Emirgan’da Davette

Eylül de sosyal yaşam çok hareketli başladı. Hepsi birbirinden değerli, keyifli çok özel davetler arka arkaya geldi. Cuma akşamı Emirgan’da çok özel bir evde Fatoş Kayacan Hataylı‘nın davetindeydik.Hem de tüm Kagider grup birarada. Fatoş hanım, davet tarihinin herkese uyması için, bu çok özel  daveti iki kere tekrarladı. Ben de ilk davete katılamamıştım. Neyse ki ikinci davete gidebilen şanslılardan oldum. Fatoş hanım, şahane bahçeli evinin havuz başında Antakya mutfagından çok lezzetli seçimlerle harika bir davet organize etti. Çok güzel bir sonbahar akşamında çok büyük bir grup elli kişi kadar Kagider’li iş hanımı biraraya geldi.Saat 19.00 daki davete biz yine Kadıköy yakasından iki arkadaş, Şenda ile  buluşarak beraber gittik.Keyifli sohbetlerle, anlaşılamayacak şekilde trafik de açık olduğu için çok da erken davet yerindeydik. Biz de bu vakti yine aynı mahallede bir üst sokakta oturan Şenda’nın kuzenine uğryarak değerlendirdik.Bölgenin, mahallenin bütün evleri ağaçlar, havuzlu bahçeler, geniş alanlar içinde hepsi birbirinden güzel, şık  malikaneler. Bana kendimi sanki Beverly Hills’deymişim gibi hissettirdi.Fatoş hanımın evi de çok hoş büyük bir bahçe içinde çok şık beyaz sutünlarla girilen ihtişamlı olduğu kadar da  sade görüntüsü ile hemen dikkat çeken bir ev. Fatoş hanım bizi kapıda her zamanki zerafeti ve şıklığı ile karşıladı, bahçede herkesin göreceği yerlerdeki ekranlarda Antakya Mozaik müzesinin tanıtımları dönüyordu, çok keyifli müzik de bahçenin her tarafında bizi bu çok güzel Eylül akşamında,mutlu hayaller alemine götürüyordu.Davetliler 19.00 dan itibaren gelmeye başladılar.Saat sekizbuçukdan sonra hazırlanan uzun masada Antakya mutfağının en güzel yemekleri yerini aldı.

Fatoş hanım misafirlerini girişte ,karşılıyor, çok güzel bahçesinde mutlulukla ağarlıyor.Sohbetler de çok keyifli tabi. 

Kendimi Beverly Hills’de de gibi hissetmemin en önemli nedenlerinden biri de Hollwood artisleri kadar şık güzel ev sahibimiz Fatoş hanım, ve yine çok şık ve güzel konuklardı, bence.Fatoş Kayacan,Handan Ercengiz, Zuhal Mansfıeld.Hava yeni yeni kararmaya başlaıyor.Harika hafif bir müzik, Belma Satır, Fatoş Kayacan, Handan Ercengiz, Fisun Usta ve Ferda Boyar.Hoşgeldin içkileri ikram edilmiş. Benim tercihim karadutlu votka oldu.Tüm davetliler birbirinden şık, hoş, keyifli. Nurdan Tekelioğlu, Serpil Koyuncu, Ferda Boyar, Handan Ercengiz,Zeynep Rüstemoğlu,Münteha Adalı,Güzin İlker, Refiye Erişçi, Özlem Cansü,Dilara Koçak, Şenda TüfekçioğluAntakya mutfağının usta elleri, harika yemekleri hem anlatıyorlar, hem ikram ediyorlar,herşey çok lezzetli. Esra, Şenda,Handan,Ferda, Nuran, Emine ile. 

Çok lezzeli Antakya yemeklerinden seçilenler,  Oruk, Yeşil Zeytin Salatası, Zahter Salatası, Muhammara, Babagannuş, Mutebbel, Kısır, Humus, Tuzlu Yoğurt, Kaytaz Böreği,Tuzda Kuzu ve Hatay Usulü Künefe, İncir Tatlısı, Kabak Tatlısı  idi.                                       

Davet yazılarımdaki yemekleri,özelliklerini, organizasyon şirketlerini, sunumlarını favorilerim yazılarımda ayrıca sizlerle paylaşacağım. Hepsi denenmiş ve çok beğenilmiş, olduğu için faydalı olacağını düşünüyorum.

Şenda Tüfekçioğlu ve Ferda Boyar ile
Hiçkimse  bu güzel, keyifli  ortamda defalarca poz vermeye itiraz etmiyor. Her şey mutluluk veriyor. Belma Satır, Münteha Adalı, Fisun Usta ve Handan Ercengiz ileBen çok şanslıyım, Nilüfer Köylüoğlu , Tina Christa Sezer, Miyase Bülbül ve Dilek Sayan ile bir masadayım. Konuşacak o kadar güzel şeyler var ki. Nilüfer iş anılarını anlatırken, eğitim verdikleri çocuklarla ilgili yerlerde, ağlayacak kadar duygulanıyor.Sevgili Tina işi ve torununun başarılarını bizi kırmıyor, keyifle paylaşıyor. Miyase’den ise  her zaman öğreneceğimiz çok şey var. Dilek ile ben yanından ayrılamıyoruz.

Yukarıda solda Miyase Bülbül ve Dilek SayanHer masada farklı sohbetler, farklı hikayeler var. Aylin Yalçın, Ayşegül Demirağ,Nilgün Keleş, Münteha Adalı, Sema Turaçoğlu,Handan Ercengiz, Dilara Koçak, Güzin İlkerDeveci Tuzda Kuzu Etinin kırılması müthiş bir görsel şölene dönüştü, arkadaşlar sıraya girip şanslarını denediler. Ferda bu işi  özel  maharet ve espri ile yaptı.Sevgili Nuran’ın bıçağı tutuşundan nasıl başarılı bir mimar olduğu hemen farkediliyor.Yemek sonrası sohbetleri ve son kare resimler, kimsenin gidesi yok.Çok keyifli başladı, çok keyifli bitiyor. Uğurlamalar da çok şık hediye paketleriyle yapıldı.Valeler arabalarımızı hazırlamış, Fatoş hanım kapıda uğurluyor….Harika bir gönül zengini davet daha bitmek üzere, defalarca teşekkürler sevgili Fatoş Kayacan, sizin gibi çok zarif çok şık bir davetti.Hepimizi biraraya getirdi, keyiflendirdi. Enerji, mutluluk depolattı. Sevgiler

4 thoughts on “Emirgan’da Davette

  1. Sevgi dolu, kıvrak cümlelerle yazdığın bu yazıyı okurken; ben de kendimi orada, aranızda hissettim. Kalemine, yüreğine sağlık…

  2. Geri bildirim: Masal Tadında Bir Hikaye | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s