Prensle Akvaryum’da

Her pazar prensimle  olduğumuz, onunla hiç bir şeye değişilmez saatler geçirdiğimiz için ne kadar  şanslı olduğumuzu söylemeye, anlatmama gerek yok. Onunla  gittiğimiz her yer, geçirdiğimiz saatler çok değerli.  Geçtiğimiz pazarlardan birinde havayı biraz güzel görünce rotamızı hemen Akvaryum’a çevirdik. Beraberce çok heyacanlı, meraklı, öğretici, değişik, keyifli  saatler yaşadık. Sizlerle de paylaşmak istedim.133_1167Pazar günü sabah 10:30 da Nişantaşından yola çıktık. Sabah o saatlerde yollar çok güzel. Çabucak Akvaryum’a vardık. Arabamızı valeye verip hemen içeri daldık.Biletlerimizi kulaklıklarımızı alıp sırayla dolaşmaya başladık. Önce Türkiye’nin çevresindeki denizlerden geziyi başlattık. Sonuna kadar bütün dünya denizlerini ve içinde ki canlıları görerek,dinleyerek devam ettik. 133_1171Akvaryum Florya’da. Hafta arası saat 10:00- 19.00 arası hafta sonu 10:00- 20:00 arası açık.

133_1169

İstanbul Florya’da bulunan dünyanın en büyük dev tematik akvaryumu geçen yaz Haziran ayında açıldı.Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, 1500 farklı türde 15 bin su ve kara canlısı ile İstanbul’un yeni cazibe merkezi oldu. Dünya çapında temalandırma anlamında rakiplerinden farklılaşan, içerisinde yer alan 16 tema ve 1 Yağmur Ormanı ile eşsiz bir deneyim sunuyor.

133_1175

Giriş ücretleri 29 TL , öğenci 22 TL ödeyecek. Ayrıca, ailelere özel indirim var. 3 yaşından itibaren ücretli.
133_1176

Florya’da yaklaşık 100 dönüm arazide yer alan kompleks, belediye tarafından projelendirildi. Hacmi ve barındırdığı canlı çeşidiyle gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahip olan komplekste, gezi güzergahı Karadeniz’den, Pasifik’e uzanan toplam 16 bölge ve bir yağmur ormanından oluşuyor.

133_1179

İki kattan oluşan toplam 22 bin metrekarelik akvaryumda, alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler de yer alıyor. Her biri 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip 64 tankın bulunduğu akvaryumdaki bin 500 çeşit toplam 15 bin deniz ve kara canlısı, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürecek.

Keyifli pazarlar, sevgiler, sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s