Bodrum, ilk gördüğümde aşık olduğum şehir…

Bodrumun en sevdiğim yerlerinden Marina’dayım. Her yer son derece sakin. Hava öğleye doğru ısınıyor, sabahları ve aksamlari serin. Deniz suyu sıcak olduğu için denize girenler var, güneşlenenler de .

Biz bahçe düzenlememiz için sera sera dolaşıyoruz. 26 senelik dev palmiyemiz hastalandı, kurtaramadık. Mısır’dan gelen bir böcek ağacımızı içten içten kemirdi. Onu kaybetmek bizi çok üzdü, hayat böyle, o gidiyor, yerine yenileri geliyor. Palmiyemiz anılarımızda, gönlümüzde, resimlerimizde yaşamaya devam edecek. Yenilenen yerler için çıtır, çok seker peyzaj mimarımız bize güzel önerilerle hazırladığı çalışmasını sundu. En çok hoşuma giden tarafı olan bitkileri kırmadan dökmeden yok etmeden, sevgiyle çalışmasıydı. Bizde başka alternatifler neler olabilir diye uzun uzun araştırarak baktık, eledik, her biri başka güzel şaşırtıcı çiçeklerle, bitkilerle, çok keyifli saatler geçirdik. Bahçemizde nasıl dururlar, mutlu olurlar mı diye tekrar tekrar baktık, onları anlamaya çalıştık.

Çok sevdiğimiz arkadaşlarımızın, beğendiğimiz güzel bahçelerine baktık, bahçıvanlarıyla sohbet ettik. Sonunda ,sosyete çiçeği, kufeya, lavanta, çıtır, Meksika petunyası, aspargus, mor telgraf, afrika zambağı, kurdela, ardıçlar, papatyalar farklı yerlerde gönlümüze göre yerleşti. Pembeler, morlar, sarılar, beyazlar, yeşilin çeşitli tonları bahçede diğer çiçeklerin bitkilerin yanında yerini aldı. Sanki hep oradalarmış gibi, Simdi büyük bir heyecanla büyümelerini, gelişmelerini önümüzdeki sezon bize nasıl görüneceklerini bekleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s