Çok Değerli Öğretmenlerim Oldu…

Çok şanslıyım, hep çok değerli öğretmenlerim oldu. Hem ailemiz içinde, hem okuduğum okullarda, hem eğitimini aldığım hobbylerimde….Çocukluk günlerimden bu günlere bir çok değerli öğretmen. Hala öğrencisi olduğum iki değerli hocam. Hepsinin ben de çok emekleri var. Çocukluğumun ilk günlerinde; canım Fatma yengem, ailemizin öğretmen gelini; Fatma Derinoz bana oyunlarla, şarkılarla her şartta  hayata neşe katmayı öğretti. Neşenin, gülmenin ,hatta kahkalarla gülmenin, kendine öz güvenin insanlara ne kadar yakıştığını, ne kadar güzelleştirdiğini onunla keşfettim. Yaşamın her anından nasıl mutlu olunacağını, ilk onun anlattığı esprilerle dolu kendi hikayelerden öğrendim.Hatalarımızdan ders alıp yeni bir şeyler öğrendiğimiz de; bunu  başkalarına  en eğlenceli şekliyle anlatmayı  öğretti. Hayatımda yeri değeri dolduralamaz. Nurlar içinde yatsın, canım Fatma yengem, canım ilk öğretmenim.

Sonra ilk okul yıllarım. Çok sevgili hocam Nurettin Bozkurt.Beş yıl beni eğitti. Okumayı yazmayı, matematiği, kompozisyonu hep onunla öğrendim, onunla sevdim.Bu güne kadar ne yaptıysam, ne olduysam hepsinde onun emeği var.

Lise de Üniversitede de çok emeği geçen hocalarım oldu. Ama iktisat hocam Öztin Akgüç, hem  çok değerli hocam oldu; hem  iş hayatımın, girişimcilik hikayemin  başlamasında ve ilk önemli işimizi  almamız da en önemli destek oldu.

Resim tutkusu benim   uzun seneler sevgili hocam  Ünsal Toker ile çalışmama neden oldu. Onunla dört sene haftanın bir günü bütün günlük streslerden arındım. Bana harika  terapi oldu.

Jym deyince sevgili Füsun Oral beni, her yaşta  her zaman yapabileceğim harika bir sistem ve disiplinle tanıştırdı.

Briç oynamaya hocam Süleyman Kolata ile başladım. Hala da kendisiyle derslere devam ediyorum.  Bütün briç camiasının çok sevdiği, çok saydığı çok değerli bir hoca.. Briçi onunla sevdim. Sayesinde harika bir hobbyim, çok sevdiğim arkadaşlarım, dostlarım oldu.

Sohbetlerinden, beraberliklerinden  çok keyif aldığım ben de hiç unutulmaz anılar bırakan, kendilerinden  çok şeyler öğrendiğim, paylaştığım iki çok sevgili aile büyüğüm de; kocaman aşkımın öğretmen teyzeleri oldu. Müeyyed Kutbay ve Nezahat Oral.Onlarla geçirdiğim saatler, benim için çok değerli hatıralarla  dolu. Onlar benim çok değerli öğretmen dostlarım oldu.

Tasavvuf felsefesinin kapılarını aralamak istediğimde sevgili Nur Artıran  destek oldu,yol gösterici oldu, sevgiyle zaman ve emek  harcadı, sabır gösterdi. Önümde yepyeni bir ışık oldu.

Üç senedir de çok değerli hocam Ahmet Tanju‘dan  fotoğrafçılık eğitimi alıyorum. Onun sayesinde artık daha renkli  bir dünyam var, eskiden sadece bakıp  geçtiğim, çok şeyi şimdi çok farklı  görmeye başladım. İnanılmaz bir zenginliği yeni yeni keşfettim.

Benim dünyam, yaşamım hep öğrenerek zenginleşti, güzelleşti. Hala da sürekli öğrenmenin keyfini, mutluluğunu yaşıyorum. Hayatımda çok değerli emekleri olan bütün hocalarıma sonsuz teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s