Keiretsu Forum ve Kayak

Girişimciler için Teşvik, Hibe, Melek Yatırımcı Fırsatları ;
Ne zamandır, planladığımız bir çalışmayı bugünden itibaren her hafta adım adım anlatmaya çalışacağım,katkı, destek  alanlardan, verenlerden bilgiler, örnekler röportajlar ekleyeceğim. Girişimciler ve girişim adayları için; faydalı olacağına inandığım çalışmayı, sevgili Hande Çilingir ile birlikte hazırladık.Hande 2011 de Kagider’e girdiğinde en genç Kagider’li  ve çok başarılı girişimcilik hikayesi ile hepimizin gözdesi, gururu oldu. Onun da o günlerde girişimcilik hikayesini yazmıştım. Sonra da Hande’den zaman zaman çok güzel haberler paylaştım. Şimdi de yeni projelerle yeni yatırımlar alarak koşturmaya devam ediyor. Onun yatırım alma hikayesini de ayrıca özellikle paylaşacağım.Ben öncelikle Türkiye’de de artık yavaş yavaş etkin olmaya başlayan Melek Yatırımcılar ile başlayıp sonra teşvik, hibe ve avantajlı diğer fırsatlarla devam edeceğim.Melek Yatırımcı deyince hem nasıl melek yatırımcı olunur, hem de nasıl girişimlere yatırım alabilirsiniz konularını detaylarlarıyla paylaşmaya çalışacağım. Geçtiğimiz hafta Keiretsu Forum Türkiye’nin Kagider ile başlattığı Kadın Yatırım Kolu KAYAK  toplantısına katıldım.Hem girişimcilere hem yatırımcılara faydalı bilgilerin aktarıldığı toplantıyı paylaşarak başlıyorum. Sevgiler, sevgiler

