Girişimci Geliştirme Programı

Girişimci adaylarına; yine çok güzel bir haberi paylaşmaktan mutluyum. Sevgiler

Akbank, Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Girişimci Geliştirme Programı”na bu yıl “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nı da ekledi

Akbank, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) rekabette öne çıkmalarını sağlamak amacıyla Sabancı Üniversitesi ile gerçekleştirdiği  “Girişimci Geliştirme Programı”na bu yıl “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nı da ekledi.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre, bu yıl yedincisi düzenlenen “Girişimci Geliştirme Programı”na başvurular 27 Eylül‘e, ilk kez düzenlenen “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”na başvurular ise 13 Eylül’e kadar yapılacak.

Jüri değerlendirmesi sonucu, “Girişimci Geliştirme Programı” için 50 şirket, “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı” için ise 20 kuruluş seçilecek. Girişimciliğe adım atmış şirketlerin başvurabildiği programlarla toplam 70 kişiye, işlerini büyütmelerini sağlayacak eğitim desteği sunulacak.

Sabancı Üniversitesi iş birliği ile yürütülen “Girişimci Geliştirme Programı”nı Türkiye‘de girişimcilik konusunda çalışmalarıyla ön plana çıkan Endeavor, Inovent ve TürkiyeKadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nı iseTürkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ve Ashoka destekliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ekonomik büyümeye dinamizm ve ivme kazandırmak için girişimcileri desteklemenin büyük önemi olduğunu belirtti.

Türkiye’nin önünde, Cumhuriyetin 100’üncü yılında 10 büyük ekonomi arasına girmek gibi çok kritik bir hedef olduğunu anımsatan Oğuz, bu hedefe ulaşmak için bugünkünden çok daha fazla girişimciye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Oğuz, yeni düşüncelerin yaratılmasında, yeni endüstrilerin doğmasında aktif rol oynayan girişimcilerin müşteri ihtiyaçlarını en hızlı ve doğru şekilde analiz ederek, içinde bulundukları ekonomiye dinamizm katttıklarını belirterek,  Akbank olarak girişimcilere desteğin sadece finansmanla sınırlı olmadığını, bu anlamda girişimcilik ekosistemine değer katan birçok çözüm sunduklarını kaydetti.

Bu kapsamda Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirilen “Akbank Girişimci Geliştirme Programları” ile girişimcilerimize eğitimler verdiklerini belirten Oğuz, programla girişimcilere uzun soluklu bir gelişim stratejisinin, sürdürülebilir büyümenin yolunu açmayı hedeflediklerini kaydetti.

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Konseyi Akademik Direktörü Prof. Dr. Dilek Çetindamar da,  “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nda yeni ekonominin yeni bileşenleri olan sosyal girişimcileri öncelikle hızla değişen girişimcilik ortamı ve küresel trendler hakkında bilgilendirmeyi amaçladıklarını bunun yanında, bu girişimlerin kurumsallaşmalarına destek olacak nitelikte dersler vereceklerini bildirdi.

Başvuruları, http://www.kobilersizinicin.com adresinden yapılan “Girişimci Geliştirme Programı” için son başvuru tarihi 27 Eylül olarak belirlendi. Jürinin yapacağı değerlendirmeler sonucu belirlenecek 50 şirket 5 tam gün sürecek programa katılacak. Sabancı Üniversitesi bünyesinde verilecek eğitim programı; girişimciliğe adım atmış, işini büyütmek isteyen girişimcilere büyüme dönemlerinde gerekecek finansal hesaplamaları yapmaları, büyüme stratejileri, farklı iş modelleri, fikri mülkiyet, iş ve pazarlama planları oluşturmaları için destek sağlıyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nın başvuruları da http://www.kobilersizinicin.com adresinden yapılıyor. Programa 13 Eylül tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Sosyal girişimci olarak vakıf, dernek, kooperatif veya şirket kurmuş ancak büyüme aşamasında sorunlar yaşayan girişimcilere kurumsallaşma konusunda destek verilecek program için jüri 20 kuruluş belirleyecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan en başarılı sosyal girişimci dünyanın önde gelen işletme okullarından INSEAD tarafından düzenlenen Uluslararası Sosyal Girişimcilik Konferansı’na katılma hakkı kazanacak.

Eğitim programına katılacak kuruluş temsilcilerine; müzakere ve karar verme, muhasebe ve finans, medya yönetimi, hukuk, sürdürülebilir kalkınma ve sosyal girişimcilerin etkisi, etkin takım kurulumu ve liderliği, organizasyon değişiminin yönetimi, iş modeli inovasyonu, strateji, büyüme ve mentörlük paneli ve işbirliği başlıkları altında eğitim verilecek ve uygulamalı proje çalışmaları yapılacak.

Adaylar, Akbank ve Sabancı Üniversitesi’nin ortaklaşa sürdürdükleri bu iki programdan yalnızca birini seçip başvurabilecekler. – İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s