Asla Yalnız Yeme

291335

Asla Yalnız Yeme; adıyla beni kendine çeken kitap… Evet ben de sevmiyorum, yalnız yemek yemeyi. Yemek yemek her zaman, bir nefes alma, bir ara verme, keyifli bir zaman dilimi olmalı hatta bir şölene dönüşmeli. Yemeğe oturmadan hem yemeğimiz, hem masamız, hem de biz hazırlanmalıyız. Ayrı bir özen göstermeliyiz.Ben öyle düşünüyorum. Böyle düşünülen bir evde büyüdüm. Yemekler kadar, masa düzenine önem verilen bir evdi bizimki…Babam özel günlerde alınan hediyelerde bana bir şey alma; masamıza bir şey al derdi. Biz de her zaman masa örtüleri peçeteleri, aksesuarları çok değerlidir, çok çeşitlidir. Günümüz de ev de yemek, içmektense de dışarıda buluşup bir şeyler yemek, içmek  çok daha pratik ve yaygın, ama ben evler de yapılan yeme içme  de davetlerini  de çok seviyorum.Bunu yapmak ve sürdürmekte kolay değil. Keyifli yemekler yenilen arkadaşların , yakınlarının olması çok büyük zenginlik…Ailemizle bunu yapmaya büyük özen gösteriyorum. Arkadaşlarımla da bir kaç güzel grubumuz var. Çok sık değil, ama hiç olmazsa, her grubu senede bir ağırlamak, en azından ayda bir ev buluşmasına dönüşüyor. Dışarıda buluşmalarla haftada bir hatta yazın haftada 5-6 ya ulaşıyor.Bazen bir çift, veya  bir aile, hatta bir dostla  buluşarak evde veya dışarıda çok keyifli vakit geçirmek mümkün. Bunu başarmak için de öncelikle davet etmek, davete özen göstermek gerekiyor. Sonra da seçilen menü, yemek, ya da gidilen yerin özelliği farklılığı olmalı.Bazen sadece bir kahve veya çay  ikram ederken bile bir şölene dönüştürebilirsiniz.DSC_0103Siz de farklı şölenlere davet edilebilirsiniz. En önemlisi, gönülden isteyerek, yapmak, ağırlamak, gerisi zaten gelecektir. Her zaman ister evde, ister dışarıda davet etmekten çekinmeyin, Yukarıda adı geçen kitap da ise, iletişim ve güzel dostluklar kazanımı, için asla yalnız yemek yememenin hayatımıza katacakları anlatılıyor. Bir solukta okunacak yaz ve kişisel gelişim kitabı. Benim de yaşam şeklim…Aşağıda biraz da kitapta anlatılanlar var, keyifli buluşmalar dilerim, sevgiler….DSC_0119

Kitaba dair…Başkalarıyla yakın ilişkiler içinde sürdürülen bir hayat insanı farklı bir bakış açısına götürür. İnsanların birbirlerine sıkı bağlarla bağlı oldukları hayatlarda bakış açılarının zenginliği yaşanır. Bir bakış açısı, diğerine götürür.

Hayatınızda şu anda bulunduğunuz konum ve bildiğiniz her şey, ömrünüz boyunca ister şahsen, ister kitaplar, müzik, e-posta ya da kültür yoluyla etkileşim içinde olduğunuz fikir, deneyim ve insanların bir sonucudur. Bolluğun daha fazla bolluğa götürdüğü durumlarda çetele tutmak gerekmez. O halde hemen bugünden başlayarak, hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olacak isimlerle tanışmak ve gereken bilgi, deneyim ve kişileri bir araya getirmek üzere kolları sıvayın.

Keith Ferrazzi size ilişkinin gücünü ve çok sayıdaki kişiyle tanışıp bu kişilerle hem arkadaş hem de iş arkadaşı olmanın aşamalarını adım adım anlatıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s