Renklerle Maçahel 3

Canım Ayşe’m (Şakar) kelebeğim, kalbi ölçüsüz  sevgi dolu, neşe dolu,aşk dolu arkadaşım, Temmuz ortasında kırk günlüğüne  canı aşkı,herşeyi  Maçahel’e gitti. Kiraladığı çok güzel bir evde ramazanı geçirdi,  bayramı geçirdi.Oradan harika resim ve mesajlarla sevdiklerine ulaştı. Her gün yolladığı resim, mesaj ve videolarla gün be gün bakamadım, bakmak için kendime özel bir zamanda olmak istedim, sadece kendimle olmak istedim, ve sonunda, o anı yakalayıp bakınca, ben de onunla yine  oralardaymış gibi hissettim, hatta çok keyifli,  daha da derinlere Maçahel’den Ayşe’min açtığı gönül  penceresinden çok daha etkili güzelliklerde kayboldum.Belki sizi de bu güzelliklere götürmek dileğiyle paylaşıyorum. Bugün mavilerle, sonra penbe lila morla…

MAVİLERLE

Ayşe 11 yıldır 52 kez  geldiği Macahel’de her seferinde  bir hafta on gün kalırken, bu sefer 40 gün kaldı, müthiş  manzaralı, harika bahçeli bir ev kiraladı.Her gün cennet bahçeden ya da sabah yürüyüşü yaparken bizlere günaydın dedi.Yolda karşılaştıklarını, komşularını, misafirlerini,bizlerle paylaştı.

Harika evim…Maçahel.. Sabah yürüyüşü…Cennette..))

Bugün Camili köyünde kızkardeşim Menşurgillere iftara davetliyiz…)) Hacer ve Halit ve ….

Maçahel!  Gözümün nuru   Gönlümün neşesi   Canımın canı…))

Çevrede dostlarla buluştu,sevdiklerine konuk oldu. Arkadaşları ziyaretine geldi.Harika sofralarda iftara davet edildi.Komşular ona hoşgeldine geldiler.Köprülerden çağlayanlardan, derelerden, geçti, şelalere, çiçeklere, güzel dostalara  günaydın dedi.Ayşe’nin, yaşadıklarını  gördüklerini, kendi anlatımından kalın yazılarla aktardım.

Sürprizlere bayılırım! Çat kapı geldiler yaaa!  Burası Maçahel! Karşımda bir anda görünce bayılacaktım.  Aşk dostlarım, başımın taçları……)) 

Şimdi Haca’lcığımın yanında Fındıklıdayım…))

Mavi kelebeklr..  Sanırsınız ki kelebek ormanına daldınız  Meredet yaylasının sembolü onlar. Çok ama çok zarifler…))

Bir melekle tanıştım Maçahel’de. Gerçek bir melek. Sadece benim fikrim değil, gelinleri torunları hep aynı şeyi söylüyor. Hep melekti, hep melek…Zahide teyze….))

Çağlayan köyüm  Heep hep mi çağlar?…))

Camili’de bir pencere  Ve köylüsü  Halit…))

Yol boyu arkadaşlık ettiklerim…))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s