Girişimcilik Hikayesi

Bugün Ayşe Arman’ı okuyunca Violet Benhabib’in iş fikrine girişimcilik hikayesine bayıldım. Kendisini arayıp hem tebrik etmek hem Kagider’e davet etmek istiyorum. Ayşe Arman balayında bile Violet’in 4 tane tuvalet almasını hafif çatlaklık olarak yazmış ama bende Amerika’da öyle bir kaç mağaza zinciri biliyorum ki her gittiğim de bir kaç tane gece giysisi mutlaka alıyorum. Çok alışveriş meraklısı olmadığım için çok beğenmeme rağmen büyük bir kısmını almadan çıkıyorum. Sonra dayanamıyorum; eşim de,  kızım da  ısrarcı olunca birkaç tane daha alıyorum. Hepsi de çok iyi markalar son moda ya da her zaman giyilecek klasik modeller ve çok uygun fiyatlı. Sonra da hepsini ihtiyaç olduğun da keyifle giyiyorum, arkadaşlarıma da  veriyorum.

Artık bayanların işi kolaylaştı… Davetlerde bohem, cool olmak için deli gibi paralar harcamadan, gecenin gözdesi olmak mümkün. İki kuzen, Violet Benhabib ve Violet B. Ancel, One Night Dress ile ünlü tasarımcıların elbiselerini kiralıyorlar.

Violet çok çarpıcı kiralama fikri ile diğer yeteneklerini ve fikirlerini de birleştirerek çok güzel, çok  geçerli bir iş kurmuş.

Haberi okumak isterseniz : Hürriyet 01.11.2011 AYŞE ARMAN – Kadınlara hizmet One Night Dress

1 thought on “Girişimcilik Hikayesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s