Antika ve Sanat Eseri Alım Satım Platformu

Antika ve Sanat Eserleri ile aranız nasıl? Ben neden bilmiyorum! çocukluğumdan beri diyebilirim, ya da ilk gençlik yıllarından itibaren antika ve sanat eserlerine meraklı oldum. Neden diyorum, ailem de böyle bir merak yok. Özellikle annem hep yeni severdi. Evdeki eşyaları da hep yenileri ile değiştirip, aynı şeyleri görmekten sıkıldım, yeni olsun illaki isterdi. Ben de özellikle ona da ailesinden kalan, istemediği eşyaları  toplar oldum. Anneannemden özel el dokuması, işlemeli örtüler, bakır kaplar, tepsiler, kandiller, camlar… Tabi her eski eşya antika olmuyor, ama şimdi bunların hepsinin özellikle benim için değeri çok. Yine Nişantaşı ve çevresinde, Pangaltı ve Kurtuluş civarında o dönem, eskici ve antikacı minik mağazalar vardı. Onları da sık sık takip eder, beğendiğim, aksesuarları, yemek servisi için tabaklar, örtüler,  alırdım.Böyle bir sürü eşyam oldu, ve zaman içinde de birikti. Sonra yurt dışında ve yurt içinde, antika pazarlarına , antika fuarlarına gitmeyi çok sevdim. Oralardan evime eşyalar aldım, sandalye, koltuk, sehpa, yazıhane, dolap vs. Ama aldığım her şeyi kullanmak için aldım, ve seve seve kullandım.Yine gençlik yıllarımdan beri  resim almaya meraklıydım, hep galeri galeri dolaşır, resim almaya çalışırdım. Böyle de bir sürü tablom oldu. Onları da alırken aşık olur, nereye koyacağımı düşünür, eğer alabilirsem de günlerce aylarca etrafında gezinir, oturur,keyif yapardım.Çoğaldıkça onlara yer bulmak, birbirleriyle uyumlu yerleştirmek çok vaktimi aldı.Hep aldım ama hiç satmadım, satabilir miyim? bilmiyorum…Ama artık evlerde sadeleşmeyi de çok seviyorum. Sevgili Muazzez’i tanıdığımdan beri de düşünür oldum. Bazılarını versem mi? birkaç tanesini verip yeni bir tane ile değiştirsem mi? bilemiyorum. İşte Muazzez Bodur’un antika ve sanat eserleri ile ilgili bütün konularda çok yardımcı olan bir şirketi, hatta iki şirketi var, birinde değerlerini tespit ediyor, diğerinde de de alım  satım yapıyor.  www.bukacparaeder.com’un açıldığından beri gönlü, hedefi alım satım şirketini açmaktı, onu da yaptı. Haberi gelince çok sevindim, sizlerle de paylaşmak istedim. Sizin bu konuda neye ihtiyacınız varsa, hemen arayabilirsiniz; sevgiler, iyi hafta sonu keyifleri…

http://www.degerliesyalar.com Açıldı!

Muazzez Bodur (2)Türkiye’nin “En Güvenilir” Antika ve Sanat Eseri Alım ve Satım Platformu Açıldı

Antika ve sanat eserleri alış ve satış platformu www.degerliesyalar.com sitesinin arkasında konusunda uzman 72 eksper ve uzman kadrosu bulunmaktadır. Uzman onayı alınmadan listelemenin yapılmadığı sitede, antika ve sanat eseri, vintage objeler, gelecekte antika kategorisine girecek olan tasarımcı objeleri bulunmaktadır. www.degerliesyalar.com sitesinde kişiler, kendilerine ait eşyaları değerinde satış yapabilmekte ve aynı zamanda değerli eşya satın alabilmektedirler.

1200x628BannerAtaturk (2)

Bunun yanında evinizde yer kaplayan, nereye koyacağınızı bilemediğiniz eserleri de satışa çıkarmak için ekspertiz, depolama, nakliye, paketleme, restorasyon gibi hizmetleri de alabileceğiniz bir sistem ile hayatınızı kolaylaştıran www.degerliesyalar.com “güvenilir“ bir site olma yolunda her ihtiyacı karşılamaktadır.

1200x628BannerGozluk (2)

İlk online sanat eseri ekspertizi sitesi olan www.bukacparaeder.com’un tamamlayıcısı niteliğinde kurulan www.degerliesyalar.com sitesi müşterileri, sahip oldukları değerli eşyaların objektif piyasa değerini öğrendikten sonra satış yapmak için güvenilir bir platformun olmamasını dile getirmesinin ardından, mevcut uzmanların onayı ile satışa çıkabilecek değerli eşyaların alım ve satımının yapılacağı bir site olma amacıyla kurulmuştur.1200x628BannerIbrik (2)

www.bukacparaeder.com üyeleri, ekspertiz raporu aldıkları eserleri raporları ile satışa koyabilecekler. Bu güne kadar 250.000 adedin üzerinde eserin ekspertiz raporunu veren organizasyon, müzelere, müzayede şirketlerine, antikacılara ve bireylere hizmet vermiş en güvenilir organizasyondur.

1200x628Banner (2)

Basın Bilgi: Optima İletişim / Funda Özpak / funda@optima-tr.com / 0212 347 79 11

Sitemize hoşgeldiniz!

Değerli Eşya Danışmanlık AŞ’ yi, 2012 yılında, Türkiye’de her döneme, her sanatçıya ait kültürel varlıkların objektif ekspertiz hizmetini vermek amaçlı kurulduk.

72 Türk eksperle hizmet veren şirketimiz, bugüne kadar yerinde ve internet ortamından (www.bukacparaeder.com), 250.000’in üzerinde esere ekspertiz hizmeti verdi. Yerinde değerleme hizmetimizle, müzelere, sigorta şirketlerine, mahkemelere, koleksiyonerlere hizmet verdik.

