Bodrum, Bodrum; Müzikle Alışveriş

11742746_10153694596599311_1640317342340792769_nMüzik her girdiği ortama yakışıyor, farklılaştırıyor, güzelleştiriyor, ilgi çekiyor, mutluluk veriyor. Bodrum’da da müzik her yere değer katıyor.Konserler de  plajlar da, gece lokallerin de..Ya da alışveriş merkezlerin de.Yazın alışveriş merkezine de gidilir mi? demeyin.Evet, gidilir.. Her ihtiyacın, sıcağı hissetmeden en kolay bulunacağı yerler. Bodrum da da önceleri sadece Oasis vardı, şimdi de Midtown var. Oasis de de akşamları canlı müzik yapılır, Midtown da ise her gün 11.30-22.00 arası   Midtown  orkestrası iki ayrı noktada müzik yapıyor, hem de en güzelinden. Alışveriş merkezine girdiğiniz andan itibaren çok keyifli bir müzik sizi karşılıyor, kendinizi çok iyi hissettiriyor.Alışverişinizi yaparken mutlaka ara verip,  hiç bir şey yapmadan müziği dinlemek istiyorsunuz.Sıcak günlerde, zorunlu alışverişler bile  son derece  keyifli saatlere dönüşüyor. Ayrıca öğle saatlerinde açık büfe çin ve suşi yemek de mümkün…Midtown da,Oasis de çok güzel alışveriş merkezleri.Tüm bilinen markalar olduğu gibi, çok farklı markalar da var. Bodrum da alışverişi ben her zaman çok keyifli buluyorum.Marinalar da bu konuda çok iyiler, gece gündüz eğlenceli, serin …Ama klasik müzik seviyorsanız Midtown Orkestrasını mutlaka dinleyin, derim.Bodrum hep  güzel….

11403066_10153694596349311_2558355179653275109_n

Midtown Orkestrası Hakkında:
Açıldığı günden bu yana ziyaretçilerini Ayhan Sicimoğlu, Enbe Orkestrası, İstanbul Gelişim Orkestrası gibi isimlerle buluşturan Midtown Alışveriş Merkezi, bir ilke imza attı ve bulunduğu şehrin kültürel ve sanatsal niteliğini de göz önünde bulundurarak ziyaretçileri için bir orkestra oluşturdu.

1960’lı yıllardan itibaren ulusal ve ticaret hayatında aktif rol almış Karakaya Group bünyesindeki Midtown, bir alışveriş merkezinin sunduğu etkinliklerden daha fazlasını sunmayı hedefleyerek Midtown Orkestrası’nı Bodrum ile buluşturdu.

İlk olarak 2013 yazında Viyana, İstanbul, İzmir ve Ankara’dan bir araya gelen farklı tarzlardaki 25 virtüöz müzisyenden oluşan Midtown Orkestrası, 2014 Temmuz ayı itibariyle müzikseverleri 41 müzisyen olarak karşıladı.hqdefault

Midtown Orkestrası, sanat yönetmenliğini keman virtüözü Mehmet Yasemin’in üstlendiği, Türkiye ve dünya sahnelerinde yer almış, kariyerlerinde başarılı müzisyenlerin bir araya gelmesi ile oluşturuldu.

90’lı yıllardan itibaren birçok müzik topluluğunda bir araya gelmiş olan orkestra üyeleri, ilk defa orkestra olarak Bodrum Midtown’da 60 gün boyunca her gün müzik yapıyor. Herkesin ziyaretine açık bir alanda, kendi müziklerini insanlara tanıtma fırsatı bulduklarını dile getiren orkestra üyeleri, klasik, Jazz, pop eserleriyle ziyaretçileri karşıladıkları için büyük heyecan duyuyor.

Midtown Orkestrası’na, dünya sahnelerinde müzik kariyerine emin adımlarla devam eden, Almanya, İtalya, Fransa, Avusturya, Bulgaristan, Belçika gibi birçok ülkenin opera sahnelerinde konserler veren, aldığı ödüller ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren tenor Fuat Kılıç Aslan eşlik ederken, Elif Turan, Süheyla Çolak, Tuğçe Karaoğlan ve Özge Koç da, Midtown Orkestrası’na eşlik eden diğer isimler arasında yer alıyor.

Senfonik düzenlemeleriyle dikkat çeken Midtown Orkestrası, Klasik, Jazz, Latin, Opera, Pop gibi çeşitli repertuvarlarıyla her gün saat 11:30-22:00 arasında trio, kuartet, kuintet bandı olarak birbirinden farklı gruplarını Bodrum’un en büyük alışveriş merkezi olan Midtown Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s