Sevgili Hande’den Yeni Başlangıçlar

Herkese sevgili Hande’den çok güzel bir mektup var. Çok genç yaşta çok özel projeler gerçekleştiren Hande’nin (Çilingir) başarılarını soluksuz takip ediyorum, sizlerle de paylaşmak istedim.

 Herkese merhaba,

KAGİDER üyeliğim yaklaşık 1 seneyi doldurdu ve bu süreç içerisinde, aranızdaki birçok değerli kişi ile tanışma imkanı buldum.

KAGİDER bünyesinde ilk katıldığım etkinlik olan ‘Tanışma Toplantısı’nda, yurtdışında devam eden profesyonel kariyerimi, başlangıçta çoğu insana sadece ‘hayal’ gibi görünen farklı bir proje için, bir gecede bırakmaya karar verdiğimden bahsetmiştim. Fethiye’de bir İngilizce dil okulu açacak, burda yaz-kış yaşayan İngilizler’in yanında, yurtdışından gelecek öğrencileri konaklatacak, böylece İngilizce’yi, İngilizler’den öğrenmelerini sağlayacak, geri kalan zamanlarda ise Fethiye gibi doğa harikası bir bölgede keyifli zaman geçirme imkanı sunacaktık. Bunu yaparken de, burayı, dünya standartlarında, uluslararası bir okul haline getirebilmek adına, yabancı öğrencileri hedefleyecektik. Gezilen farklı  40’a yakın ülke, kapısı çalınan yüzlerce acenta, İngiliz aileleri örgütleme, 33 dönüme varan bir kampüsü yönetme çabaları ve yatırımların da katkısıyla, hayalimize ulaştık ve okul henüz 3 senenin sonunda 28 farklı ülkeden 3000’den fazla öğrenci ağırladı.

Geçtiğimiz yaz sonu, muhtelif sebeplerden dolayı, aslında ‘bebeğimiz’ olarak gördüğümüz ve arkasında çok büyük emekler barındıran bu projeden ‘çıkış’ yapma zamanımızın geldiğini gördük. İşe başlarken kurguladığımız ‘çıkış stratejimizden’ biraz farklı olsa da, başında çoğu kişinin inanmadığı bu işten, okulumuzu, Türkiye’nin en fazla yabancı öğrenci getiren kurumu haline getirmiş olmanın gururu ve mutluluğu ile ‘çıkış’ yapmış oldum.

http://sociapl.us/video/

Arkasından, daha önce size bir konferans aracılığıyla kısmen duyurmuş olduğum, Sosyal Ticaret üzerine başka bir projeye, uzun araştırmalar sonucu, yeni bir takım kurarak başladık. Bu proje için de, Galata Business Angels’dan, bugüne kadar yapılmış en yüksek yatırımı aldık, şimdi de TÜBİTAK ile bir destek sürecindeyiz. E-ticaret pazarının büyüyen hacmi ile birlikte, Sosyal Ticaret de henüz yeni ortaya çıkan ancak hızla yükselmesi beklenen bir kavram. Projemiz kapsamında, özetle, e-ticaret sitelerinin, müşterilerinin arasındaki iletişimi arttırarak, satın alma kararlarına yardımcı olacak, dolayısıyla e-ticaret sitelerinin trafiklerini ve satışlarını arttıracak, teknolojik Sosyal Ticaret Uygulamaları sunuyoruz. Bu uygulamalar işlevsellik ve fonksiyon olarak yine Türkiye’de bir ilk olduğundan, aynı heyecanı bu iş için de yaşıyoruz. Yaklaşık 2 ay önce satışlarımıza başladık ve halihazırda Türkiye’nin önde gelen parekendecilerinin online mağazaları ve bazı büyük e-ticaret siteleri, partnerlerimiz oldu. Aşağıdaki kısa videodan,  uygulamalarımızın kısa tanıtımını izleyebilirsiniz. Kısa dönemde yurtdışına açılma planlarımız olduğundan, videomuz da İngilizce, bunun için şimdiden özür diliyorum.

1 thought on “Sevgili Hande’den Yeni Başlangıçlar

  1. Çok çok teşekkürler. Beni onurlandırdınız…Sizin gibi birinin bu şekilde desteği bana çok fazla güç veriyor. Sizlerin destekleriyle, hepberaber, nice yaratıcı başarılara inşallah…Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s