Kagider- WWF “Yeşil Ofis Programı”

Kagider Üyeleri Yeşil Ofis Sertikası alacak. WWF – Kagider ortak çalışması ile Kagider Üyeleri Yeşil Ofis Pogramı başlattılar.Bugün yapılan basın lansmanında   Kagider ofisle birlikte 13 kagider üyesi firma ofislerinde  yeşil ofis programını  başlattı.Kagider, BIZ de yapılan toplantıda  katılımcı üyelere Kagider katılımcı sertikası verdi, üyeler programı başarıyla sonuçlandırdıklarında WWF den diplomalarını alacaklar.

Sevgiler

Kagider ve WWF Toplantıdan resimler

Katılımcı firmalar sertifikaları ile

6 thoughts on “Kagider- WWF “Yeşil Ofis Programı”

 1. WWF dün Kagider’de bir sunum yaptı. Doğal kaynaklarını hızla tükettiğimiz bu gezegenden başka yaşayacağımız bir yer yok. Ancak kendi kaynaklarımızı son derece hovardaca kullanıyoruz, özellikle gelişmişlik artıkça dünya kaynaklarını daha da fazla tüketiyoruz. Gezegenimiz Dünyayı kendimiz kendi ellerimizle önce tahrip edip, sonra da dehşete düşüyoruz. Kagider de bu duyarlılığa sahip kadınlar toplandılar ve geleceğe bırakılabilecek en güzel mirasın çevre bilinci ve çevre koruması olduğunda birleştiler. Hatta bunun bugün yapılan Anayasa toplantısında anayasanın maddeleri arasına girmesini bile istediler. Ekolojik bir anayasa belki gelecek nesillerin güvencesi, hepimiz dünkü sunumda tekrardan çevreyi bozmadan yaşamayı öğrendiğimiz ve benimsediğimiz bir zamanı oluşturacak.

  Ben de size olası bir Kagider Yeşil-İş filmi için küçük bir metni yolluyorum.
  “İlk çağlardan bu yana her şey daha iyi bir dünya yaratmak için ise, gelinen noktada başarılı olamadık diyerek nerede yanlış yaptığımızı bulmalıyız artık. Çağımızın en büyük eksiği öz eleştiri-empati ve koruma… Aslında aklı başında her insanın yaşamda ihtiyacı olan sevdikleri ile sağlık, huzur ve güzel çevre içinde günlerini geçirmek. İzin verilse insan olmak sağ ve sıhhatli olmak ve mutlu olmak bize yetecek. Buna izin vermeyen ve bu huzuru bize yaşatmamaktan nemalanan dünya üzerindeki tüm güç odaklarına, dengelere ve hesaplara karşı bizim mücadelemiz. Aslında bizler insanların kalbini kıran ve çevreyi kirleten, bizlerden başka bu evrende yaşayan her canlıya yaşam hakkı tanımayan her türlü fikre ve ideolojiye de karşıyız.

  Tüm Dünya, Amerikallı bilmeli, Birleşmiş Milletler bilmeli, Türkler bilmeli, tüm dünya milletleri bilmeli, etnik gruplar bilmeli… İnsan olmak bu kimliklerin hepsinin üstündedir. Ve insan bilir ki kendinden başka canlıların da bu çevrede en az bizim kadar yaşama hakkı olduğunu… İnsan olmadan, insan olarak huzuru yakalayamadan ve de yaşadığın çevreyi koruyamadan toplum olarak mutlu olamazsın. Kendinle ve kirlettiğin dünya ile barışık da olamazsın. O yüzden bugün dünya üzerinde yaşayan ve insan olma evrimini tamamlamış canlıların hepsi çaresizlik içinde…

  Bugün Kagider Yeşil-iş Grubu olarak bizler, bize verilen bu mirası doğru yönetmek zorundayız. Yeni dünyanın yeşil kurallarını yeniden kurmak ve doğanın dengesini artık bozmaksızın ilerleyerek dünyayı daha yaşanılacak bir yer olarak tasarlayanların öncüsüyüz.”

  • Sevgili Aydan haberlerin çok güzel,Sevgili Belma’mızın Yeşil Meclis fikrinden sonra, bugün de ekolojik anayasa fikri çok umut verici, senin film haberinde öyle, çok hızlı ve güzel kararlar, çalışmalar başladı.Artık çocuklarımıza yaşanılacak bir dünya bırakabileceğiz,

 2. Geri bildirim: Benim Yeşil Yolculuğum | Yesilkagider.org

 3. Geri bildirim: Benim Yeşim Yolculuğum | yaz-gi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s