Yoğurtçuparkı Çapulcu Pazarı’nda

DSCF1130Facebook’taki bu haber çıkınca ben de bir koşu gidip görmek istedim.Ama evde kullanmadıklarımı sürekli verdiğim için götürecek birşey de bulamadım. Bir daha sefere artık diyerek yakınımdaki iki çevreci arkadaşımı haberdar ettim, ve buluşup gittik.Onlar hemen birşeyler bulup yanlarına almışlardı.1014093_10151503608402711_494685936_nOnikiye doğru oradaydık, pazar yeni hazırlanıyordu. Güzel bir organizasyon ile ekip liderleri hazırlıkları başlattılar. Getirilen malları herkes bir araya koyuyor, yerleştiriyordu.DSCF1108İlk kez yapmanın heyacanı, keyfi, enerjisi çok güzeldi.Biraz dolaştık, ellerimizdeki malları yerleştirdik, sonra iyice kurulsun tekrar gezelim diye.

DSCF1120Parkın içinde ağaçları altında kahve molası verdik. Tekrar alana geldiğimizde, oldukça kalabalık olmuştu.DSCF1118 Sürekli de ellerinde kullanmadıkları eşyaları ile yeni gelenler vardı.Çocuklar oyuncakların olduğu yerde özgürce oynuyor, sonra da beğendiklerini alıp gidiyorlardı.

DSCF1126Çocuklar, gençler,anneler, babalar hepsi bir arada çok hoş ve faydalı bir iş başlattılar.Her pazar devam etmek istiyorlar. DSCF1113Ramazanda  biraz geç saatlerde başlatıp belki sonra hep beraber yemek yemeyi düşünüyorlar. Hepsi güzel fikirler. DSCF1115Bugün ilk günleri , gün bitiminde daha net  kararlara ulaşacakları da kesin.Tebrikler….Çevreci,sosyal paylaşımcı, bu hareket bütün dünyada senelerdir yapılıyor. Bakalım biz de nasıl gidecek.Sevgiler, sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s