Meltem ile Keyifli Davetler

Canınız keyifli bir şeyler görmek istediğinde, Meltem Beyazıt Tepeler yazın, karşınıza çıkacak, her başlığa tıklayın. Bir güzellikten, diğerine, göz kamaştrıcı bir düğünden, hayaller ötesi bir davete dalın gidin. Her zaman çok çekici gülüşü,içinizi ısıtan bakışları, candan sohbeti, mütevazi hali tavrıyla, Meltem, olağanüstü, farklı, yaratıcılıkta sınır tanımaz davetler organizasyonu, yapan çok sevgili arkadaşımız.

                                                                              Evet düğün, dernek, davet ihtiyacınız olduğunda, en ihtişamlısını, farklısını, parmak ısırtacak cinsten olanını, her zaman anlatacağınız, çocuklarımıza, torunlarınıza güzel anılar bırakacağınız değerde, olanını yapmak istiyorsanız,Meltem’i arayın, ona danışın, yaptıklarını izleyin.Sonra, Meltem sakin, dingin, güleryüzlü,zarif yapısı ve tavrıyla, sizi alıp, bambaşka güzellikler, keyifler dünyasına, hayallerdeki masallardaki düğün davetlerin içine sokuverecek.

Meltem’i uzun zamandır tanıyorum, ikidir de tesadüf Pera Palas’da ortak davetlerde, organizasyonlarda   bir araya geliyoruz.Hem de bu çok sevdiğim otelde, tarihi yapıda,bakıyoruz, yanyana oturmuşuz. Bir çok arkadaşımı, değerli iş kadınını yazmakta geçiktiğim gibi, Meltem’i de  yazmakta çok geç kaldığımı düşünüyorum. Meltem sürekli, yaptığı muhteşem işler, organizasyonlar gibi, çok gurur duyacağımız başarı haberleriyle de bizi mutlu ediyor.

İlk biraraya geldiğimiz de Düğünler ve İstanbul kitabını yeni yazmıştı.Üzerinden hemen günler aylar geçiveriyor.

İstanbul’u en güzel düğünleri ile anlatan bu masalsı kitapda, tüm dünyada, her geçen gün daha da popülerleşen güzel şehrimiz ,İstanbul’un en seçkin düğün mekanlarında,birbirinden güzel düğünlerin hikayesiyle anlatılıyor ve  İstanbul’un ‘Düğün Destinasyonu’ olarak ne kadar önemli bir konumda olduğunu  kanıtlıyor. Evlenecek çiftler için de yeni trendler, şık düğün sofraları, muhteşem güzellikte nikah ve seremoni görselleri  içeriyor aynı zamanda…

‘Düğünler ve  Istanbul’ kitabı, geçtiğimiz 2011 Ocak ayında Paris’te ‘Maison Objet’ fuarında da satışa sunuldu. Uluslararası profesyonellerin katıldığı bu fuarda büyük ilgi gördü.

İstanbul’da her dini kucaklayan nikah seremonileri, eski İstanbul’un evlilik gelenekleri , sinagoglar, kiliseler, kına geceleri, kısacası  İstanbul’da evlilik tarihi ve kültürü de ilk defa bu özel kitapta.

Meltem’in benim  çok değer  verdiğim,çalışmalarından  biri de bir eğitimci olarak,  sektöre genç profesyoneller yetiştirme çabası.                                                                                    Tepeler, etkinlik sektöründe öncü derneklerinden Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği’nin (YEPUD) başkanı ve kurucularından.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve YEPUD işbirliğinde halen devam eden ‘Etkinlik Yönetimi Sertifika Programı’nın oluşmasının öncülerinden olan Tepeler, aynı eğitim programında mesleki tecrübeleri ile ilgili dersler veriyor. Tepeler, etkinlik sektörü ile ilgili çeşitli konferans ve seminerler düzenlemeye ve sektöre genç profesyoneller yetiştirmeye devam ediyor.

Aşağıda basında çıkan yazılardan birkaç başlık koydum.Hepsi birbirinden çekici, iddialı, şaşırtıcı başarıların haberleri,

İslam Konferansı’na ve Nato Zirvesi’ne imza atan kadın

Papa’ya yemek ziyafeti çekti, işleri bir anda açıldı

Bu kez KM’nin damadı George Bush’tu.

