Artık Dört Yaşında

Prensim Eylül’ün  ilk yarısında dört yaşında oldu.Bu sene beraber çok güzel bir yaz geçirdik, sonra okul başladı, yeni telaşlar heyecanlar ve doğum günü.1236735_10153246998540323_1589262521_nBu sene doğum gününü en çok anladığı, beklediği yıl oldu. Önce okul partisi sonra da ev deki kutlama. Hepsi çok güzeldi, hoştu, ama asıl önemli olan Aslan sanki birden çok büyüdü olgunlaştı, değişti. Yaza girerken de değişmeler vardı; ama okul başlayınca sanki daha da büyüdü;minik bir delikanlı oldu.996182_10152962720300323_1432083700_n Yaza girerken Aslan’ı sevdiğini söyleyen,yanağından öpüp, evlenme teklif eden  okuldan kız arkadaşı Defne idi. Aslan yıl sonu törenlerin de onunla yan yana olmak için  ikinci sırada Defne ‘nin yanında idi. Defne’yi eve davet ettiklerinde Anna’dan Defne için prenses pastası yapmasını istedi, üstü penbe çiçeklerle dolu, kocaman bir pasta. Ama bu sene okulu açılıp koşa koşa gittiğinde öğrendi ki Defne’yi başka bir okula göndermişler….

Eylül ayında bu haberi  öğrendikten bir müddet sonra o da, beğendiği sevdiği bir kız arkadaşına evlenme teklif etti. Güzeller güzeli Alegra’ya karşı son derece ciddi duyarlı ve hassas idi.fotograf (88)

Evdeki kutlamada Alegra, Aslan ve Alegra’nın kardeşi Tuana birlikte çok hoş  poz verdiler.

İşte prensimin büyüdüğünün delikanlı olduğunun başka iki kanıtı daha. Aslan bu sene doğum gününde ne miki oldu, ne korsan, ne de haydut. O takım elbiselerinin içinde iki minik prensesin arasında tam bir prens olmuştu.

fotograf-95

Aninası ile okuldaki törende de, pastasını hemen yemiş!!!fotograf (90)

Doğum gününde aninası ona çok güzel bir bisiklet almış, artık bisikletinin üzerinde de çok mutlu, kendine daha güveniyor, çünkü bisikletini çok maharetle kullanıyor

fotograf (87)

Annesi ve Anna masayı onu sevdiği yemeklerle doldurmuşlardı. Pastası da en sevdiği gibi bol çukulatalı idi.

fotograf (83)

Pastasını üflerken Alegra hayranlıkla onu seyrediyor.fotograf (86)Bütün yaz prensim yediklerine dikkat etti. Doktoru Aylin kurabiye, kek pasta yok demiş, sadece bir top dondurma yiyebilirsin yoksa kilo alırsın dediği için aynen uyguladı, ama doğum gününde pastasına dayanmak güç oldu. Annesi pastayı keserken o kocaman bir bölümünü yemişti bile.

fotograf (89)Minik prensim nice mutlu yılların, yaşların olsun, iyi ki hayatımızdasın, seni çok seviyoruz….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s