Kandilli de Davet

Dün akşam Sevgili Fisun’un  (Usta) evindeki davette Kagider grup birarada idik.Fisün’un davet mailinde bile kendini hissetiren zerafet,  konukseverlik, samimiyet baştan sona aynen devam etti . Kandilli iskelesinin tam karşısındaki muhteşem manzaralı, kırmızı evin çok büyük bahçesinde, en büyük katılımlı davetlerden biri gerçekleşti.Son derece iyi organize edilmiş, telaşsız,kusursuz, süper bir yemek davetinde herşey çok bol, yerli yerinde ve zamanında yapıldı. Servis eksiksiz idi.Kat kat bahçede kimse bir şey aranmadı, her şey yanıbaşında ve istediği anda geldi. Tüm grup yazın  göreşememenin özlemi içinde  birbirini kucakladı.Yaz öncesi belirlenen davete Adana’dan Antalya’dan Konya’dan katılanlar gerçekten çok değer kattılar.

İlk gelenler,hava henüz aydınlık, Ayşe Işıl, Saime Yardımcı, Handan Ercengiz,Altın Mimir

Nur Ger gelince çok sevindik, çok beğendik,uzun zamandır göremediğimiz sevgili Nur, çok zayıflamışdı, çok hoştu.

Yavaş yavaş herkes gelmeye başlamış.Fisun aramızda,sevgili Handan, kankası, Fisun’un davetinde  her zamanki gibi neşeli, mutlu hepimizi ayrı ayrı kucakladı. DJ liğimizi  Fisun’un oğlu yaptı ve herkesi meshetti.Çaldığı parçaların seçimi hepimizin ruhuna, mooduna, çok iyi geldi.Davetlilerin çok hoş renkleri ile köprümüzde ışıl ışıl, renkten renge, bürünerek  yarıştı sanki. Zeynep Rüstemoğlu, Ayşe Işıl, Handan Ercengiz,Meltem Tepeler Nuran Evrensel, Firdevs Uzun ile

Hava yeni yeni kararmaya başlamış, sevgili Ayşe Bilge, Galia ve Lerzan ile

Manzara her kattan çok güzel, boğaza köprüye hakim, İstanbul’un en güzel, en değerli nokatalarından birinde harika bir kırmızı ev ve kat kat bahçede her köşeşede, masalar,kamelyalar, davetlileri bekliyor.

Sevgili Ayşe Köroğlu geç gelenlerden, artık merak etmeye başlamıştık.

Nihayet sevgili Gülden Türktan’da geldi,  her zamanbki farklı şıklığı ve hoşluğu içinde.Ferda Boyar ve Fisun Usta ile birlikte

Roza Hatem, Ayla Sevand çok özlemişim,çok  özlemişiz.

Zehra Güngör ve Şule Yüksel ‘de geç gelenlerden. Geç gelenlerin çoğu trafik kurbanı, dört saatte gelenler bile vardı.

Yemekler yenmiş, sohbetler yapılmış, menti Çiğdem’den bebekler alınmış artık son kare resimler çekmeye sıra gelmiş.Herkes resimlerde yok, bazı arkadaşlarımız katılamadı, ama çok keyifli hoş bir davetti.

Fisun girişte, yukarda her yerde,her  yeni geleni aynı samimi, sıcak,her zamanki doğal sadeliği ve güzelliği ile karşıladığı gibi giderken tek tek yolcu etti.Harika bir ev, harika bir manzara, harika bir davet ellerine,ayaklarına,gönlüne  sağlık, tekrar tekrar teşekkürler.

Ben davete  giderken sevgili komşum Saime Yardımcı ile buluşup,beraberce Kandilli’ye gittik. Yolda ki sohbetimiz de, biz de son ay yaşadıklarımızı konuştuk.Ülkemiz içindeki üzücü olaylar,hepimizi çok etkilerken nasıl neşeli mutlu olabilirdik derken cevap yine Saime Hanım’dan geldi. Acılar beraberken azalıyor,sevinçler beraberken çoğalıyor, gerçeği ile.Sevgiler herkese.

2 thoughts on “Kandilli de Davet

  1. Meral cim ne guzel yazmissin ve cekmissin: gecenin butun pozitif emnerjisi,nesesi ve guzelligi hissediliyor. Ellerine saglik
    Galia

  2. Geri bildirim: Hep Şaşırtan Oldun | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s