İşini Büyütmek İsteyen Kadın Girişimciler Aranıyor…

İşinizi Büyütmek mi İstiyorsunuz ?Harika bir fırsat hem de ücretsiz!!!!!!!

10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı

10.000 Kadın, küresel finansal hizmetler firması Goldman Sachs tarafından 2008 yılında başlatılan ve şu anda dünyada 43 ülkede yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir. Amaç dünya çapında işini kurmuş fakat yeterli imkanlardan yoksun 10.000 kadına girişimcilik ve işletme eğitimleri vererek kadınların işlerini büyütmelerine destek olmak, dolayısıyla paylaşımcı ekonomik büyümeyi güçlendirmektir.

10.000 Kadın Türkiye Programı, Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs Vakfı işbirliği ile 2009 yılında hayata geçmiştir. 4 yıl sürecek projenin temel hedefi, işlerini büyütme potansiyeline sahip 400 kadına işletme ve yöneticilik eğitimleri vererek işlerini büyütmelerine destek olmaktır.

Programın kapsamı ve getirileri:

  • Kadınlara işletme ve yöneticilik eğitimleri vererek paylaşımcı ekonomik büyümeyi desteklemek
  • Kadınların işlerini büyüterek yeni iş alanları yaratmasına ve ailelerine, toplumlarına ve uluslarına daha fazla zenginlik kazandırmalarına yardımcı olmak
  • Yüksek kaliteli işletme eğitimi almamış girişimci kadınların kapasitelerini arttırmak ve onları güçlendirmek
  • Mezunlara ağ oluşturma, mentörlük ve koçluk hizmetleri sunarak onları birer küresel oyuncu olma yolunda desteklemek

Eğitim Programındaki derslerin kapsamı:

  • Girişimciliğin Temel İlkeleri
  • Pazarlama ve Satış
  • Süreç Yönetimi ve Organizasyonel Planlama
  • Muhasebe ve Finans
  • Sermayeye Erişim
  • İş Planı Geliştirme ve Değerlendirme

Bu seneki başvurular 26/11/2012 tarihinde sona eriyor. İş fikrine güvenen girişimci kadınlar, var olan işlerini bir adım daha ileriye götürmek isteyenler, hayatta sorumluluktan kaçmayan hanımlar, kendilerine ve etrafına destek ve katkı sağlamak isteyenler mutlaka başvurmalı…  Bu program sizlere manevi güç almanızı ve şirket işleyişindeki bilinmesi gerekli tüm prosedürler hakkında donanım kazanmanızı sağlayacaktır. Başvuru  ve detaylı bilgi için:  www.10000kadin.org

Eğitimler Özyeğin Üniversitesi Altunizade kampüsünde verilmektedir.

Program dördüncü yılında da işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere rehberlik etmeye devam ediyor. Türkiye’de 2013 yılı içinde toplam 160 kadının daha ücretsiz eğitim göreceği programdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin, 26 Kasım 2012 tarihine kadar http://www.10000kadin.org adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Kadın girişimcilere rehberlik etmek amacıyla Goldman Sachs tarafından 43 ülkede yürütülen ve Türkiye’de Özyeğin Üniversitesi tarafından hayata geçirilen 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’ndan mezun olan kadınlar dikkat çeken başarılara imza atıyor. Programdan bugüne kadar ücretsiz olarak yararlanarak mezun olan kadın girişimcilerin yüzde 76’sı cirolarını ciddi oranlarda büyütmeyi başardı.

160 girişimci daha seçilecek

Kadın girişimcilere yol haritası çizerek hedeflerine ulaşmalarına destek olan program, 2013 yılında 160 kadına daha ücretsiz eğitim verecek. Yeni dönem eğitimlerine en az lise mezunu, işletme lisans veya yüksek lisans eğitimi almamış, işini büyütmeyi kendine hedef koyan, daha önce bu tür eğitimlerden maddi koşulları nedeniyle yararlanamamış, en az iki yıllık iş tecrübesine sahip, 3 aya yayılmış 6 haftalık programa katılabilecek durumda olan bütün girişimci kadınlar başvurabilecek. 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’ndan yararlanmak isteyen kadın girişimciler http://www.10000kadin.org adresinden başvurularını yapabilecekler. Bugüne kadar binlerce aday arasından büyük titizlikle seçilen 241 kadın girişimcinin yararlandığı proje tamamlandığında Türkiye’de 400 kadın girişimci eğitim almış olacak.

Nasıl Bir Eğitim ?

10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı kapsamında üç aya yayılmış bir süre içerisinde toplam altı haftada 175 saat eğitim veriliyor. Eğitimler; “girişimcilik ve sermayeye erişim”,  “pazarlama ve satış”, “organizasyonel planlama ve süreç yönetimi”, “muhasebe ve finans”,  “ticaret ve iş planı geliştirme” ve “iş planı değerlendirme” konularını içeriyor.

Programı tamamlayıp sertifikasını alan her kadın girişimci, mezun olduğu günden itibaren en az bir yıl süre ile izleniyor ve işini büyütebilmesi için mentörlük ve koçluk hizmetlerinden yararlanıyor.

Mezunlar ne diyor?

“Kendimi erkeklerin dünyasında tek kadın gibi hissediyordum. Programdan sonra, artık yalnız olmadığımı düşünüyorum, arkamda 10.000 Kadın var” ortak görüşünü dile getiren kadın girişimcilerin değerlendirmeleri, 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’nın başarısını da ortaya koyuyor:

Mana Akıneri (5. Dönem): Liseden sonra şartlarım nedeniyle okuyamadım. Program sayesinde üniversite eğitimini tamamlayamamış olmanın neden olduğu eksiklikleri giderme fırsatını yakaladım. Yaşıma rağmen beni seçip, eğiterek işlerimin daha iyi noktalara gelmesini sağlayan Özyeğin Üniversitesi’ne ne kadar teşekkür etsem azdır.

Refika Özoğlu (1. Dönem): Bu proje kendimi keşfetmenin ve geleceğe yeni bir vizyonla bakmanın en önemli adımı oldu. Kendimi tanımam, sahip olduğum değerleri ve eksiklikleri görmem için bana ayna tuttu. Yürüdüğüm bu uzun ve zorlu yolda artık yalnız olmadığımı gördüm. Bir misafir olarak karşılandığım Özyeğin Üniversitesi; artık benim için evim ve işimden sonra ‘Üçüncü Bir Ev’ oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s