Pozitif olmak, Mutlu olmak, Güçlü olmak

Mutluluğun, sırrı pozitif duygu ve düşünce de olmak.

Hayat  zorluklarla dolu, her yerde stres, kargaşa,acı var.Bütün bunlar içinde nasıl mutlu olacağız.

Pozitif olmak, bunu yazmak , yazarak paylaşarak yansıtmak  benim yola çıkış nedenim.Ama son günlerimiz olağanüstü  acılarla dolu.

Herkes gibi bende zaman zaman çok mutsuzum.Özellikle bu hafta yaşanan terör olayları, acısı dinmeden, Van depremi hepimizin mutluluk eşiğini çökertti.

Böyle bir günde çok değerli Mesnevihan hanım Nur Artıran ile sohbet etme fırsatım oldu.Nur hanımın sohbeti ile, katılan tüm arkadaşlarımızla olayları  o kadar güzel manevi yönleri ile değerlendirdik,dinledik ki. saatler nasıl geçti anlamadık.

Daha sonra da detaylı anlatmaya çalışacağım bu sohbette, bu günün en önemli konusu şartlar ne olursa, ne kadar olağanüstü olaylarla da karşılaşsak, panik yapmayacağız. Bu başımıza gelenle nasıl baş edeceğimizi, düşüneceğiz,ve ona göre hareket edeceğiz.

Barış için ne yapmalıyız, depreme nasıl yardım ulaştırırız. Aklımızı gücümüzü bunun için kullanmalıyız. Tanrının bize verdiği içimizdeki güç o kadar büyük ki, yeterki  onu doğru, yerinde kullanabilelim. İnsan olmamızın farkı bu..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s