KM Events’in 2023 hedefi 65 bin uluslararası düğün

“Düğünler ve İstanbul” İçin Muhteşem Lansman

Ben tıklayın, bu müthiş kadını tanıtım videoları ile, TV programları ile, blogu, webi, muhteşem görselleriyle tanıyın, hem siz de rüya gibi güzelliklerle dolu bir dünyada gezinin diyorum.

Ben de aşağıda KM Events’ın hakkında sayfasını ve harika bir tanıtım görselini, sizler için  paylaştım.Sevgili Meltem’i bu müthiş başarıları, çalışmaları, ülkemizi İstanbul’u tanıtan organizasyonları, eğitime gençlere katkıları için defalarca kutluyorum. Seninle gurur duyuyoruz, Meltemcim.

KM Events  Türkiye’yi pek çok uluslararası etkinlik, davet ve düğünde temsil ederek, Türkiye adına, en önemli misafirleri ağırladı. Papa XVI. Benedict, George Bush, Tony Blair, Chirac, Berlusconi, Schröder, Aliyev, Condelizza Rice ve daha pek çok devlet adamı KM Events’in konukları oldular…

KM Events , 2004 yılında  gerçekleşen  Nato Zirve Toplantısı Başbakanlık  Gala Yemeği düzenlemesi  olmak üzere, 2004 yılında İslam Konferansı etkinlikleri düzenlemeleri , 2006 yılında Bakü- Ceyhan – Tiflis Boru hattı açılışı Cumhurbaşkanlığı yemeği düzenlemesi,  yine 2006 yılında Papa XVI. Benedict ‘in ve 2007 yılında Condelizza Rice’ın  İstanbul’da ağırlanmasına imza attı.

KM’nin düğün kolu olan KM Weddings ise, özellikle uluslar arası düğün organizasyonlarının en rağbet gören firması. Çünkü KM’nin hizmet alanı  sadece dekorasyon değil. Hem Türk hem yabancı düğün müşterileri için, ayrıca ‘ Düğün Planlama’ hizmeti – Wedding Planning Service – veren Türkiye’deki tek firma. Kuaföründen, makyajına, limuzininden, gelen misafirlerin ağırlanmalarına kadar , tüm düğün sürecine hizmet veriyor.  Bu yüzden KM Weddings, en kalabalık profesyonel kadro ile hizmet veren Türkiye’deki ‘ajans’ haline gelmiş ilk ve tek firma.

KM Events’in direktörü ve sahibi , aynı zamanda ‘Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği’ YEPUD’un başkanı olan Meltem Bayazıt Tepeler verdikleri farklı hizmetler hakkında çok heyecanlı. ‘ Her sene gerek yurt içinden gerek yurt dışından pek çok çiftimiz bizlere baş vuruyorlar. Bize en çok keyif veren ise, çiftlerimizin düğün süreçleri boyunca onları mutlu edebilmek. Çünkü, bir düğün sadece dekorasyon , otel ve müzikten ibaret değil. Tüm sürecin titizlikle hazırlanması ve tüm davetlilerin bu sürece girdikleri andan itibaren keyif almalarını sağlamak gerekiyor. Bizler, KM Events olarak Türkiyede’ki Düğün sektöründe hizmet veren tek ‘Full Hizmet ‘ajansıyız. Düğün öncesi transfer ve konaklamalar, kına, bekarlığa veda gibi partiler, başka il ve ülkelerden gelen davetlilerin ağırlanması, düğün öncesi bakımlar, düğün dekorasyonu, akış ve planlaması , eğlence ve aktivitelerin danışmanlığı , gelin arabası, davetiye, kuaför, makyöz, hatta balayı organizasyonu bile hizmetlerimizden sadece birkaçı…Türkiye , ama özellikle İstanbul hızla bir uluslar arası ‘Wedding Destination’ olma yolunda ilerliyor. Buna katkımız olmuşsa, ne mutlu bize…’

‘Yabancı çiftler saray ve tarihi yapılarda evlenmeyi tercih ederken, yerli çiftler 5 yıldızlı otellerin salon  ve teraslarını, daha sıcak bir atmosfer isteyenler ise şehre yakın şık butik otellerde kır ve kumsal düğünü yapmayı tercih ediyortlar. Bizlere düşen ise onları mutlu etmek…’

2010 yılında KM Events İstanbul’u düğün merkezi olarak tanıtmayı amaçlayan Düğünler ve İstanbul adlı kitabı yayımladı.

Meltem Beyazıt Tepeler1984 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Master programını tamamlayan Tepeler, aynı üniversitede 5 yıl doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s