Mardin Taşını Dünyaya Tanıtıyor

Yasemin (Kalya Künteci) ile her konuştuğumuzda çok mutlu oluyorum, gurur duyuyorum. geçen ay konuştuğumuzda Çine taş gönderiyordu, İtalya’da fuara katılmıştı, önümüzdeki hafta Dubai’deki fuara katılıyor.Yani Yasemin, yok denilen taş yatağını bularak,Mardin Taşını bütün dünyaya tanıtmaya uğraşıyor.

Dünya madencileri  de  bu çok özel kadını Yasemin’i konuşuyor.Yasemin’in girişimcilik hikayesi çok farklı,  hayal etmek, akıl etmek bile çok zor. Ama bu çok zor işi Yasemin büyük bir aşkla tutkuyla yapıyor. Mardin taşını hem ülkesinde hem dünyada tanıtmaya çalışıyor.

Yasemin Kalya Fuarda

Mardin taşı hem iç dekorasyonda hem dış cephede kullanılabiliyor,her iklime mukavemetli, çok sağlam bir taş.İçinde yalıtım özelliği olan bir taş. Yazları serin, kışları sıcak yapıyor binaları.Suyu çekmediği için nem alıp yosun tutmuyor. Dona karşı dayanıklı olduğu için her iklimde kullanabiliyor, patlamıyor. Çok estetik bir taş, ferforjeyle ve cevizle muthiş uyum sağlıyor. Saray da da, modern bir villada da, AVM de de, 5 yıldızlı otel de de kullanabiliyor. Peysaj da yapılabiliyor, heykeller de….

Sevgili Yasemin çoşkuyla, aşkla çalışıyor, yoktan varettiği Mardin taşını anlatarak, fuarlarda tanıtarak, kapıları çalarak, hem yurdunda hem dünyada tanıtmaya kararlı.

Yasemin’in hedeflerinde, hayallerinde Başbakanlık konutunu, Çamlıca Camiini Mardin taşıyla yapmak var.”Başbakanımız Mardin’i çok seviyor, şiir gibi bir şehir olduğunu söylüyor, ben de onu Mardin taşından bir konutta oturtmak istiyorum”, diyor. Aynı şekilde Çamlıca camiini de yapmak istiyor.” Rezervim çok büyük olduğu için böyle projelerde çok başarılı olunur, Mardin taşı homojen olduğu için renk farkı olmaz,sonuç mükemmel olur,” diyor.

Yasemin Kalya Ödülü ile

Mardin Valilik Binası

“On sene sonra dünyanın her yanında Mardin taşından eserler olacak,  hep beraber göreceğiz,” diyor. Yasemincim yolun ışıklı, kazançlı, keyifli olsun diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s