Keiretsu Forum İstanbul,

Melek Yatırımcıları Bir Araya Getirdi!
Keiretsu Forum İstanbul’un Kadın Yatırımcı Kolu (KAYAK) Candan Karabağlı Başkanlığı’nda Türkiye’deki kadın ve erkek yatırımcıları bir araya getirdi. Keiretsu Forum İstanbul ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliği ile çeşitli seminer ve eğitimlerle melek yatırımcılığın öneminin anlatıldığı toplantıda Keiretsu Forum İstanbul Yatırımcı Üyesi Ümit Boyner ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan konuşmacı olarak yer aldılar. AvivaSA sponsorluğunda Sabancı Center’da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında bir konuşma yapan Keiretsu Forum İstanbul Üyesi ve KAYAK Başkanı Candan Karabağlı, “Keiretsu Forum İstanbul KAYAK etkinlikleri ile kadınlara melek yatırımcılığın önemini ve onların yıllara dayanan deneyimleri ile girişimcilere yatırım ve mentorluk sağlayarak girişimcileri farklı bir boyuta getirmelerinin önemini ön plana çıkarıyoruz” dedi.
jpgCandan Karabağlı profesyonel hayattaki başarılı çalışmalarından sonra nasıl melek yatırımcı olduğunu; dünyada ve ülkemizdeki melek yatırımcı kadın oranının erkeklere göre çok düşük olduğunu,bu nedenle KAYAK’I kurduklarını dile getirdi.
Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un İstanbul ofisinin, Türkiye’deki kadın ve erkek yatırımcıları bir araya getirdiği etkinliği,  AvivaSA sponsorluğunda Sabancı Center’da gerçekleştirildi. Keiretsu Forum İstanbul ve KAGİDER iş birliği ile düzenlenen, melek yatırımcılığın öneminin ve şirket değerleme yaklaşımlarının anlatıldığı Kadın Yatırımcı Kolu (KAYAK) etkinliğine Keiretsu Forum İstanbul Yatırımcı Üyesi ve KAYAK Başkanı Candan Karabağlı ev sahipliği yaptı. Keiretsu Forum İstanbul Genel Müdürü Aslı Işınak Gözören, “Keiretsu Forum olarak yatırımcı ve girişimcilere uluslararası platformda büyük fırsat ve imkânlar sunmakla beraber, en büyük önceliğimiz Türk yatırımcı – girişimci ekosistemini geliştirmektir. Bu noktada her sektörden tüm girişimciler bizim için çok değerli olmakla beraber, Kadın Yatırımcı Kolu’muz KAYAK ile kadın girişimcilere ihtiyaç duydukları desteği vermeyi amaçlıyoruz” dedi.
Keiretsu Forum İstanbul Üyesi ve KAYAK Başkanı Candan Karabağlı ise “Keiretsu Forum İstanbul KAYAK etkinlikleri ile kadınlara melek yatırımcılığın önemini ve onların yıllara dayanan deneyimleri ile girişimcilere yatırım ve mentorluk sağlayarak girişimcileri farklı bir boyuta getirmelerinin önemini ön plana çıkarıyoruz”  açıklamasını yaptı.
KAGİDER başkanı Gülden Türktan ise, “Türkiye’de kadın girişimciliği, gücü tam olarak ortaya çıkarılamamış bir potansiyel. İş kurmak isteyen kadınlar için sermayeye erişimde hala büyük engeller var. Bu yüzden, alternatif kredi ve finansman modellerine ihtiyaç duyuyoruz; özellikle sistemdeki engeller sebebiyle finansmana erişimi kısıtlanan kadınlar için melek yatırımcılık yükselen bir değer. Finansmanı ve yatırımcıları kadın girişimciler ile buluşturacak KAYAK’ın bir paydaşı olmak, KAGİDER olarak bizi gururlandırıyor. Daha fazla yatırımcıyı bu ağa dâhil olmaya ve kadın girişimcilere yatırım yapmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki kadının ekonomiye katılmasını desteklemek, ülke ekonomisinin büyümesi için en büyük katkılardan birine imza atmak demektir” açıklamasında bulundu.
Ümit Boyner ise Keiretsu Forum ve Kagider üyesi olarak, kadınların her konuda olduğu gibi bu konuda da ne kadar etkin olurlarsa ekonomik sistemimize o kadar katkı sağlanacağını özellikle vurguladı.
Keiretsu Forum Hakkında
San Francisco merkezli, kuruluşundan bu yana 400’den fazla şirkete 450 milyon doların üzerinde yatırım yapan Keiretsu Forum; sermaye, kaynak ve iş birliği fırsatı sunarak 3 kıtada, toplam 27 şubesi ve 1300’in üstünde akredite / lisanslı yatırımcı üyesi ile faaliyetgösteriyor. Keiretsu Forum İstanbul üyeleri ise yaptıkları melek yatırımlar ile girişimcilere 100 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında sermaye sağlıyor. Keiretsu Forum İstanbul bir yıl önce kurulmasına rağmen, yatırımcı üyeleri 5 farklı sektörlerden gelen girişimci şirkete 3 miyon dolarlık yatırıma imza atmıştır.
Keiretsu Forum, bir fon değildir ve sınırlı sorumlu bir ortaklık şeklinde yatırımlarda bulunmamaktadır. Yatırımcı üyeler her ay düzenlenen toplantılarda Keiretsu Forum İstanbul üyeleri tarafından titiz elemeden geçen firmalardan yatırım sunumları dinleyerek değerlendirme ve inceleme çalışmalarını bir arada yapıyor, ancak yatırım kararlarını tek başlarına alıyorlar. Üyeler herhangi bir yatırım fırsatına istedikleri miktarda yatırım yapabilmektedir.
Keiretsu Forum İstanbul
Eğer Keiretsu Forum üyesi olmak isterseniz; ya da girişimlerinize yatırım almak isterseniz. Yukarıdaki adresten detaylı bilgi alabilirsiniz.
Farklı  Melek Yatırımcıları ve nasıl girişimlere yatırım yaptıklarını öğrenmek istiyorsanız; ben yazmaya anlatmaya devam edeceğim. İşinizi kurarken, ya da büyütmek isterken nasıl başvuracaksınız, hepsini detaylarıyla paylaşacağım.
Sevgiler, sevgiler
 

1 thought on “Keiretsu Forum ve Kayak

  1. Geri bildirim: Melek Yatırımcılık ve Keiretsu | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s