Biz Kafayı Yeşile Fena Taktık

Her geçen gün farkındalığım arttıkça heryerde harika yeşil haberler okuyorum, rastlıyorum, görüyorum. Neticesinde de kendimi daha da konunun içinde, yapıcı ve aktif olmalıyım, motivasyonu içinde hissediyorum. Artık restorantlarda servisimi sürekli değiştirsinler istemiyorum. Ev de çok meraklıyım, sürekli servis değiştirmeye çok detay kullanmaya kendimi zorluyorum, basit ve sade ol, az kirlet,diye hep kendimi uyarıyorum.Ona göre şıklıklar menüler hazırlıyorum.Ütü konusunda da çok takıntılıyım, her şey kış yaz ütülenecek, mum gibi olacak. Biraz biraz yumuşamaya  gayret gösteriyorum. Bir giyilen, bir kullanılan, bir daha giyilmez,bir daha kullanılmaz,hemen çıkar yıka adetimden de vazgeçmek için büyük emek sarfediyorum. Düzgün kullanıp kirletmeden hiç olmazsa birkaç kere kullanmaya  özen gösteriyorum.
Bugün de size yine çok beğendiğim bir iki haberi aktarmak istiyorum.Borusan grup, çevre konusunda hep çok duyarlı çok hassas, aşağıda çok hoşuma giden Borusan Lojistik haberlerini paylaştım, sizlerinde beğeneceğinizden eminim.
Borusan Lojistik Çevre Dostu Çalışmalarında kullandığı slogan bu.
BORUSAN LOJİSTİK 2015 YILI SONUNA KADAR 1 MİLYON AĞAÇ DİKECEK
Borusan Lojistik, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ile imzaladığı protokol kapsamında 2015 yılı sonuna kadar 1.000.000 ağaçlık bir orman oluşturacak. ÇEKÜL Vakfı’nın 1991 yılından beri yürüttüğü ‘7 Ağaç Ormanları’ programına katılan Borusan Lojistik, İzmir Ödemiş ve Mardin Kızıltepe’de ÇEKÜL’ün belirlediği iki farklı alanı ağaçlandıracak. Eylül ayında başlayan çalışma kapsamında Borusan Lojistik 5 yıl boyunca ağaçların bakımını da üstlenecek.
Şirket, her yıl her çalışanı için 7 ağaç dikmesinin yanı sıra çalışanlarının doğum günlerini, yeni doğan bebeklerini ve evlilik törenlerini de birer ağaçla kutlayacak. Müşterilerinin de kampanyaya katılımını sağlayan Borusan Lojistik, gerçekleştirilen her 10 taşıma ve her 10 konteyner elleçlemesi için de birer ağaç dikecek.
Borusan Lojistik, tüm faaliyetlerini Çevre Yönetim Sistemi’ne uygun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalarını Kurumsal Risk Yönetimi çerçevesinde değerlendiren şirket, çevreyi önemli bir kriter olarak belirledi ve gerekli durumlarda Yalın 6 Sigma felsefesinden yardım alarak geliştirme ve iyileştirme çalışmaları yapıyor.
2004 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı çalışmaları SGS tarafından belgelendirilen Borusan Lojistik, 2009 yılından bu yana Karbon Ayak İzi çalışmalarını yürütüyor. Borusan Lojistik, Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü gibi etkinliklere katılırken, bir yandan da çevre bilincini arttırmaya yönelik faaliyetleri hayata geçiriyor. ISO 14064 Sera Gazı Emisyonları’na yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

BORUSAN LOJİSTİK’TEN TÜRKİYE – AVRUPA ARASINDA TARİFELİ MULTİMODAL TREN TAŞIMACILIĞI! Yenilikçi ve öncü çözümleriyle lojistik sektöründe fark yaratmayı sürdüren Borusan Lojistik, bir yeniliğe daha imza attı ve tüm Avrupa ülkelerine “Tarifeli Multimodal Tren Taşımacılığı”nı başlattı. Bu çevre dostu projeyi gerçekleştirebilmek için Avrupa’da özel bir alt yapı kuran şirket, Edirne’de de bir Gümrüklü Terminal ve Aktarma Sahası kurdu.05 Nisan 2012, İstanbul… Borusan Lojistik, Avrupa’ya yönelik lojistik hizmetlerinde yeni bir dönem açıyor ve sektörde vagon ve konteyner sahibi olarak Tarifeli Multimodal Tren Taşımacılığı hizmetini başlatıyor. Bu sayede, Borusan Lojistik hem Türkiye ekonomisine ve sanayisine önemli bir rekabet avantajı sunacak, hem de sürdürülebilirlik ve çevre koruma duyarlılığı açısından fark yaratacak.Daha az karayolu kullanılacak olması nedeniyle Borusan Lojistik’in çevre duyarlılığının iyi bir örneğini oluşturan bu yenilikçi uygulama, 6 Nisan 2012 tarihinde Viyana’dan kalkacak ilk blok tren ile başlayacak. Türkiye-Avrupa arasında gerçekleştirilen Tarifeli Multimodal Tren Taşımacılığı başlangıç aşamasında her hafta karşılıklı iki blok tren olarak başlayacak. Borusan Lojistik, bu servisin müşteri talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda haftada beş sefere kadar çıkabileceğini açıkladı. Avrupa’da özel olarak oluşturulan altyapı ile kapıdan kapıya tek elden entegre olarak verilecek bu hizmet için Edirne’de de bir Gümrüklü Terminal ve Aktarma Sahası kuruldu.Borusan Lojistik Liman İşletme ve Uluslararası Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen, öncelikle Avusturya – Viyana, Almanya-Duisburg, Duisburg üzerinden Almanya- Buna ve Almanya- Schweisheide ve Hollanda-Rotterdam’a düzenli ithalat ve ihracat taşımalarının hayata geçirileceğini belirterek şöyle konuştu:”Multimodal Taşımacılıkta Greenovative Çözüm” adını verdiğimiz ve çok önemsediğimiz bu uygulamamızı sektörümüzün en önemli buluşmalarından biri olan HR Dergi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Lojistik Yönetimi Zirvesi’nde açıklamayı anlamlı gördük. Borusan Lojistik olarak rekabetçi, çevreci, hızlı ve dakik Multimodal Tren Taşımacılığı hizmetini tasarlarken, iş ortaklarımız TCDD, İsviçre menşeli Hupag Ag ve Alpha Ag ile beraber ülkemizin sürdürülebilir büyümesi yönünde önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. 6 Nisan Viyana çıkışlı trenimiz ithalat yükleri ile Edirne’ye 9 Nisan’da ulaşacak ve 10 Nisan tarihinde Edirne’den ihracat yüklerimiz ile Viyana’ya hareket edecek. Takip eden her üç günde bir, 36 adet 45 feetlik konteyner ile bir trenimiz hizmete devam edecek. Yarınlarımızın daha yeşil ve daha güzel olması için bundan sonra da çalışmaya, sektöre bu tür çevre dostu alternatifler kazandırmaya devam edeceğiz.”

Her nerede olursanız olun elinize çevre dostu yayınlar dergiler alırsanız, ya da artık tüm dergilerde, gazelerde , mağazalarda, caddelerde çevreye çok katkı sağlayan, özen gösteren, projeler çalışmalar görmek mümkün.Biz de bir ucundan neden tutmayalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s