Temmuz Ayı Buluşması

Temmuz ayı Kagider Kahvaltı toplantısı mutlaka yazmalıyım dedirtecek cinstendi. Nedeni çok. Mekan her zamanki kahvaltı toplantılarımızdan farklı olarak çok özel bir kültür sanat ve lezzet merkezi Armaggan Nuruosmaniye’de Nar Lokantası‘ndaydı,ve kahvaltı değil öğle yemeği idi. Çok değerli konuşmacı arkadaşlarımız vardı, aramıza yeni katılan üyelerimizin tanıtımı vardı. Başkanımız Gülden Türktan da altı aylık çalışmaların özetini yaptı.Özetin sadece başlıkları bile yapılan işlerin çokluğunu değerini, gösterecek nitelikteydi.

Karşıdan vapurla gelenler, Harika Batallı, Münteha Adalı, Serpil Karuserci, toplantıdan önce bir kahve molası verdik, sohbet çok keyifli ve farklı enerji doluydu.

Biz karşı grubu yine Kadıköy’de buluştuk. Her zaman ki  gruptan Münteha ile benim dışımda, Gaziantep’ten geçen senenin Bölgesinde Fark Yaratan Girişimcisi arkadaşımız Serpil Karuserci ve genç üyemiz, Harika Batallı vardı. Beraber gitmek için, grup buluşmaları süper oluyor.Hep beraber  vapura bindik. Herkes rahat ayakkabılarını giymiş yüksek topuklularını da  yanına almıştı.Bu kahvaltıya sevgili Serpil konuşmacı olarak katıldı, Harika da, Genç Kagider toplantılarında Doğuş çay standları ile verdiği katkıdan dolayı, verilen ödülünü alacaktı.Armaggan’a varmadan önce bir kahve ve mini kahvaltı molası verdik.Bu tür sohbetler de,  herkes birbirinin çok farklı özelliklerini becerilerini keşfediyor, hayranlık duyuyor.Serpil çok özel bir Gaziantepli,  Harika’nın kocası Gaziantepli, kendi  Rize’li, Münteha Urfa’lı harika  çeşitlilik, zenginlik.

Gülden Türktan’nın açılış ve kısa bilgilendirme konuşmasından sonra ilk konuşmacı Mardin’in geçen yılki Bölgesinde Fark Yaratan Girişimcisi Ebru Baybara idi. Ebru’nun girişimcilik hikayesini daha önce de dinlemiştim, ama her seferinde daha da ilgi ve merakla dinliyorum. Hem çok özel bir hikaye hem de Ebru çok güzel anlatıyor.Bu günlere gelmek için inanılmaz bir mücadelesi var.Hikayelerini anlatmaya başladığım Mardin’in Müthiş Kadınların’dan.

Sonra Gaziantep’te gelinlik yapıp, ihracat yapan çok başarılı bir önceki  yılın girişimci ödülü sahibi, ve yol arkadaşım  Serpil Karuserci konuşmaya başladı, başlamasıyla zaten farkı anlıyorsunuz.Bu kadınların hepsi müthiş, hikayeler inanılmaz, azim, cesaret, kararlılık ve başarı dolu.Serpil’den sonra sıra Yasemin Kalya Künteci’ye geldi. Biri başlıyor, biri devam ediyor. Bütün hikayeler, olağanüstü, anlatanlar,   çok güzel anlatıyor, hepsi ayrı keyif veriyor. 

Canan Bıyıkhan, Firdevs Uzun, Handan Ercengiz, Fisun Usta ile

Sonra, yine bu yılın Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi tıp doktoru  Gülay Özgön’e  (Nesiller Genetik) sıra geldi. O da konusuyla, kararlıligi, cesareti ve ayrıca bilim kadını olarak parmak ısırtan cinsten. Hepsi  inatçı, hepsi çok zoru başarıyorlar,hepsi beş kuruşsuz yola çıkıyorlar, Gülay bir de beşyüzbin tl borçla başlıyor.Yılın Giriimcisi yarışması ile  Kagider’e katılan bu müthiş kadınların  bize verdiği en güzel mesajlardan biride “Bize en güzel hediye Kagider’e katılmak oldu,” dediler .Hikayelerin hepsi çok çarpıcı, özel tek tek yazacağım, anlatacağım.Bu çok özel dört kadından sonra sıra aramıza yeni katılan çok farklı hikayeleriyle yeni üyelerimize geldi. Beş yeni arkadaşımız kendilerini anlattılar, hepsi yine çok özel, değerli girişimci kadınlarımız.Selen Erdeniz yeni katılımcıların içinde en genç üye idi, artık gençlerimiz her geçen gün artıyor.Ayşe Ağaç Dağ, Firdevs Uzun, Derya Türkkonmaz , Canan Bıyıkhan aramıza hep bu sene katılan yepyeni enerjiler.Sevgili Begüm Özdoğularlı ‘da biraz bize son yaptıklarından bahsetti.Sonra da sıra Kagider’in ilk  üyelerin temsilcisi olarak sevgili Zehra Güngör’e geldi. Zehra bize çok kısa bir kuruluş dönemi, hikayesi  hatırlatması yaparak,toplantıyı sonlandırdık. Toplantı sırasında bize şeker ustaları harika bir şov yaptılar,hepimiz Nar restorantın çok özel lezzetli Türk mutfağından seçme yemeklerini konuşmalar ve şov sırasında  yedik. Armaggan yedi katlı bir bina her katta çok özel sergiler var, hepsi uzun uzun gezilecek, seyredilecek cinsden. Yine süre elverdiğince gezmeye çalıştık, resimler çektik, bilgiler aldık. Hepsi görülmeye değer, sonunda da herkes işlerine koşarak uzaklaştı.

 

1 thought on “Temmuz Ayı Buluşması

  1. Geri bildirim: Gaziantep’den Müthiş Bir Kadın | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s