Müşterilerimizin çoğunluğunun ekspertizi yapılan eserlerin, gerçek değeri üzerinden satışı konusunda desteğe ihtiyacı olması talebiyle ortaya çıkan ve bu ihtiyacı karşılayan satış platformumuzda size en güvenilir ve kolay yoldan mevcut değerli eşyalarınızın ekspertizi ve gerçek değer üzerinden satışı, aynı zamanda güvenle değerli eşya satın alabileceğiniz bir platform oluşturduk.

Ağırlıklı Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinden eski eşya, sanat eserlerini güvenli alım ve satımının yapılabileceği, ücretsiz danışmanlık, restorasyon, profesyonel fotoğraflama, nakliye ve depolama hizmetini alabileceğiniz site olan http://www.degerliesyalar.com’u siz değerli müşterilerimiz için 2015 yılında hayata geçirdik.

Bizim birinci esas Güvendir….

Değerli Eşya Danışmanlık A.Ş çalışanları olarak, kendi etik değerlerine benzer değerlere sahip kişi, firma, kurum ve kuruluşlar ile çalışmayı hedefliyoruz.

Etik kurallara bağlı, konusunda uzman bir kadroya sahibiz. Sitemizde satılan ürünler dikkatle uzmanlarımız tarafından sorgulanır ve satışa uygunluk onayı ile sitede sergilenmeye başlar. Ekspertiz raporlu eserlerimizin ekspertiz bilgileri sitemizde yer alır ve bu eserler sitemiz uzmanlarımız tarafından bizzat incelenmiş ve piyasa değeri onaylanmıştır. Güven içinde satın alabileceğiniz eserleri istediğiniz zaman satışa ücretsiz tekrar çıkarabilirsiniz. Sitede ekspertizi olmayan eserlerin ekspertiz talebinde bulunabilir, evinizdeki değerli eşyaların yerinde ekspertizini talep edip, satış öncesinde depolatabilir, güvenle satışa çıkarabilirsiniz.

Her türlü sorunuz için çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Saygı ve Sevgilerimle,
Muazzez Bodur / muazzez@deger.li

Aşağıya da ekspertiz raporları ile ilgili biraz siteden açıklayıcı bilgi ekledim. Muazzez çok güzel anlatmış, ilgiliyseniz bakmakta fayda var..

Eski eşya ve sanat eserlerinde objektif değer piyasada alıcı bulabilecek en düşük ve en yüksek bir  fiyat aralığıdır. Objektif / tarafsız değer;  alım – satım, paylaşımda size gerçek değer üzerinden karar verebilmenize yardımcı olacak yegâne değer aralığıdır. Elinizdekinin değerini bilmeden satışa çıkartmak yada alım yapmak gelecekte çok önemli kayıplara sebep verebilir!

Degerliesyalar.com’da amacımız herkese güvenle satın alabileceği unique eser sunmaktır. Peki ekspertiz raporu ne işe yarar? Elinizdeki objenin değerini nasıl tespit ediyoruz?

Değer, objenin materyal ve tarihsel birikimi ile güncel piyasa talebi doğrultusunda; ilgili eşya grubu konusunda uzmanlık kazanmış, yurtiçi ve yurtdışında uzmanlığı kabul gören bir veya birkaç eksperin görüşleri alınarak hesaplanır.

Eksperlerimiz, yerinde ya da sanal ortamda ekspertizi talep edilen objenin güncel değerini, eşya sahibinin verdiği bilgi, bunu destekleyen her türlü açıklama ve sanal ortamda değerleme durumunda gönderilen fotoğraf ve ölçümleri baz alarak ve bu hususların birebir gerçeği yansıttığı varsayılarak, azami gayret bazında değerlemektedir.

Değerlenmeyecek hiçbir obje yoktur!

Her eski obje antika olmayacağı gibi her antika da değerli değildir. Aslında geçmişten bugüne gelen her eser, obje tektir, aynı dönemi yansıtsa bile ekspertizinde aynı kondüsyonda olmayacaktır ve kondüsyonu çok önemlidir.

Antika eser , döneminde de değerli olmalıdır. Dönemin özel sanatkârları tarafından yapılmış olması antika değerini arttıracaktır. Eserin sanatçısı veya üreticisi antika eserin değerinde önemli bir kriterdir. Eserin hangi şartlarda ve ne amaç uğruna yapıldığı, antika değerine etki eden bir diğer ölçüttür.

Günümüzde antika terimi, genel olarak en az yüz yaşında sanat yapıtları ve tarihsel değer taşıyan eşyalar için kullanılmaktadır. Antikanın değeri, tarihsel zaman, dönemi ve şu anki durumu ile ölçülebilir. Her eski eşya antika değildir.

Elinizdeki objenin değerini öğrenmek artık çok basit !

Sitemizde satılan ürünler dikkatle uzmanlarımız tarafından sorgulanır ve satışa uygunluk onayı ile sitede sergilenmeye başlar. Ekspertiz raporlu eserlerimizin ekspertiz bilgileri sitemizde yer alır ve bu eserler sitemiz uzmanlarımız tarafından bizzat incelenmiş ve piyasa değeri onaylanmıştır. Güven içinde satın alabileceğiniz eserleri istediğiniz zaman satışa ücretsiz tekrar çıkarabilirsiniz. Sitede ekspertizi olmayan eserlerin ekspertiz talebinde bulunabilir, evinizdeki değerli eşyaların yerinde ekspertizini talep edip, satış öncesinde depolatabilir, güvenle satışa çıkarabilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Örnekleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s