Çekim Etkisi…

10647130_10153181834788712_7911848302558390018_nBu blogu Yosemite yazısı ararken buldum, ve merak edip blogun ana sayfasına girince Burçay’ı ve fotoğraflarını  keşfettim. Burçay  doğum, bebek, aile ve düğün fotoğrafları çekiyor, ama çok güzel, çok doğal fotoğraflar, mutlaka sizlerin de olsun isteyeceksiniz, onun için sizlerle de tanıştırmadan olmaz diyerek paylaşıyorum… Çok beğeneceksiniz eminim…Henri Cartier-Bresson’un sözü ile başlamış Burçay…

“Fotoğraf çekmek insanın gözünü,aklını ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir” Henri Cartier-Bresson. İşte Burçay’ın webi, ve blogu…ayrıca facebook sayfası da var. Hepsi birbirinden güzel, ilgi çekici… Sevgiler, sevgiler…

http://www.cekimetkisi.com/ana/     http://cekimetkisi.com/zamananotlar/                      webi, fotoğrafları, ayrıca blogu, facebook sayfası var…

 

Fotoğraf hakkında, kendim hakkında

Ben kimim?

1975 Ankara’da doğdum, mühendis olarak ODTÜ den mezun oldum, özel sektörde yıllarca çalıştım. Hala Ankara’dayım, dünya iyisi bir adamla evliyim, iki dünya güzeli çocuk sahibiyim, Ekin ve Deniz. Tecrübelerimi, güne dair tuttuğum notları, çektiğim fotoğrafları, duygularımı bu günlükte yazıyorum, paylaşıyorum.

Neden fotoğraf çekiyorum ?

Fotoğrafla kendimi ifade edebiliyorum diye bir klişe var ya hani, işte ondan. İyi yapabildiğim bu var, işte o sebeple fotoğraf, becerebilsem mutlaka resim de yapardım, kitap da yazardım, film de çekerdim.

10438396_10152996244488712_8419011745488554743_n (1)

12 yıldır elimde gezdiriyorum çeşit çeşit makineyi, çevremdekiler, özellikle kendi çocuklarım benden bıktı, yine de yılmadım 🙂 İçinde, kıyısında köşesinde insan olan kareler hep en favorilerim. Anlık duyguyu yakalamayı seviyorum insanların hallerinde, transparan olmayı, doğalı farkettirmeden yakalamayı. Gerçek ve doğal olanın her zaman güzel olduğuna inananlardanım.

Çocukken ilk izlediğim sinema filminden beri, sinema yönetmeni olmaktı aslında hayalim, şu an bakıyorum tüm o izlediğim filmlerden etkilenmişim çektiğim fotoğraflarda, işte o film sahnelerine öykünen kareleri de çok seviyorum. İşte, güçte, sokakta, markette, hayatın içinde her yerde gözlerim hep o kareleri arıyor.

İnsan hayatının her anı tek ve eşsiz, bu sebeple özel gün diye birşey var mı bilmiyorum 🙂 Biz yüklüyoruz galiba o anlamı o günlere, hatırlamak istediğimiz şeylerin adını koyuyoruz. Bir annenin bebeğini bekleyişi, bebeğin aileye katıldığı gün, hayatınızı beraber geçirmek için birine söz verdiğiniz gün, düğün günü, mezuniyet günü, doğum günleri, hepsi verdiğimiz değer kadar önemliler ve ölümsüzleştirilmeye değerler. İşte bu noktada işin içinde olmayı seviyorum, o anlara çok yakından dokunmak ve insanları hissetmek, hissettiklerimi fotoğraflara dökmek.

Belgesel fotoğraf en sevdiğim ve birşeyler yapmaktan en çok zevk aldığım alan, bu konuda da çalışmaya devam etmek en büyük isteğim. Profesyonel hayatımda yoğun bir şekilde doğum, bebek, aile ve düğün fotoğrafları da çekiyorum. Örnek fotoğraflarımdan oluşan portfolyo şurada , bir bakın. Böyle bir ihtiyacınız, isteğiniz olursa bir email atabilirsiniz, arayabilirsiniz.

Sevgiyle,

Burçay Erçetin
burcay.ercetin@cekimetkisi.com
0 542 316 04 15

2 thoughts on “Çekim Etkisi…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s