Canım annem…

Nazlı sultan, güzeller güzeli anneciğim; ne söylenir, nasıl anlatılır, bilmiyorum. Doğum gününü kutluyalı henüz bir ay olmuşken seni kaybedeli nasıl dört gün geçti, zor geçen son haftalarda neler yaşandı, hep bir sis gibi.15886_10153353253529311_7482099762589050437_n Ne yapsak; son günlerdeki sıkıntılarına çare olamadık.Çaresizliklerle dolu günlerin sonunda da seni kaybettik.Senin için hep en iyisini yapmaya çalışsam da her zaman başarılı olamadım. İlaçlarını içiriyim, istirahat etmeni, rahat uyumanı, doğru beslenmeni  sağlayayım, sağlığını koruyayım diye incittiğim de oldu.Sen çocuklarına kırılan bir anne hiç olmadın, belki de kırıldın belli etmemeye çalıştın. Ama sen affetsen de tanrım beni affeder mi? bilmiyorum.Her zaman seni çok iyi anlayabildiğimi de söyleyemem.Çok farklı, çok ayrı yapılarda idik. Sadece gayret ettim, seni mutlu ve sağlıklı görmek için elimden geleni yaptım. Ama yine de, gerçek değişmedi; sonunda ölüm seni bizden aldı.Şimdi ebedi istirahatgahında, nurlar içinde yat, ışıklar içinde ol. Mekanın cennet olsun.Canım annem…11016091_10153353253239311_1691986509719764981_nÇok sevdiğin çiçekler her zaman seni hatırlatacak..

7 thoughts on “Canım annem…

  1. İsiklar icinde yatsin canim! Onun mekanini buldugunu dusunuyorum. Ben babami feci bir sekilde Cok aci oldugunu tahmin ediyor ve asla empati falan da yapmak istemiyorum. Sadece bu aci olayin “sirali” bir olum oldugunu ve anne baba acisinin MUKADDER oldugunu sana hatirlatmak istiyorum… Maalesef kader karsisinda tevekkulden baska yapacak hic birsey yok. Sana Allah’tan binlerce kez sabir ve dayanma gucu diliyorum. Allah baska aci vermesin, bunu unutturmasin canim!

    Fatos
    Bu e-posta, Turkcell BlackBerry ile gönderilmiştir.

  2. Meliha yengem ve Muammer dayım… Yaşamları boyunca birbirlerini tamamlamış iki sıra dışı insan… Cihan abi’nin ifadesiyle iki soylu insan… Kütükten değil, ruh yapıları yönünden, hatta belki de doğuştan. Dünya üzerindeki dikey duruşları, istisnai varoluş biçimleri ile. Bağlantısızlıkları, sınırları zorlamaları ile. ikisi, bazen çarpışarak ama her zaman beraber ve birlikte oldular. Birbirine bu kadar yakışan bir çift sıra dışı bir durumdur. Genç bir Cumhuriyetin belki de ilk kuşak, ama çok güzel çocuklarıydılar. Benim ve ailemin tarihinde çok büyük yerleri vardır. Bizlere esin vererek, bir ruh durumunu fark ettirerek, ışık verdiler. Şimdi ikisi de yok. Benim ve bizimkiler için büyük kayıp. Onları her zaman minnetle ve muhabbetle kalbimde taşıyacağım, yakınlarıma, dostlarıma anlatacağım. Işıklar içinde yatsınlar.

    • Sevgili Nurhan ne kadar güzel yazmışsın,benim için de çok değerli bir paylaşım oldu, çok teşekkürler…Halacımda, babamda, annemde nur içinde yatsınlar…Üçü de çok özel müstesna insanlardı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s