Onların Aşkı Tiyatro

Hermon Varis, Anahit Varis tiyatro yapmaya başlayalı kırk  sene olmuş. Sevgili Hermon’u geçen sene kaybetmeden önce ailece, hep beraber yürüttükleri amatör tiyatro tutkularını bu yıl da  aynı heyacan ve gönüllükle Anahit Varis devam ettiriyor.

Sevgili Hermon ailenin babası,yönetmen ve organizasyonu yapan kişi olarak hep işin    başında idi. Anne Anahit ile kızları Selin de hep önemli rollerde oyuncu.Bu amatör tutku onların yaşam şekli idi. Haftada üç gün akşamları tiyatro provası yapılan, gündüzleri herkesin işlerinde olduğu bir düzen.Sevgili Anahit çok sevdiği kocasının ölümünden sonra da , müthiş  tiyatro tutkusu ile bu güzel uğraşı, kaldığı yerden devam ettirip, bu sene yönetmen ve yapımcı görevini, Hermon’un yerine  üstlenmiş.  Hiç tiyatrosuz hayatları yok.Her sene büyük özenle oyun seçiliyor, oyuncular, dekorlar,kostümler hazırlanıyor.Sponsorlar bulunuyor. Oynanacak salon aranıyor. Provalar için yer aranıyor.

Yukaridaki resimde Anahit gümüş tuvaletler içinde, herzamanki gibi, sahneye çok yakışmış, çok güzel duruyor.

Son derece tutkulu, gayretli müthiş bir gönüllülükle, mutlulukla, çalışıyorlar. Zaman zaman yurt dışına davet edilip gittikleri de oluyor. Hem de Newyork, Los Angeles gibi, önemli davetler.Her sene  yepyeni bir heyacanları, yepyeni bir oyunları var.

 Bu resimde ise siyah beyaz saten elbisesiyle Selin müthiş gözüküyor, çünkü sahnede, ailece  bambaşka güzel enerjili ve ışık saçan oluyorlar.

Bu çok özel tiyatro tutkunu ailenin ve gönüllü grubun,  her sene oyunlarını kaçırmamaya çalışıyoruz, bu sene ki oyunları  Francis Veber’in oyunu Le Dıner De Cons’dan adaptasyon” Bir Salak Buldum” da neyseki,son anda görme şansımız oldu.

Sevgili arkadaşlarımız Raffi ve Arlet ailenin en yakın üyeleri,  kardeş ve enişte, olarak bu   aşkın takipçisi destekçisi,jokeri. Son oyunlarında Raffi bir adım daha ileri gitmiş ve oyunun Teknik Sorumlusu ve Cemil’in (dış sesi) olmuş.

Kırk senedir devam eden bu aşka hayran olmamak mümkün değil, onların sahnedeki başarıları heyacanları,tutkuları, gayretleri, amatör ruhları, çok farklı bir mutluluk ve enerji saçıyor.

Bu seneki oyun da çok hoş bir komedi, çok beğendik, tüm kısıtlı vakte ve imkanlara rağmen herkes işinden çıkıp, kar, kış, yorgunluk demeden çalışıp ortaya çıkardıkları oyun.

Oyunda iki kadın üç erkek oyuncu var. Hepsi günlük yaşamlarındaki, kişiliklerini bir yana bırakıp bambaşka birilerinin karekterine bürünüp, sahnede  harikalar yaratıyor.Onları izlemeye gelen yakınlarına, sevdiklerine çok güzel bir gece yaşatıyorlar.Hepsi çok başarılı oyuncuların performansına bayıldım, başroldeki Mıgır rolünde Hovsep Karagözyan ise turuncu kostümleriyle, doğal oyunu ile çok başarılı idi.

Sevgili Hermon başlattığın bu güzel tutku, sevdiklerinle, seni sevenlerle  devam ettiriliyor, yaşatılıyor, herzamanki gibi mutluluk ve ışık saçmaya devam ediyor.Ne güzel, ne mutlu….

Teşekkürler Anahit, teşekkürler, Raffi, teşekkürler Selin, teşekkürler Arlet, teşekkürler tüm emeği geçenler, bizde sizlerle çok keyifli bir akşam geçirdik, ve uzun sürecek, güzel duygularla dolduk. Herkese sevgiler,

1 thought on “Onların Aşkı Tiyatro

  1. Anahit Durman Varis Evet Oya, 40 yillik bir macera ancak bu kadar güzel tasvir ediilir, helal olsun Meral’e
    2 Nisan, 15:37
    Oya Gurkan Evet Anahit’cigim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s