Aykırı Olmak Ona Yakışıyor

Bu gün Kagider kahvaltı toplantısında; Enver Aysever bizlerle idi.Ben çok TV seyretmeyen biri olarak  ne kadar beğendiğimi söylesem de arkadaşlarımın ilgisinin ve sevgisinin yanında çok zayıf kaldığım kesindi. Böyle söylüyorum, çünkü bu davet Kagider YK nın değil, Kagider üyelerinin teklifi idi.Enver Aysever Kagider’e geldiğinde her erkek konuk gibi bu kadar kadının arasında “ne yapacağım” tedirginliği içindeydi.. Sonra bizlerin ev sahibi ve hayranları olarak dostça ilgimizi hissettikçe rahatladı.Kahvaltı ikili, üçlü, beşli mini sohbetlerle başladı. Saat 10.00 dan sonra da Enver Aysever ile beklenen aykırı sohbet başladı.Aykırı sohbet diyorum,TV  programının isminden etkilenerek değil, gerçekten aykırı bir sohbet olduğu için.

1376563_10151897686049311_20679525_nKonuşmasına kızı olmayan baba %50 babadır diye yumuşak bir girişle başladı; ama arkası öyle gelmedi.

“Ben sosyalıstim. Kapitalizm hayatı tüketiyor, patronlar biraz vahşi oluyor,” deyip; Gerçi sosyalizm olmayan düzende sosyalist olmak aptallıktır,” gerçeğini de kabul ettiğini de açık yüreklilikle söyledi.

Kapitalizm ve patron karşıtı söylemlerinden  bütün kadın girişimciler olarak nasibimizi aldık.Belki erkek patronlar gibi sert , otoriter  ve vahşi olmasanız, duygularınızla hareket edebilseniz, farklı olacaksınız, ama iş kadınları olarak sizlerde erkekler gibisiniz, demeyi ihmal etmedi.Edebiyat, müzik, siyaset, kadınlar hakkında çok farklı, çarpıcı ve aykırı sohbet devam ederken; güzel güzel dinleyip, ama kendi bildiğinden şaşmayan özgüveni yüksek Kagider Kadınları sıranın sohbet sonrası soracakları sorulara gelmesini beklediler. Çünkü sohbetin her aşamasında çarpıcı, vurucu aykırı bir düşünce duygu hep vardı. Zaman zaman annesine ve kızına olan hayranlığı ile gönlümüzü alsa da hepimizi yerden yere çarpan söylemler çoğunlukta idi. Sohbet bitiminde sorular çoktu, tamam şimdi köşeye sıkıştırdık, derken cevaplar daha da çarpıcı ve baskın çıktı. Evet Enver Aysever’i   mat edemedik, ne de olsa ev sahibiydik. Tüm sohbet esprilerle dolu idi, ama hepsi aykırı düşünceler üstüne kurulduğu için çok güldürmedi, ama tüm sohbeti gerginlik değil keyif içinde dinledik, bitsin istemedik. Sohbet sonunda da hepimiz üç beş kitabını alıp imzalattık. Yani girişimci gözüyle satışlar iyiydi, Enver’e aykırılık yakışıyordu. Bu günlük, gelemeyen dinleyemeyen arkadaşlarımın  ısrarları  için bu kadarını yazdım.Tüm sohbeti ÖZELLİKLE  AYKIRI SORU CEVAPLARI sizlerle yarın paylaşacağım. Çünkü TV de Enver Aysever’i dinlemek istiyorum.Sevgiler sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s