lezzetli olduğu ortak kanımızdı.

Yemek sonrası, gelinle damadın dansı, pasta seromonisi,şampanya ile kutlama, sonra karnaval tadında eğlenceler,hepimizin özgür mutlu dansı, bol renkli mutluluk, neşe shotları  ve Orhan Baba hepsi bu düğünde vardı.

Pasta kesilmiş sıra şampanyada

Orhan Gencebay gelini kırmıyor, şarkı söylüyor.

Pamir ve Umut çılgınca dans edebilir artık.

Çok lezzetli buğay çimi shot mı acaba,bir daha sefere kırmızı mı alsam, yine yeşil mi!

Necil kırmızıya dayanamamış,

Sanki karnavaldayız.

Hep beraber söylenmez mi!

Şarkılarla, kahkalarla, sağlıkla, ömür boyu mutluluklar Leyla’m. Her şey gönlünce olsun, sonsuza dek.

1 thought on “Leyla’m Evlendi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s