Yaşamdan Renkler

23 Ağustos kardeşimle benim için çok zor bir sabahdı. Annemiz mecbur kalındığı için, çok riskli, zor bir ameliyata alındı. Ameliyat olması ihtimalinin çok tehlikeli olduğunu bildiği için kendisi de hiç ameliyata girmek istemedi.Çırpınarak, yalvararak beni göndermeyin diyerek ameliyata alındı. Ama başka türlü yaşama şansı kalmadığı için biz iki kardeş de bu ameliyata onay vermek zorunda kaldık.Hatta ameliyat alınma saati önceden belirlenmiş bir saatte değil de aniden kesinleşince, annemi, götürürlerken,kardeşim tek  başına idi. Çaresiz, perişan, annemin arkasından ağlayarak. Ben ise, arabaya  benzin almak, hastaneye götürülecekleri toparlamak, hastane otoparkında yer bulmak gibi, o an için çok gereksiz işlerle uğraşırken, annem ameliyata girmişti bile, ve sonra ameliyat sırasında geçen  üç saatte biz iki kardeş, çoğunda sessiz,sessiz, ara sıra, hafif çıkan hırıltılı sesimizle hıçkırarak ağladık.

Dua ettik, tanrıdan  annemin ızdıraplarından kurtulması için yardım istedik.Üç saat sonra annecim, umulmadık bir direnç ve güçle ameliyattan çok iyi neticeyle çıktı.Günlerdir yaşanan, koyu gri, sonunda simsiyah  tablonun ortasında, bir ışıltı, parıltı oluştu, bizi yaşadığımız anların içinde, sevinçlere boğdu.İnşallah önümüzdeki günleri de ayni güçle, umulmayan bir şekilde, daha kolay atlatır.

Bu çok zor ve özel günün, akşamüstü de ise bir senedir görmediğim  kızım Los Angeles’dan geldi.Onunla bambaşka programlar yapmıştık, ama bambaşka bir şekilde buluştuk.İlk anlarımızı sonra ilk günümüzü beraberce hastahanede geçirdik.Biraz kendimize geldiğimiz de yaptığımız sohbetin en ilgi çekici, konusu, fotoğraflar, fotoğraf kitapları üzerine oldu.Bu seneki beraberliğimizde bol bol fotoğraf çekmeyi planlıyorduk, ama bu şartlar da beraber ne kadar çekeriz tam bilemiyorum. Ama birlikte çok özel bir proje yapacağımız kesin, konusu kafamızda şekillenmeye başladı, ikimizi de çok  heyacanlandırıyor, biraz şekillenince anlatacağım ve paylaşacağım.Bu çok özel günü Başak’ın çektiği Big Bear Lake Fireworks gösterisinden havai fişek resimleriyle  tamamlamak istedim.

Gecenin siyahlığı içinde göl üzerinde showu seyretmeye gelen  teknelerin minik ışıkları ve sonra gökyüzünü ışık şölenine dönüştüren havai fişeklerin muhteşem renkleri, ışıkları. Aynen insan bedeninin mucizevi çalışması, ya da hayatımızın, evrenin kainatın  her anı gibi. Yaşamın akıl almaz çeşnisi, renkleri. Ne dersiniz, ne diyeceksiniz, ne düşüneceksiniz, bilmiyorum…….           Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s